710 postów w tym temacie

Tak to prawda, wczoraj się o tym przekonałem. Pod biurem było nas 6 osób, ja reprezentowałem inny powiat. Poseł z PO nie przyszła ani do głównej siedziby ani do filii. Spotkaliśmy się z jedną z posłanek PiS, senator i europoseł nie przyszli - zostawiliśmy żółtą kartę. Przekazaliśmy 4 strony postulatów, pogadaliśmy chwilę w miłej atmosferze, poczęstowali nas kawą i herbatą.

Dorohusk obawiam się, że padnie - brak wsparcia z Polski. Trwa kampania wyborcza, dużo osób protestujących kandyduje do rad gmin, na wójtów. Może po wyborach będzie lepiej z frekwencją a może gorzej bo ci którzy dostaną stołki opuszczą tych naprawdę walczących.

Rolnicy zachłysnęli się obiecanką dopłat do zbóż ale tylko ci mniejsi, których jest zdecydowana większość. Wczoraj wracam na gospodarstwo, jeszcze zostało sporo dnia na ogarnięcie roboty. Dojazd na gospodarstwo blokuje mi taka właśnie rolniczka co czeka na gotowe, w nic się nie angażuje tylko czeka na dotacje. Wie doskonale, że aktywnie działam i pyta mnie z dużą dozą powątpiewania: "wywalczą coś?" Jak nie ma wiary w narodzie to będzie dobrze? Poza tym może wypadałoby zapytać "wywalczycie coś?" Ale to jeszcze mnie nie dotknęło, najbardziej mnie zabolało pytanie o te obiecane dopłaty do zbóż: "no ale będzie coś? no i dlaczego od 11 marca 300? ja sprzedałam w styczniu i będę miała tylko 200, a już najbardziej poszkodowany będzie ten kto sprzedał 10 marca, a czemu nie będzie do owsa?" Wypadało mi powiedzieć klasyczne spie.laj ale kultura osobista wzięła górę nad rozsądkiem i odpowiedziałem, że owies przecież ma dobrą cenę a dopłacić do zbóż wszystkim i tak się nie da. Przykre jest to, że palcem nie tknie ma gotowe dopłaty a nie ma słowa podziękowania. Teraz rozumiem rozgoryczenie kolegi @arszczecin

Nie mniej jednak nie zrażam się tym, motywuje mnie to tylko do dalszego działania. No i żeby nie było - nie jestem zwolennikiem tych dopłat, nie wiem kto to wymyślił, nie byłem na rozmowach o tym, wiem że rodzi to więcej problemów niż korzyści, wiem że siła rolniczych protestów przez to będzie mniejsza i mamy mniejsze szanse na ugranie czegokolwiek.

A na koniec jakże nie lubiany i wyśmiewany Pan Antoni Macierewicz i jego cotygodniowy felieton Głos Polski. Jego felietony można obejrzeć w tej znienawidzonej przez nasz katolicki naród, obskurnej, obscenicznej, antypolskiej telewizji Trwam o godzinie 20:50 w każdy czwartek. Nie wiem, nie rozumiem dlaczego tak potępiany jest Macierewicz. Mówi naprawdę z sensem, lubię słuchać jego felietony bo są naprawdę mądre i patriotyczne czego nam szczególnie najmłodszym Polakom zaczyna brakować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pan poseł dobrze gada ale tylko gada często za dużo gada to tyle 

 

Jeśli o protestach to powiem Wam z moich obserwacji 

Blisko mam taką wieś pslowską tam flagi na budynkach nie uświadczysz 

Natomiast banery wyborcze którejś tam drogi na co drugim płocie 

Ci ludzie są opętani nienawiścią do pisu a w kościele w pierwszych ławkach 

Podczas ostatnich wyborów dosłownie rzucali kartkami referendalnymi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zielony ład nastręczył nam Mateusz Morawiecki .... także ludzie są totalnie skołowani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, kiedy to było wprowadzane? Gdzie jest ten dokument? Ten cały Zielony Ład jest jak yeti. Wszyscy o nim słyszeli ale nikt go nie widział. Wypadałoby wiedzieć co konkretnie obalamy, żeby wiedzieć kto jak głosował i jak dużą ciężarówkę po to wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są raporty i publikacje ale mi chodzi akt prawny. Może jakaś przybliżona data wprowadzania tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zrównoważony rozwój to nie są raporty to plan nadrzędny jaki nam zostanie wciśnięty przez globalistów i nietety PiS realizował tą całą agendę zrównoważonego rozwoju ...

