ansu

Użytkownicy
 • Zawartość

  145
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  20

ansu wygrał w ostatnim dniu 14 Styczeń

ansu ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

12 Good

O ansu

 • Ranga
  Boss
 • Urodziny 13 Grudzień

Profile Information

 • Gender
 • Location
  LSW
 1. No i jest - pszenica wschodzi. Jednak Dr. Szczepaniak miał rację, że powschodzi. Twierdził, że za gęsto posiałem bez względu na MTN.... bo 230kg/ha. Oby się sprawdziło. W rzepaku sporo pojedynczych sztuk przemarzło całkowicie, ale równomiernie.
 2. Niestety miejscami za miękko. Poczekam jeszcze tydzień, albo dwa. W rzepaku o wiele suszej jak w pszenicy.
 3. Kiedyś zakupiłem działkę przy mojej gdzie co rok zmieniali się dzierżawcy w końcu porosła drzewami i ogromną wysoką trawą. Po usunięciu krzaków nawóz wapno jak na pozostałe. W pierwszym roku pszenica porażona chorobami podstawy wyległa. Obecnie najbardziej żyzny fragment pola.
 4. Mam bardzo wysoką K i wysoką P. Siarki nie wiem, magnezu średnio. Zastanawiam się nad siarczanem magnezu tylko jaki i ile? Dolistnie 770zł/t netto dużo nie zastosuje w sumie w 4 zabiegach 1000l/ha/5%
 5. Miałem okazje rozmawiać z Witoldem Szczepaniakiem z UP. Odpowiedział, że jednak azot z RSM jest szybciej dostępny niż uważano kiedyś, więc spoko można. Rozgałęzienia boczne już ma jesienią są i im więcel to lepiej. Moja pszenica ozima która tylko miejscami 10% szpilkuje będzie OK. , tylko za gęsto zasiałem 230kg/ha bez względu na MTN. A i jeszcze czsem b. drogie wapno granulowany nie ma deklarowanej zawartości.
 6. U mnie pszenica ozima jeszcze nie ma liści, może 10% coś szpilkuje. Ciekawe co z tego będzie?
 7. Zupa była za słona.
 8. Był ktoś jeszcze?
 9. Może być jeszcze tak, że w połowie kwietnia można będzie coś podziałać.
 10. Jest taka zasada, że im mniejsza -młodsza roślina tym większy wpływ na plon ma stres lub niedobór. ...nie tylko a rzepaku.
 11. Na początku 200l RSM32 potem mocznik + siarczan miedzi, a potem jak na dobre ruszy wegetacja, to się zobaczy.
 12. Komosa.
 13. Sekator nożycowy z metrowymi rączkami
 14. Dawno, dawno temu brałem czynny udział w protestach. Dużo było agentów służb specjalnych wsi i to oni później przejeli władzę w organizacjach i łącznie ze skorumpowanymi trafili do sejmu. Nieugięci zgineli w niejednoznacznych okolicznościach, a płotki wróciły do swoich zajęć.