ansu

Użytkownicy
 • Content count

  2,122
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  138

ansu last won the day on January 7

ansu had the most liked content!

Community Reputation

51 Excellent

About ansu

 • Rank
  Boss
 • Birthday December 13

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
   LSW

Recent Profile Visitors

12,047 profile views
 1. Od 2015 powyżej 50tysi
 2. 2005 ponad 20tysi IIIb Teraz nie ma obrotu
 3. W sklepie VAT 0%, rolnik sprzeda płody rolne z 7%. To kto i kiedy ten VAT zapłaci? Rolnik VATowy sprzeda bez VAT ale kupi maszyny, paliwo środki też bez. Rolnik ryczałtowy dostanie 7% a sklep sprzeda na 0% VAT. ??
 4. Mam w samochodzie akumulator od 2010r dopiero po 8 latach wymagał interwencji i działa do dziś. Ładowanie dla samego ładowania napięciem zbyt wysokim może uszkodzić akumulator.
 5. @Pałuczanin81 to Zrób coś by było lepiej
 6. Niestety nie wszystko jest proste i łatwe! Ale kto ruszył dupę by zrobić cokolwiek?? Najłatwiej krytykować i jęczeć kupując francuskie ziemniaki i portugalskie mięso w biedronce w maseczce po same oczy, po czterech dawkach szczepionki na kowit!!! Blokowałem drogi z Leperem, będę protestował z Kołodziejczakiem
 7. Ładowarki raczej do 14,7V ładują z tego co zauważyłem. Te bardziej wypasione ponad 15V czy 16.2V ale drogie. Stary prostownik z regulacją na odczepach i trochę wiedzy …….
 8. Na pojeździe alternator normalnie utrzymuje około 14,5V i po głębokim rozładowaniu nie daje rady nawet gdy jeździ się dużo zbudować gęstości
 9. Najlepsza elektrownia to taka do której ma się paliwo
 10. Z androida zrezygnowałem na rzecz iOS ze względu na bezpieczność. Może trochę drożej, ale do dzwonienia, do poklikania na forum, zakupy, płatności to i tańszy model wystarcza. Apple chociaż sprzedawców pegazus do sądu podało. Niech Apple śledzi swoich klientów Google swoich, a izraelskie NSO chciało wszystkich.
 11. Albo areometr źle pokazuje i wszystko z akumulatorem jest ok. , albo eksperymentalnie potraktować akumulator jeszcze nieco wyższym napięciem (powiedzmy 16,5V… najwyżej się wysypie ;) ) U mnie te areometry to każdy inaczej. Mam teraz refraktometr który się kalibruje.
 12. Prąd i napięcie w naładowanym akumulatorze stabilizuje się i nie trzeba aż tak pilnować. Jak będzie 16 czy 16,5 nic złego się nie stanie.
 13. Przecież masz prawdziwy stary dobry prostownik! Ładujesz tak by utrzymać te 16,2V przez kilka godzin i sprawdzasz gęstość. Czasem to trwa dłużej czasem krócej. Tylko najlepiej odłączyć od pojazdu.
 14. To zależy czym się pali. Jak suchym dobrym węglem to można zejść z temperaturą na powrocie do kotła. Do kotła zgazowującego drewno na powrocie mam Laddomat z wkładką 72C czyli na powrocie 72C na wyjściu będzie ponad 80C. Na grzejniki będzie max 60C więc zawór 3D konieczny