Magic fly

Siewnik do warzyw

5 posts in this topic

Dzień Dobry,

miał lub ma ktoś z kolegów do czynienia z siewnikiem Kruk? Jaka jest jego przydatność do siewu pietruszki, marchwi, cebuli? Robi dużo przepustów lub podwójnie wysiewa?

Jak do tego siewnika ma się siewnik taczkowy ze szczotkowym mechanizmem siewu? Czy da się nim posiać punktowo drobne nasiona?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taczkowego do drobnych bym nie polecał. Dawno temu siałem nim rozsadę brukwi, nasiona jak rzepak, to punktowym bym tego nie nazwał. ;) Na mniejszych oczkach wcale nie chciało lecieć, a na trochę większych leciało sznurem. Jedynie do siewu buraków pastewnych mi się sprawdzał. Wymienione przez Ciebie warzywa mają drobne nasiona, szczególnie cebula, więc cienko to widzę tym sprzętem.

A z Krukiem może ktoś inny miał doświadczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siewnik taczkowy mam na stanie - brakuje w nim tarczy z drobnymi otworami, bo jakiś orzeł prawdopodobnie je rozwiercił. A nie jest z taczkowym tak, że sieje gniazdowo, tzn. po kilka nasion w jednym miejscu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś tak mniej więcej to działa, przynajmniej powinno. Ale u mnie pędzelki są wygięte do tyłu i zbyt dużo drobnych ziaren leciało właśnie między nimi.

Od kiedy przestałem uprawiać brukiew przestałem używać tarczy z drobnymi oczkami, bo potem buraki siałem na drugiej z większymi. Leciało trochę geściej, ale mi to odpowiadało, bo przerywka była wskazana, żeby usunąć słabe rośliny. Za to przerywanie pietruszki lub cebuli byłoby chyba zbyt żmudne. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś ma doświadczenia z siewnikami do warzyw wizard, widziałem je na targach spodobały mi się ale nie wim jak pracują, na targach chwalili się nimi, że posieją wszytkie warzywa, nie wiem ile w tym prawdy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now