Jedno mówią a drugie robią na każdym polu - przez osiem lat w szkołach organizacje lewicowe deprawowały dzieciaki - a przeciez moża było przez te 8 lat wychować całe pokolenie młodych lludzi ...

Proszę bardzo - edukacja włączająca, za czasów pisu

https://www.gov.pl/web/edukacja/edukacja-wlaczajaca-w-praktyce

O tym że nam nastręczali szczepionki to szkoda gadać, o wolnych sadach nie wsponę.

No niestety, miałem nadzieje że pisiory cos tam zrobią a oni jedno mówili a robili co im tam kazali - 8 lat przetupali i g... zrobili a przeciez ludzie by ich poparli jakby się tej całej hujni europejskiej postawili, ludzie aż tak głupi nie są i się zorientowali stąd ten spadek poparcia.

Jak nie zobacze to nie uwierzę, że pisiory są w stanie coś zrobić.

Przyszła ekipa rudego i w kilka dni roznieśli ten cały grajdołek bez mrugnięcia.... ;)

Po co nam władza która boi się unii i realizuje to co żymianie z izraela wymyślą ?

 

Także akty prawne zobaczysz po wyborach do PE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprawić Ci to "żymianie" ale po chwili zrozumiałem, że celowo tak napisałeś ;-)

Ale jak to? Nie ma żadnego aktu prawnego tylko ustalenia, plany, raporty i inne głupoty? Taka gadka szmatka? Nie no coś musi być, jakiś numer nadany, cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ideologia to coś co kontroluje każdy element naszego życia, akty prawne są na potrzeby ideologii tworzone nie odwrotnie.

Nadciąga ideologia która na pierwszym miejscu stawia "klimat" nazwali to zielony ład czy fit for 55, mniejsza o to.

Można to zignorować, ale zastanów się co zrobiła ideologia z ludźmi podczas rewolucji komunistycznej ?

Zobacz kto i jak tworzył akty prawne i do czego upoważniały te akty prawne:

Akty prawne to piedoły, powstaną takie jakie będa potrzebne.

Niestety ideologia postępuje i zaraża wszystkie ważne instytucje.

https://laudatosi.caritas.pl/artykuly/6-spotow-edukacyjnych-laudato-si/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły nie pierdoły ale stanowią prawo, nie broszura, nie folder, nie ulotka tylko konkretne artykuły.

Chyba znalazłem

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/DOC/?uri=CELEX:52019DC0640

To jest to? Faktycznie nie jest to żaden akt prawny tylko komunikat. Nie aż takie wielkie to jak nas straszyli, niszczarka ogarnie te 28 stron. Najciekawszy jest załącznik, tam już sporo tego będzie do spalenia. Do tego dokumenty powiązane m.in. ETS czyli System Handlu Emisjami, od tego to się wszystko zaczęło ale to tylko 16 stron

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32003L0087

Cała ta paranoja zaczęła się już w 1996 roku

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/ALL/?uri=CELEX%3A31996L0061

Dla pewności zamówię patelnię, żeby to wszystko załadować i komisyjnie spalimy gdzieś u mnie na działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się od Marcina Lutra, który dał natchnienie Karolowi Marksowi, który to wymyślił a właściwie spróbował wymyśleć jak zdobyć władzę i jej nie utracić.

Głównym celem zawsze było "wzięcie za mordę" europy zachodniej, przez przypadek udało się zaimplementować pomysły marksa w rosji, natomiast metoda nie zadzaiałała w europie zachodniej.

Obecnie po wielu modyfikacjach mamy do czynienia z próbą domknięcia komunistycznego projektu o nazwie unia europejska,który jest implementacją założeń marksa zrewidowanych przez komunistę Altiero Spinelli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gadasz. Polać mu!

