742 postów w tym temacie

Dnia 5.06.2024 o 22:57, jarki napisał:

Tak przed chwilą dzięki deszczowi słyszałem w TVPlatforma że tylko angielski w UE 

Tym myśleniem niedługo będzie zakaz mówienia po Polsku w unii europejskiej 

Anglia poza wspólnotą a angielski obowiązkowy w kołchozie 

A co na to Francuzi powiedzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno we Francji jak nie mówisz po francusku to mają cię w doopie 

Podczas Euro 2016 nawet o tym głośno było tacy są gościnni 

Właściwie to trudno mieć żabojadom za złe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.06.2024 o 10:56, lokizom napisał:

Musisz zapisać się w kolejce do @arszczecin żeby walczył już o wypłatę suszowego za rok. W zachodniopomorskim nie ma suszy to i motywacja bedzie mniejsza

Te śmieszne, nie? Śmieszne. Mi się nie chce już. Ja się najeździłem. Patrząc na rolników z dla nich możesz dużo, z nimi nie wiele. 
Tylu was w Brukseli na proteście widziałem że chyba nie ma potrzeby walczyć.
Pozdro

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież czas był NIE odpowiedni !!! 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykre było to, że na proteście rolników promowali się politycy. Protestem też tego nie można nazwać było tylko piknik na trawce. Wybierałem się przecież nie pamiętasz? Tylko splot zdarzeń sprawił, że zrezygnowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie promowali się politycy z konfederacji !!! 

To też było przykre ale cóż to normalna praktyka polityczna 

Czy konferencji czy pisiory jedni i drudzy COŚ pomagają 

Natomiast zielona części ślepej drogi to już inne qrestwo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2024 o 09:13, ikcomas napisał:

Przykre było to, że na proteście rolników promowali się politycy. Protestem też tego nie można nazwać było tylko piknik na trawce. Wybierałem się przecież nie pamiętasz? Tylko splot zdarzeń sprawił, że zrezygnowałem.

Wszyscy się wybierali, wszyscy mieli sploty. 

Kiedyś @ukaszmówił że : nie wybieram się, fajny film w tv leci.

Mi się nie chce. W momencie gdy trzeba "kosić plony" chłopy idą do domu. Uznając że sama uprawa plony będą zbierać. 

Gdyby rolnicy wiedzieli jaką siłą dziś dysponują. Gdyby rolnicy nie widzieli dalej niż czubek własnego nosa. Gdyby wiedzieli czym jest solidarność. Czym jest zespół. 

 

A tak będą rozbierani jak cebula. Warstwami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niech na całym świecie wojna,

byle polska wieś zaciszna,

byle polska wieś spokojna.“

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin a jednak walczysz dalej i łączycie siły mimo awersji politycznych, osobistych. Wiem po sobie, że brakuje Ci sił. Myślisz, że ja się nie najeździłem? Ile nocy nie przespałem? Ile sytuacji niebezpiecznych doświadczyłem? Kierowca ukraińskiej ciężarówki rzucił w naszym kierunku butelką po soplicy, inny przy policjantach ruszył z impetem samochodem osobowym w naszym kierunku i potrącił kolegę, i wiele innych zdarzeń. Teraz szykujemy się do żniw ale wiem, że będzie trzeba dalej walczyć. Udało się kilka spraw załatwić ale to tylko niewielka część jednak nadzieja nie opada. Pozbieramy nasze plony, przygotujemy następne i jesteśmy gotowi na dalsze działania bo widać, że jednak się da.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2024 o 09:13, ikcomas napisał:

Przykre było to, że na proteście rolników promowali się politycy. Protestem też tego nie można nazwać było tylko piknik na trawce. Wybierałem się przecież nie pamiętasz? Tylko splot zdarzeń sprawił, że zrezygnowałem.

Rozumiem że protest jest wtedy gdy asfalt się głęboszuje, albo gnojówką leje? 
Przewoźnicy od początku wakacji blokują autostrady. W ilości kilku aut ciężarowych. U nas musi być milijon ciągników!
Chłopy nie rozumieją mechanizmów i idą w kierunku emocji. Emocjami to można wkurzyć żonę,  a nie wygrać protest!

Miszka: czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik? 150 dni! Nie mówcie że nie ma czasu ( nie dotyczy hodowli) , nie mówcie że się nie da. Kaczyński miał rację: "chłopi są pazerni, da się im parę złotych przed wyborami" ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie chłopy dobra? Może u Was tam na zachodzie jeszcze odrabiacie pańszczyznę ale na Podlasiu dawno się to skończyło i tu nikt nikogo chłopem nie nazwie bo to nas obraża. Kaczor niech sobie nas nazywa jak chce ale ma rację. Danina od wieków to sprawdzony i skuteczny sposób dla gawiedzi. Zadowala większość a liderzy zostają sami ze swoimi problemami. Protest jest wtedy gdy jest skuteczny, ugorowanie autostrady pokazało problem i został rozwiązany (przynajmniej do 2027 roku). Spotkanie pod Atomium moim zdaniem zrobiło więcej szkody niż pożytku i dało wyraźne przyzwolenie do wprowadzenia NRL. Nie wspominając już o zastraszaniu naszych przez lokalną policję. To był pokaz siły wobec rolników a stało się tak tylko dlatego, że politycy zaczęli się lansować. Przewoźnicy nic nie ugrają bo zamiast poprzeć to zrazili do siebie rolników. Nasłuchałem się na CB jakimi ciągnikami jeździmy ale oni Jelczami też jakoś nie jeżdżą. Mimo wszystko popieram ale z takimi tekstami jakie słyszałem to nie ma szans na połączenie sił. Podsumowując nie jestem za rozwiązaniem siłowym ale jak będą kontynuować tą szaloną ideologię to prędzej czy późnej do tego dojdzie czy tego chcesz czy nie bo nikt nie będzie miał nic do stracenia. Ceny ziemi u mnie rosną w tempie geometrycznym a gospodarstwa są na skraju upadku.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kto kupuje tą ziemie, krasnoludki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedsiębiorstwa z nieograniczonym kapitałem podbijają stawki. Pojawiają się oferty sprzedaży ziemi ale dla rolnika indywidualnego stopa zwrotu 60k i więcej za hektar jest zbyt długa. Jednak wczoraj słyszałem, że znajomy kupił takie 4 ha a wcześniej jego ojciec żebrał u mnie o pożyczkę 10k. Ziemię kupić za ćwierć miliona to stać a brakuje paru groszy. Coś mi tu nie gra, pewnie to plotki by swoje ego podbudować ale jak to prawda to upadające gospodarstwo zadłużyć na taką kwotę bez zaplecza finansowego to gratulacje.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co ktoś nie zwiazany z rolnictwem zaczyna uprawiać ziemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skąd, największy potencjał ma chyba firma co produkuje podłoże do pieczarek, diler MF, sklep ŚOR i ogrodniczy, własna linia produkcji ziemi do kwiatów, kory itp., kopalnia i granulacja kredy itd. Młyn jednym słowem, kilkaset ha porozpierdzielane wszędzie, pomału zaczynają komasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.07.2024 o 08:40, ikcomas napisał:

Tylko nie chłopy dobra?

A ja się uważam za chłopa w sensie mężczyzny i rolnika 

 

Protesty do zimy są bez szans oni to doskonałe wiedzieli 

A chłopcy youtuberzy zostali zwyczajnie ograni jak dzieci 

Głupim pierdoleniem że nic nie chcą to właśnie osiągnęli 

Siekierski z MINIstrem byli pod ścianą wystarczyło przycisnąć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się