ansu

Użytkownicy
 • Zawartość

  27
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

ansu wygrał w ostatnim dniu 27 Wrzesień

ansu ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutral

O ansu

 • Ranga
  Forumowicz
 • Urodziny 13 Grudzień

Profile Information

 • Gender
 1. bor

  W zabiegach dolistnych. Tyle stosuję w buraku cukrowym i przeżyły. Mój rekord 96t/ha netto II po przeliczeniu polaryzacji na 16% ponad 100t
 2. To nie ma tak, że ktoś przestaje orać i od razu wszystko jest lepiej i samo rośnie Systemy bezorkowe są bardziej skomplikowane i wymagające jak orka, dlatego są tak mało popularne. Dopiero gdy dochodzi do takiej degradacji jak w usa to zaczyna się kombinować. Inną sprawą jest to, że promuje się super skomplikowane drogie maszyny, by na nich dobrze zarobić co wielu zniechęca do zmian.
 3. bor

  To ja myślałem o ponad 2kg boru /ha /rok, ale na rzepaku to ja się słabo zmam. Wrąbałem już sporo boru, manganu, miedzi rzepak mocno ciemnozielony pomimo, że dostał tylko 35kgN na ściernisko przy plonie pszenicy 8t+ w NPK. Słyszałem, że przed zimą cynk warto zastosować?
 4. Przywieźli mi azot i w połowie rozładunku zaczęło lać potem grad, aż biało na ziemi, a teraz słoneczko i wiatr. Mam nadzieję że saletrzak się nie zbryli w BB. LSW
 5. Mam dobre gleby III klasy problemów z wodą jesienią nie ma i dużej różnicy nie widzę mam 10% pszenicy po pszenicy z poplonem zasianej po orce. Zasiana 20 wrzenia wyszpilkowała 30. Rzepak siany 20 sierpnia pierwsze wschody po 4 dniach po 10 wszystko wyszło. Miałem kiedyś pszenicę zasianą koniec września na glinie po orce powschodziła grudzień/styczeń. Reguły nie ma. Jednak statystycznie w badaniach obsada jest gorsza przy uproszczeniach.
 6. U mnie chyba mszyca umarzła, lub się przyczaiła bo nie widać. Gorzej te czarne robale. Gnatarz u sąsiada zeżarł prawie całą gorczycę z łodygami Jak skończy przyjdzie do mnie. Poplon rzodkiewka jakby mniej na facelii nie widać grykę sarny zjadły.×
 7. bor

  Bor + mangan + miedź + coś tam. Wczoraj po południu
 8. Sprawdzałeś czy wiesz??? Siałem poplony i lepiej wyglądały jak sąsiadów rośliny uprawne po pługu. W tym roku zasiałem rzodkiewkę pszenicę i rzepak Pszenica jara zasiana za rzadko:
 9. Redlic nie ma. Więc dorobię odpowiednią teorię: Głębokoś jest regulowana w innowacyjny naturalny sposób w zależności od potrzeb. Gdzie jest sucho wał zapada się głębiej i druty za wałem mocniej zagartują. Gdzie jest mokro wał toczy się po powierzchni, a druty delikatnie smyrają. Prócz tego nasiona mają większą przestrzeń życiową (odległość nasionko od nasionka) gdyż nie są rozmieszczone w rzędach i dodatkowo są na różnej głębokość. pzdr
 10. Zasiałem pierwszy raz rzepak i jeszcze nie mam wyczucia pole miało być pod burak zastosowałem worek 0.5t NPK 7/20/30 i chyba dobrze, że nie dałem planowanego 100l. RSM32 Kiedy był najmniejszy w okolicy w fazie 4 liście zastosowałem 0,6l tebukonazol 250 + 0,5CCC. i czym teraz poprawić??? https://photos.app.goo.gl/wBR9wfEpHLwUUpHM8 Mam w magazynie tebukonazol, difenokonazol, CCC, Może dokupić?? np Mepik 300 SL i dać wszystkiego po 1/2litra/ha??
 11. Na filmie jest wałowanie gryki tej w pół łydki. Kwitnąca zdrewniała po pas i wyżej rzodkiewka pomimo, że wygląda jakby tylko położona została wymiesza z ziemią w następnym przejeździe tym samym gruberem na około 15cm i nic się nie zapychało.
 12. A w ubiegłym roku u znajomego u którego kopię już z 10 lat wyszło we wrześniu 15% i 42t/ha, a tak normalnie ma około17% i 70-80t/ha.
 13. ASF

  Nie wiem jak u was z tym odstrzałem dzików w mojej okolicy rzepaki przeorane w sadach trudno przejechać między rzędami. Gdybym bramy nie zamkną to podwórko miał bym zbuchtowane.
 14. Żałuję, że nie pisałem się na wczesny odbiór tam gdzie zagęszczenia gleby chwościk wpier... tylko trzeszczy, czy pryskane raz czy trzy razy. Normalnie widać gdzie było jeżdżone to czarno, nie mówiąc o miejscu gdzie była pryzma. Jeszcze jak rolnice zaczną obgryzać .. Odbiór połowa listopada, a miało być 20 październik KSC Krasnystaw.
 15. Oczywista omyła pisarska gatunek stali 50HS (1.5026) Płaskowniki a dokładnie odpady o długości 1m pochodziły z resorowni poszły na złom. Temat może zostać wszyscy się przyzwyczaili