ansu

Użytkownicy
 • Content count

  387
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

ansu last won the day on May 5

ansu had the most liked content!

Community Reputation

20 Excellent

About ansu

 • Rank
  Boss
 • Birthday December 13

Profile Information

 • Gender
 • Location
  LSW
 1. Niby robaków nie widać nawet latających. Kiedy żniwa?
 2. From the album groch

 3. From the album groch

 4. Zero deszczu ani 13, ani teraz nie padało, tylko słońce pali. Jedyny + woda w basenie ciepła przez co dzieci mają zajęcie.
 5. Raporty raportami, prognozy prognozami, a pszenica zwija liście i buraki cukrowe śpią w dzień.
 6. Największą wadą tebukonazolu przez co może być wycofany jak karbendazym jest cena.
 7. Wiosna lubi członki.
 8. U mnie pomiędzy 4:00, a 5:00 temperatura powietrza w cieniu 1m nad ziemią spada poniżej 12°C w południe dobija do 27°C, a na słońcu już nie wspomnę. Powoli robi się jak na pustyni.
 9. Prochloraz bardziej na fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła tą na wiosnę, a na kłosa bardziej tebukonazol plus coś na septoriozy liści / kłosa
 10. W prognozach codziennie pada w rzeczywistości nawet się nie zachmurzyło. W pszenicy najgorzej to wygląda. Rzadkie wyglądają jeszcze dobrze, gęste cienkie kłosy 1/2 długości.
 11. To może w przyszłym na wionę będzie taniej???
 12. Warto zapoznać się z tym kiedy dochodzi do infekcji. U mnie pszenica po kwitnieniu, sucho, więc? Może jak mszyce zaatakują to jakiś tebukonazol zastosuję.... jak popada dłużej. W tym sezonie septorioza liści była możliwa, na większości dałem Dedal Afrodyta.
 13. RSM

  1/2 to mocznik Azot amidowy (mocznikowy) N-NH2 Jest najpopularniejszym i najszybszym azotowym nawozem dolistnym ale stosowany doglebowo, żeby został pobrany przez korzenie roślin musi przejść w glebie przemiany do formy amonowej (hydroliza mocznika) a następnie proces nitryfikacji. Przemiany mocznika w glebie są bardzo uzależnione od sprawności biologicznej gleby, temperatury oraz wilgotności i mogą trwać 7-28 dni. Ponadto w procesie hydrolizy dochodzi do silnego zakwaszenia gleby. Zastosowanie mocznika na powierzchnie gleby obojętnej lub zasadowej prowadzi do dużych strat azotu, nawet do 50% w wyniku ulatniania amoniaku.
 14. RSM

  U źródła Specyfikacja pH roztworu-7 (±0,5)
 15. RSM

  Teraz mieszam patykiem 32% i jest lepiej jak 28%. Tylko trzeba napełniać opryskiwacz z włączonym mieszadłem.