ansu

Użytkownicy
 • Zawartość

  142
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  20

Wszystko napisane przez ansu

 1. Kiedyś zakupiłem działkę przy mojej gdzie co rok zmieniali się dzierżawcy w końcu porosła drzewami i ogromną wysoką trawą. Po usunięciu krzaków nawóz wapno jak na pozostałe. W pierwszym roku pszenica porażona chorobami podstawy wyległa. Obecnie najbardziej żyzny fragment pola.
 2. Mam bardzo wysoką K i wysoką P. Siarki nie wiem, magnezu średnio. Zastanawiam się nad siarczanem magnezu tylko jaki i ile? Dolistnie 770zł/t netto dużo nie zastosuje w sumie w 4 zabiegach 1000l/ha/5%
 3. Miałem okazje rozmawiać z Witoldem Szczepaniakiem z UP. Odpowiedział, że jednak azot z RSM jest szybciej dostępny niż uważano kiedyś, więc spoko można. Rozgałęzienia boczne już ma jesienią są i im więcel to lepiej. Moja pszenica ozima która tylko miejscami 10% szpilkuje będzie OK. , tylko za gęsto zasiałem 230kg/ha bez względu na MTN. A i jeszcze czsem b. drogie wapno granulowany nie ma deklarowanej zawartości.
 4. U mnie pszenica ozima jeszcze nie ma liści, może 10% coś szpilkuje. Ciekawe co z tego będzie?
 5. Zupa była za słona.
 6. Był ktoś jeszcze?
 7. Może być jeszcze tak, że w połowie kwietnia można będzie coś podziałać.
 8. Jest taka zasada, że im mniejsza -młodsza roślina tym większy wpływ na plon ma stres lub niedobór. ...nie tylko a rzepaku.
 9. Na początku 200l RSM32 potem mocznik + siarczan miedzi, a potem jak na dobre ruszy wegetacja, to się zobaczy.
 10. Komosa.
 11. Sekator nożycowy z metrowymi rączkami
 12. Dawno, dawno temu brałem czynny udział w protestach. Dużo było agentów służb specjalnych wsi i to oni później przejeli władzę w organizacjach i łącznie ze skorumpowanymi trafili do sejmu. Nieugięci zgineli w niejednoznacznych okolicznościach, a płotki wróciły do swoich zajęć.
 13. W tym sezonie wydałem ponad 2x tyle na ochronę, plus ponad dniówka /ha.
 14. Buraki w tym roku rekordowo, szkoda, że kontraktację miałem tylko 413t/5.5ha nettoII (75t/ha). Faktura 56 506,97 zł brutto + za wysłodki 4500zł. + dopłata. Zanieczyszczenia 8.85%, cukier 17.7%, nettoII 488,68t KSC Nie zawsze tak dobrze jest. Zboża średnio, rzodkiewka kiepsko. Dopłaty coraz mniejsze. Patrząc na ceny środków do produkcji i problemy, 2019 zapowiada się słabo.
 15. ASF

  Polska ma być liderem Agendy 21 ONZ. Może to wyjaśni dlaczego jest jak jest. Zakaz węgla, przymus szczepień, wygaszanie przemysłu i rolnictwa..... Zostaną tylko usługi, banki i apteki,
 16. Potencjalnie odmiany są na ponad 10t .....tylko nigdy nie jest idealnie. I pewnie trzeba by przy palikach.
 17. ASF

  Jestem przerażony
 18. ASF

  Sponsorem pewnie Fundacja Batorego. Wcześniej były na KODowaniu -tak aborcji -mój brzuch -moja macica. A kleszcze to chyba jeżdżą na dzikach. Biedne kleszcze będą musiały dłużej czekać na podwózkę.
 19. ASF

  A mnie tam nie było Czy w PL eutanazja jest legalna
 20. ASF

  Był kiedyś taki Hitler, który dbał o prawa zwierząt, a ludzi traktował jak traktował. W PL można zabijać dzieci czy na nich eksperymentować, dziki to .... Jest zmieniony projekt ustawy gdzie organizacji pseudo ekologiczne będą mogły wchodzić na teren prywatny i zabierać zwierzęta według własnego widzimisię. Poszukajcie.
 21. Bezpośrednio przed ruszeniem wegetacji powłoka woskowa jest na tyle gruba, że uszkodzenia przez RSM32 nawet w dużych dawkach są niewielkie, nawet na mokre*. Późne stosowanie w mniejszym stężeniu to armagedon. Pozostaje kwestia techniczna ile razy aplikujemy? Zauważyłem, że zbytnie dzielenie dawek nic nie daje szczególnie przy RSM. No chyba, że ktoś ma wredną babę. Mieszkam na wschodzie gdzie zima bardziej okazała, ale wczesna pierwsza dawka w każdej uprawie to podstawa. Później można czarować, ale nie da się tego nadrobić. W rzepaku wydaje mi się, że straty nawozów są głównie przez spływanie. Wymycie wgłąb poza zasięg korzeni wydaje mi się mało prawdopodobne Mam ścieżki i pasujący ciągnik MF270 na kołach 11,2" mogę założyć bliźniaki 2x13,6" Czy taki przejechany rzepak tymi bliźniakami bardzo się zniszczy?? W pszenicy prawie nie ma śladu.
 22. A ja wolę takiego świniaka kupionego od znajomego na wsi. ... ale znajomego zlikwidowali. Sąsiad emerytowany leśniczy, myśliwy, kiedyś mocno zaangażowany, twierdzi że nigdy nie spotkał się z chorym czy włośnicą u dzika.
 23. ASF

  Znajomi z Ukrainy, Białorusi, Czech to się śmieją z naszych polskojęzycznych mediów. U nich epidemi asf czy np odry nie ma.
 24. ASF

  Ciekawe kto ich inspiruje?
 25. Niestety mieszczuchy kablują i nawet dla siebie trzymać nie można.