jarki

JĘCZMIEŃ jary

600 postów w tym temacie

akurat z jeczmieniem to bym tak sie nie spieszyl,on jest tolerancyjny na opozniony zasiew a pare razy zdazylo mi sie kombajnowac rotacyjna, przemarzniety nigdy nie wroci do dobrej formy-pamietacie ubiegly rok i majowy mroz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

im wczesniej tym lepiej u nas to każdy tego sie trzyma wiadomo ze ryzyko zawsze wieksze ale co zrobic jak oziminy poszły w zapomienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania

choć część rolników wstrzymuje się z siewami jęczmienia

twierdzą że TRZECI raz nie zamierzają siać O0

coś w tym jest ??? :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie mam jak ty klasy ziemi jak ty III czy tez IV. pracuje na klasie I miejscami II. Ile siejesz na ha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jęczmień jary siałem zawsze {z wyjątkiem trzech ostatnich lat}

po własnych doświadczeniach i obserwacjach tej rośliny

z ilością siewu doszedłem do wniosku że na moich glebach {3b-4b}

wystarczy 110-130kg/ha w zależności od MTN i terminu siewu

jęczmień jary jest najbardziej krzewiącym się zbożem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

220 kg to co to za jeczmien jakis paszowy byle jakiej odmiany wogole sie nie krzewi???? szok. Ja wychodze z takiego założenia jak jarki 130kg to max i sieje browarny 2 rok jestem zadowolony. A nasienei kupiłem od farmera z wsi ktory sieje i sprzedaje na browar ale on dba o niego i tak 6-7 ton to normalka u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja też swoje kupiłem od rolnika co nawet z centrali nasiennej przyjechali do niego a poza tym mam pole z nim przez miedze widziałem jaki miewał jęczmien i jak mu sypał wiec spie spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale może sie dowiem jak go spotkam bo on nasiona kupuje kwalifikowane przeczytałem różne fora i tam pisali ze sieją w granicach 150 do 200 ja dałem 220 bo był nieczyszczony i było troche połówek a pozatym wiadomo ze materiału kwalifikowanego mniej sie wysiewa niz takiego od kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no zgadza sie. Ale ja jednak czyszcze nasiona raz czasem dwa razy i zaprawiam pozadnie. ja mam I i II klase ziemi wiec mniej sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3a i4b klasa ziemi ja swoje tez czyszcze zawsze ale sie teraz za bardzo pospieszyłem zeby te oziminy przesiac i nie czysciłem tego kupionego jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA naszczescie robiłem wsiewki na jednym ha pszenicy a tak narazie to czekam bo nieciekawie wygla moja pszenica a w niocy przymrozki deszcz paskudna pogaoda u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po dzisiejszym i wczorejszym deszczyku to i moj zejdzie;) bedzie dobrze a czym panowie pryskacie na jeczmien???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na chwasty w jęczmieniu i pszenicy pójdzie axial i mustang forte, tylko ta kolejność :-\

codo dalszej ochrony to zobaczymy co nam pogoda pokaże ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to axial i pume na jecznien albo zamiast pumy apyros zobacze co taniej wzjdzie. czym skracasz?? bo ja cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cerone to etefon

Wadą etefonu jest to, że wydziela się czasie jego rozkładu etylen, który przyśpiesza dojrzewanie i starzenie się rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zwykły antywylegacz zawiera CCC i uszkadza system korzeniowy i skraca rosliny ale w ilosc ziaren w kłosie i o obietosc. wiec co ty stosujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co bedziesz skracal ccc stosuje sie stosunkowo wczesnie i wtedy nie ma to wielkiego znaczenia jesli bedzie wilgotno pozniej modus lub medax top w przypadku modusa bardzo ważna jest temp i naslonecznienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się