damian9871

Wozy asenizacyjne rozrzutniki

9 postów w tym temacie

posiada ktoś z was ten sprzęt interesuje mnie wersja z dwoma pionowymi wałami i talerzami na dole do rozrzucania obornika i siania wapna najmniejszy model z tym wyposażeniem to wydatek około 60tys więc czy to jest warte tych pieniędzy? polski sprzęt jaki jest każdy wie

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tutaj nowy więc jeśli coś wpisałem nie w tą rubrykę proszę o wyrozumiałość.

Tak więc jak w temacie chce się dowiedzieć, czy poradzic jaki byście mi proponowali rozrzutnik do 15 tys uzywany, ewentualnie coś z nowych prywatnych firm typu ROL Trans, Jol-Met , Stal bet czy tam inne jeśli znacie.

Na dziś mam 45 wszystkich sztuk bydła wszystkiego ten stan juz wiele wiecej się nie zmieni, wszystko na sciółce więc obornika mam sporo i na pola mam nawet po 10km a nie chciałbym wozic obornika przyczepa na pryzmy.

Wczesniej troche pozyczałem, maiłem stary 1-osiowy do małego ciągnika, teraz to sie zmieniło i prosze o może jakies linki czy opinie nt tych nowych rozrzutników.

Ciagnik jaki bedzie w tym chodził td new holland seri td5 105KM, rozrzutnik najlepiej gdyby był na ppoziomych wałkach poniewaz mam spopro działem więc taki typ chyba byłby dobry, co do posuwu to wszystko jedno, (chwala chyba bardziej hydrauliczny)

Gdyby ktos miał jakies pomysły bedę wdzieczny za pomoc czy opinie tych wyzej wymienionych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż prawda jest okrutna polskiego dobrego zwyczajnie nie znajdziesz

Zagraniczne za te pieniądze to ruski nrdowski no może jakiś zachodni do poprawek

Jest sporo ogłaszających co potrafią porządnie odbudować starego grata

Tylko te odległości tu jednak bym się skłonił ku przywożeniu przyczepami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sąsiadów co wożą tysiące ton i mają 2

tytana polskiego i zagranicznego z cyklu gniotsia nie łamiotsia Forschrita. Szef chwali tytana, pracownicy nie chcą na niego patrzeć.

Są firmy co zrobią forszrita za 40 dychy jak z fabryki.

Jakbyś napisał tydzień-dwa temu. Shiuz robił przetarg na sprzęt, był mały, polski na tandemie wystawiony za 12 000, nie było chętnych i poszedł za 8-9. Coś koło 8 tonówka.

tto jest towar nie chodliwy, przynajmiej w zach-pom, więc jak trafisz to się targuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem chęć kupić jakiś zachodni francuski bo tam mają oddzielną hydraulikę ale na 200 ton rocznie to będę wynajmował razem z usługą 8 zł tona , nie opłaca się zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz możliwośc usługi to auper. Mnie interesowałoby wypozyczanie od np rozrzutnika od szt i tyle tylko ze w okolicach moich nic takiego nie ma. czy sam rozrzutnik czy z ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, ciągnie mi powietrze zaworami ssawnymi takimi jak na zdjęciu przy zasysaniu gnojówki, a jak naciągnę beczkę to leci tymi zaworami i mam pytanie czy da się je uszczelnić, jeśli tak to jak to zrobić? Nieszczelności są na zasuwach

large.IMG_20170917_110018.jpg.797b554164295414183fca8e8e1d9cff.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to rozbierałem i jak dobrze pamiętam tam nie ma żadnych uszczelnień. Spasowane jest w miarę dokładnie i trzyma, u mnie po 4 latach użytkowania też zaczynają po mału puszczać. Odkręć górę 6 małych śrub i wysuń obejrzyj jak wytarte to nic nie zrobisz może wymiana samego krążka od zasuwy by pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się