jarki

JĘCZMIEŃ jary

600 postów w tym temacie

po przemarzniętym jęczmieniu ozimym potraktowanym Expert Met wystarczy wskoczyć w to z uprawowo-siewnym i zasiać jary (tzw. wsiewka)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BARTS u ciebie rośnie jak w pieczarkarni,też siałem 18 marca i dostaje 4 liść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

barts -to jest siane na madagaskarze?po twych fotach to jeszcze raz ogladałem mój i bez zmian -rosnie 3 listek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może głębiej posiany, jęczmień płytko siany rozrasta się w oczach, tylko problem jak wschody wystąpią kiepskie przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt-docisk w POZNANIAKU na maxa został po mieszance Z-S-ale bronkowane po siewie to wschody równomierne nawet na glinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja siałem trochę później 2 kwietnia ale i tak mówili, że za wcześnie a 3 dni później już sieli na maksa. Puszcza drugi liść i tylko jeden w okolicy jest taki sam, siany tego samego dnia. Te później siane już nie dogonią a to tylko 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem, ale pole mam od roku dopiero a wcześniej był ugor. Przedplonem było pszenzyto ozime i po zbiorze troche zostało uciążliwych chwastow wiec potraktowalem glifosatem w pazdzierniku. Myslalem ze na zakladkach podwojnie ale to właśnie nie na zakladkach. Dlatego nie wiem dlaczego kilka takich miejsc się zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto pamięta jak to brzmi"Jęczmień-doktor pola,on pokaże co je boli ;D " ??? lokizom kwaśne pole to nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy najlepiej w jęczmieniu jarym posiać drugą dawkę azotu , pierwsza poszła przed siewem salmagu 200 kg/ha planuję jeszcze dać saletry 150 kg /ha , Mógłbym już teraz rozsiać?, jęczmień ma trzy rozkrzewienia, czy jeszcze poczekać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jęczmień to wcześniej w fazie krzewienia-dałem juz przed deszczem,którego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mieto35

Te 54N/ha wydają się za mało chyba że gęsto siałeś lub po strączkach

Musisz zdecydować czy chcesz go dokrzewić to już wal azot

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za dużo już go raczej nie dokrzewi, mój jęczmień poszedł z źdźbło, silniejsze pędu drugie kolanko już, niestety sucho i sypać na razie nie ma sensu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

 

jęczmień zasiany po pszenicy i jęczmieniu , kiepsko ale pierwszy rok nie dało się inaczej , teraz wszedł rzepak w uprawę to w przyszłym roku będzie lepiej ze zmianowaniem. Zasiany tak około 170 kg /ha ,jęczmień trzeci rok po centrali na razie nie wygląda na bardzo gęsty , wilgoci na razie jest u nas sporo , po ostatniej ulewie to udało mi się tylko część opryskać na chwasty na resztę nie dało się wjechać dzisiaj znowu dopadało ,chyba nie będzie wyjścia i trza będzie na chama jechać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się