GEP

Dzierżawa wiatraki fotowoltaika

116 postów w tym temacie

Ruszyła!farma wiatrowa "Żnin II" 499 mb od moich zabudowań.

Zarąbiście szumi!

Za darmo,nie trza będzie patyczków do uszu.

W nocy mają Db sprawdzać.Ciekawe ile od RWE dostali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie słychać ale jak dalej stoją to wcale nie lepiej, ja mam 6 kilometrów ale od południa a z tego kierunku bardzo rzadko wieje ale raz wiało to słychać. Takie niepokojące drżenie powietrza nie wiadomo skąd. U teściów jest dużo większa farma - najbliższy wiatrak niecałe 3 km ale gorsza jest grupa oddalona 9+ km. Tam stoi kilkadziesiąt wiatraków tych największych i jak wieje to przeważnie stamtąd. Z tych bliższych głośniej słychać co prawda ale bardziej przewidywalnie bo jak jest podmuch to praktycznie w tym samym czasie jest dźwięk z wiatraków. Z tych co dalej słychać takie odgłosy jakby wibracje, przechodzi to przez ściany. Jak wiatr dmuchnie mocniej to za kilka sekund słychać te wiatraki. Ciężko opisać jaki to dźwięk bo to nie tyle co dźwięk tylko taki jakby ruch powietrza. I nie wiem czemu jest ten poślizg względem podmuchów wiatru. Może dlatego, że podmuchy są w tym samym czasie na obszarze wielu kilometrów a dźwięk zanim dotrze to potrzebuje tych kilku sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos te wcześniejsze stoją,bo się m.in.Olek P. nie zgodził na zmianę umowy.Tam jest ponoć+/-80tys.od wartości wyprodukowanej energii?We wsi jest ryczałt 35-48tys.

@ikcomas jest ich 50szt.Od 16km(19szt.) aż "pod nos".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde, bardzo dużo i też z niekorzystnego kierunku. To wiesz jaki dźwięk generują. Poza tym tak samo jak u mnie i u teściów działki pod wiatraki nie są wydzielone. Widziałem kiedyś na geoportalu, że są odrębne działki na wiatraki i drogi dojazdowe. Jak z kwestią rozbiórki tych wiatraków? Nic nie jest wieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto pozwoli sobie postawić na całej działce jest IDIOTĄ 

Czytałem takie umowy od wiatraków i fotowoltaiki nigdy bym tego nie podpisał

Należy koniecznie wytyczyć osobne działki a z umową udać się do prawnika 

Ten nie równy szmer to efekt śmigła na wprost podstawy wiatraka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie, u teściów i u @Pałuczanin1981 nie widziałem na geoportalu wyznaczonych osobnych działek. Są tylko wyłączenia z produkcji rolnej i oznaczone na geoportalu 2 symbolem Ba. U @Pałuczanin1981 jest ciekawiej bo wiatraki stoją na gruntach rolnych bez żadnych wyłączeń. Tak po prostu, ale będzie płacz za kilkadziesiąt lat.

Ten szmer to jak bardzo blisko są wiatraki, jak dalej to jest taki inny jakby warkot, drżenie powietrza ciężko to opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet "Gobarto" kazało wytyczyć hektarową działkę z dojazdem i resztę gospodarki zapisać na żonę. 

Tyle wiem:znajomy też nie zgodził się na główny kabel od wiatraków-bo mu chcieli "wejść" na KW działki z siedliskiem.Gdyby można się cofnąć do 2011 to bym się zgodził na kabel,ale z osobną KW dla tego pola.To coś daje?

Znów szukają kolejnych lokalizacji- może załapię się na SKRZYDŁA CIEŃ za 16tys.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2023 o 15:01, Pałuczanin1981 napisał:

@miwigos te wcześniejsze stoją,bo się m.in.Olek P. nie zgodził na zmianę umowy.Tam jest ponoć+/-80tys.od wartości wyprodukowanej energii?We wsi jest ryczałt 35-48tys.

@ikcomas jest ich 50szt.Od 16km(19szt.) aż "pod nos".

Częśc tych wcześniejszych dziś pracowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i byłem zaskoczony.Po południu stanęły wszystkie.Jakiś próbny rozruch,czy zimy się boją. 

Już ten szum tak nie razi...do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zobrazowane o co tu chodzi

Na sztandarach dobro Europejczyków a rzeczywiście €€€ dla IV rzeszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się