Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

PŁUGI

86 postów w tym temacie

Witam mam pług prawdopodobnie to jest eberhardt czy może miał ktoś taki lub wie jak się nazywa 

 

16 godzin temu, Sławek napisał:

 

IMG_20220422_092515.thumb.jpg.8a2b4b1cc4fa1721a6c8ff6903c38588.jpg

Coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śrubowe zabezpieczenia przed kamieniami to największa wada tego pługa. Duża masa oraz jego szerokość nie pozwalają na przesunięcie na kamieniu i śruby 10,9 strzelają jak zapałki. Wydajność teoretyczna to 9 ha/h. Realnie wyjdzie pewnie 6 ha/h tak twierdzą. Aby ograniczyć pękanie śrub to orzą do 20 cm a i tak ponoć na działce kilometrowej długości co przejazd praktycznie trzeba wymieniać więc co hektar to śruba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śruba to nie na kamienie.  Mam na śrubę, tylko raz coś skrobnąłem i niestety śruby nie ucięło do końca i był problem ją wymienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ikcomas napisał:

Śrubowe zabezpieczenia przed kamieniami to największa wada tego pługa. Duża masa oraz jego szerokość nie pozwalają na przesunięcie na kamieniu i śruby 10,9 strzelają jak zapałki. Wydajność teoretyczna to 9 ha/h. Realnie wyjdzie pewnie 6 ha/h tak twierdzą. Aby ograniczyć pękanie śrub to orzą do 20 cm a i tak ponoć na działce kilometrowej długości co przejazd praktycznie trzeba wymieniać więc co hektar to śruba.

Taki pług bez zabezpieczeń non-stop, nie żartuj , gdzie oni mieli rozum i że jest taki operator co chce tym gówn.em orać

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taki kompleks małego wacka. Operator pewnie klnie ale liczone ma za godziny. Oszczędność czasu, paliwa, amortyzacji, trochę się zaciera pomału z dużo mniejszym normalnym pługiem non-stop. Wracając do tematu w piątek spadło u mnie 23 litry, wczoraj 33. Woda stanęła na polu. I tak źle i tak niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0