ansu

Użytkownicy
 • Zawartość

  80
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

ansu wygrał w ostatnim dniu 1 Grudzień

ansu ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

7 Neutral

O ansu

 • Ranga
  Boss
 • Urodziny 13 Grudzień

Profile Information

 • Gender
 • Location
  LSW
 1. W ubiegłym roku bylem Sitańcu koło Zamościa nawet merytorycznie było. Dwa lata temu w Lublinie również OK.
 2. Kto? Gdzie? Kiedy? Ja wybieram się 5 lutego do Sitańca koło Zamościa. Kogo tam mogę spotkać?
 3. Warto pamiętać, że wszystkie zalecane dawki są w przeliczeniu na CaO i ieśli jest 2,5t/ha to po przeliczeniu może wyjść 10t/ha wapna z cukrowni lub posypanie np 0.5t/ha kredy to 10x za mało bez względu na to jak pobieramy próbki.
 4. Z niskiego pH np 4 podnieść nawed do 6 stosunkowo łatwo, ale z 6.5 do 7 to sporo trzeba by nasypać. No chyba, że naprawdę sam piach.
 5. Ja groch będę siał pierwszy raz Obecnie pszenica jara z owsem głuchym się kłosi. W lutym rozsiać i płytko zaorać? ..talerzówką!
 6. Mam sąsiada co nawozy oszczędnie stosował bo drogie o poplonach nawet nie wspomnę. Po 20 latach na polu całkiem kicha do maja jeszcze ładnie wygląda w żniwa już nie. Rzodkiew 80zł + facelia 20zł
 7. Dobry poplon nawet samemu wymieszać to dwie stówki może być mało. Więc?
 8. To takie coś pomiędzy zwykłym, a plow. Tylko sama nakładka redlicy 1500zł sztuka to ile cały?
 9. Wiedziałem, że tak będzie. Plow wystarczjąco głęboko pracuje. Ryć głęboko to najwyżej raz. Był gdzieś artykuł kiedy i gdzie nie wskazany jest taki zabieg. Ważne by zruszyć zamazaną warstwę gleby, głębiej korzenie zrobią swoje.
 10. Rzepak pierwszy raz w życiu zasiałem. Myślałem o mieszance ze strączkowymi w wysoką ścierń, tylko nie wiem jak mój siewnik wyjdzie. Nie ma co przeginać z krzyżowymi bo potencjalna szansa na godziwy plon spadnie. Poza tym rzepak zrobi to co rzodkiew robiła.
 11. Może to zbieg okoliczności, ale po przejściu na rzodkiew oleistą w poplonie do wiosny pod buraki mam rekordowe plony przy mniejszym zużyciu nawozów. Worek 0.5t NPK7/20/30, 100l RSM/ha po żniwach i worek saletrzaku 27 wiosną przed siewem, bez podsiewania. Ale rzepak zaczynam siać więc... coś chyba trzeba wymyśleć. Główny płodozmian: pszenica-(poplon rzodkiew+facelia)-burak-pszenica-rzepak-(poplon np gryka) więc z poplonów krzyżowych chyba trzeba się wycofać? Czy nie?
 12. Chcieć to mogą, muszą jeszcze udowodnić, że wyorał umyślnie. Kto tak płytko ten kabel zakopał? U nas wyorał światłowód i musieli kilka km wymieniać i nic chłopu nie zrobili.
 13. W przyszłym roku mam zamiar siać poplon w wysoką ścierń bez uprawy ciężkim siewnikiem talerzowym i nie wiem jak głęboko da się zasiać bo części jeszcze leżą. Kompilacja talerzy falistych za nimi redlice talerzowe z ruskiego szu 3.6 . Co wybrać siew w połowie sierpnia i zostaje do wiosny bez krzyżowych?
 14. Jeszcze przesuną wiek emerytalny dla rolników i po ptokach.
 15. A co myślicie o np rzepaku w żywym mulczu??