Tylko tamci jegomoście już nie żyją a my musimy teraz to wszystko odkręcać. Łatwo nie będzie ale myślę, że damy radę.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o granicy, proszę o wsparcie z Polski w Dorohusku na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem tylko gościem, mam 180 km w jedną stronę i te 10 km koszmarnej betonowej drogi przed Włodawą przeraża. Ja byłem 5 nocy tylko ale od nas ekipy różne jeżdżą to w sumie wyjdzie pewnie z kilkanaście nocy. Zawsze coś tam pomożemy, jak widzą że jest ekipa z Polski to nocna zmiana idzie odpocząć i tak powinno być. Granica w Dorohusku zablokowana jest bez przerwy od 9 lutego. Zmiany są 12-godzinne o godzinie ósmej, jakby ktoś chciał pomóc to co najmniej pół godziny przed zmianą żeby miejscowi wiedzieli, że ktoś jest i będzie czuwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie sobie jak to fajnie zebrane w całość - problem rolnictwa

 

 

w internecie nic nie ginie pis popierał zielony ład

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JKA powiedział to co od dawna wszyscy wiedzą 

Starszy pan z kotkiem zna się na rolnictwie z perspektywy tego kotka 

Czyli masz kota to ma żyć do naturalnej śmierci podobnie krowa czy świnia 

Trawa jest zielona w niej motyle komary nie kosić bo zginą 

Natomiast komisarz zbyt często widywał Fransa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Importer ukraińskiego zboża dokłada 100 zł do tony nawozu 

Tak dziś oszuści z Golubia-Dobrzynia przekupują rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze odszukałem chodzi nam o dokument RC-B9-0040/2020 i tak oto kształtują się niektóre głosy:

Partia ECR (Europejscy Konserwatyści) głosowali przeciw

Aguilar, Bielan, Brudziński, Buxadé Villalba, Czarnecki, Dzhambazki, Eppink, Fidanza, Fiocchi, Fitto, Fotyga, Fragkos, Jaki, Jurgiel, Karski, Kempa, Kloc, Kopcińska, Krasnodębski, Kruk, Kuźmiuk, Legutko, Lundgren, Mazurek, Możdżanowska, Poręba, Procaccini, Rafalska, Rooken, Roos, Ruissen, Rzońca, Slabakov, Stancanelli, Stegrud, Szydło, Tertsch, Tobiszowski, Tomaševski, Tomašić, Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Waszczykowski, Weimers, Wiśniewska, Zahradil, Zalewska, Złotowski.

Partia EPP (Europejscy Ludowcy jednym słowem lewaki) głosowali za

Amaro, Arias Echeverría, Arimont, Arłukowicz, Asimakopoulou, Băsescu, Bellamy, Benjumea Benjumea, Bentele, Berger, Bernhuber, Bilčík, Blaga, Bocskor, Bogovič, Buşoi, Buzek, Carvalho, Casa, del Castillo Vera, Christoforou, Colin-Oesterlé, Deli, Deutsch, Didier, Dorfmann, Duda, Ehler, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fitzgerald, Fourlas, Frankowski, Franssen, Gál, García-Margallo y Marfil, Glavak, González Pons, Győri, Gyürk, Halicki, Hansen, Hava, Hetman, Hidvéghi, Hölvényi, Hortefeux, Hübner, Járóka, Jarubas, Juknevičienė, Kalinowski, Kalniete, Kanev, Karas, Kefalogiannis, Kelly, Kokalari, Kopacz, Kubilius, Kympouropoulos, Kyrtsos, de Lange, Lega, Lenaers, Lewandowski, Liese, López-Istúriz White, Łukacijewska, Lutgen, McGuinness, Maldeikienė, Manders, Mandl, Marinescu, Martusciello, Mažylis, Meimarakis, Melo, Metsola, Milazzo, Millán Mon, Monteiro de Aguiar, Montserrat, Morano, Mortler, Niedermayer, Nistor, Novak, Olbrycht, Peeters, Pereira Lídia, Polčák, Polfjärd, Pollák, Pospíšil, Rangel, Ressler, Salini, Sander, Schmiedtbauer, Seekatz, Sikorski, Skyttedal, Sokol, Spyraki, Štefanec, Szájer, Tajani, Thun und Hohenstein, Tobé, Tomc, Tóth, Trócsányi, Vaidere, Vincze, Virkkunen, Vozemberg-Vrionidi, Walsh, Warborn, Weber, Weiss, Wiezik, Winkler, Winzig, Wiseler-Lima, Zagorakis, Zarzalejos, Zoido Álvarez, Zovko, Zver.

Nie wiem czy dobrze rozumuję które to głosowanie bo tego było ponad 100 poprawek i mogę się mylić ale dla dociekliwych mądrzejszych ode mnie głosowanie można ściągnąć i przeanalizować.

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-9-2020-01-15-RCV_PL.html

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie pozwala na robotę to może na granicę ktoś poleci? Jedziemy dzisiaj na noc do Dorohuska. Zapraszamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się