Sign in to follow this  
Followers 0
ikcomas

Choroby pasożyty drobiu

9 posts in this topic

Nie ma tutaj drobiarzy ale temat dotyczy również przydomowych hodowli a takie wiem, że macie i aż dziw, że jeszcze nie ma tu takiego tematu. W Polsce panuje nowy szczep wysoce zjadliwej grypy ptaków oznaczony H5N8.

A więc http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/za-wypuszczanie-kur-w-czasach-ptasiej-grypy-8-tys-zl-kary,69013.html dotyczy całego kraju czy tylko stref zapowietrzonych?

Edited by jarki

Za parę dni będzie cieplej, a kurki będą musiały dalej w kurniku siedzieć.

Witam. Mam jakieś małe szare robaczki w kurniku podobne do malutkich pajączków, nie mogę ich wytępić, weterynarz dał jakiś preparat który nie działa

Edited by ikcomas
mod. stosuj polskie znaki i interpunkcję w myśl zasady "jestem Polakiem i piszę po polsku"

Pająk jest stawonogiem, więc żaden robak nie może być do niego podobny. Zresztą wszystko, co jest małe, wygląda nieznajomo i niezbyt pięknie, nazywane jest robakiem. Ale z drugiej strony kury lubią ponoć robaki :D   (;Ikcomas będzie miał co poprawiać :p )

@wodzu102 jaki to preparat? w jaki sposób zastosowany? co powiedział weterynarz? to larwy, czy pajęczaki? da się zrobić temu zdjęcie? Wrzuć na forum do galerii. Używaj polskich znaków i przecinków

Edited by ikcomas

Nie mam pojęcia, nalewał z jakiegoś baniaka, powiedział że to z rodziny pajeczaków. Patrzyłem na zdjęcia nie wygląda jak ptaszyniec

Edited by ikcomas
Apeluję o stosowanie polskich znaków. Zrobić komuś łaskę to nie to samo co laske.

Zrób dobre makro zdjęcie i wrzuć do galerii. Z fusów nie potrafimy wróżyć co to jest