biedron

Dopłaty polityka rolna

943 postów w tym temacie

Czyli wszystkie nawozy oprócz wapniowych są zaliczane ? 

Stare faktury są nie konieczne natomiast nowe konieczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starych faktur nie musisz mieć, natomiast nowe tak

a tu typy nawozów i średnie ceny które będą brane pod uwagę:

large.nawozy.png.a8d4ba2434479b8db0652ab944438a13.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś telefonicznie pomagali mi naprawić stronę od dopłat 

Przy okazji pytałem o naliczenia to nic nie wiedzą reszta jak wyżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś załatwić dopłaty do nawozów przez internet? 

Pani mówiła że jest to możliwe ale nie polecała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem szkolenie z ODR w sprawie nowych dopłat i urzędnicy chcą uznać kukurydzę jako Okopowe...... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przem napisał:

Dzisiaj miałem szkolenie z ODR w sprawie nowych dopłat i urzędnicy chcą uznać kukurydzę jako Okopowe...... 

hahahaha, to ile mozna miec max okopowych w sezonie na gospodarstwie 20%?

Cchca zrobic zeby sam owies i lubiny rosly na polach albo ugorowac

Edytowano przez barkas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20% to jest w ekoschemacie, normalnie jedna roślina max 65 %, jak dla mnie to istnieją dwa ekoschematy 

1 uprawa bezorkowa 4 pkt. 

2 przyoranie słomy 2 pkt.

inne nie zawracam sobie uwagi, w przyszłości może plan nawozowy jak zmienią program bo doradcy jak sie szkolili to 3 działki cały dzień robili,

ewwentualnie poplon zostawić do15 luty 5 pkt, ale nie warto bo nie można łączyć  z uprawą bezorkową 4 pkt.,a to tylko 100 zł różnicy

 

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko licz się z tym że uprawa bezorkowa i przyraanie slomy stawka będzie zmniejszona co najmniej o 50% bo tyle będzie chetnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówili że limity hektarów w poszczególnych ekoschematach już nie obowiązują i wszystko jest rzucone do jednej puli. Ale jak to będzie liczone nie są wstanie powiedzieć. 
Kolejna kwestia robią szkolenia do czegoś co może wcale nie obowiązywać itd itd.  nie ma ustawy a znając życie wprowadzą ja 15 marca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile będzie na to nie mamy wpływu, tak jak pisałem te dwa ekoschematy , sporadycznie poplon do lutego na lżejszych kawałkach , na glinie nie przejdzie

A co wy sądzicie , które ekoschematy dla was dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ugór z uprawą też już zmienili, bo miały być uprawy ozime i jare (bez kukurydzy i soji), a zostały już tylko jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My tu rozmawiamy o jakiś durnych schematach, za przeproszeniem spuszczanym się na tym już chyba rok a ze wschodu jedzie wszystko ze wszystkim. 

Rok wyborczy i wrzuca jakieś śmieszne grosze żeby tylko rolników uspokoić

Ggdzie są te wszystkie organizacje ekologiczne z całej Europy, gdzie są europejskie organizacje rolnicze gdzie są ,,swiadomi" konsumenci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że komsumenta to obchodzi, ma być tanio,

Tobie tanie ziarno akurat pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi nie pasuje bo firmy paszowe masowo rzuciły się na tuczenie warchlaka mając dostęp do tego taniego ziarna i wyszło im ze duzo zarobią. Pewnie raz tak będzie a potem zakłady będą obniżać cenę na potęgę wiedząc że jest tani surowiec. A tak było już cały rok prawie dość stabilnie i z dobra marza. A za pół roku pewnie znowu będą spadki i bujanie ceny.

@miwigos te schematy są dla Nas czy dla konsumenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ekoschematy planuje wsiewka w rzepak, uprawa bez orkowa w pszenicy po rzepaku i poplony.

Ja się zastanawiam kto to będzie kontrolował.  Stan faktyczny ma się zgadzać na dzień 31 maja, w dniu złożenia wniosku kto jest w stanie mi udowodnić czy ta pszenica została posiana bez orkowo po rzepaku czy kukurydzy przecież to tego dnia całe resztki pożniwne z przedplonu zostały już rozłożone przez proces mineralizacji.  
80% powierzchni gospodarstwa ma być pod okrywą zieloną. Jak to zostanie sprawdzone na dzień 31 maja. Kto będzie chodził w śniegu i sprawdzał która działka została zaorana na zimę.??!! To wszystko będzie robione na "OŚWIADCZENIE" rolnika czyli kolejna furtka do przekrętów.
A może posiałem pszenicę na jesień ale nagle stwierdziłem że mi coś nie pasuje/rozmyśliłem się i sieje na wiosnę kukurydze. Spełniłem wymóg zielonej okrywy na zimę. Tak czy nie ?!?! A że pszenica ozima/przewódkowa została posiana/ rozrzucona w grudniu i przemarzła i nie urosła ??!!

Na logikę dlaczego nie można łączyć ekoschematu zostawienie słomy na polu z uprawa bezorkowa przecież to jest paranoja....
Ekoschematy mają być wrzucone do jednej puli a pula na schematy ma wynosić 25% całkowitej kasy w danym roku przeznaczanych na dopłaty bezpośrednie to dzieląc to przez ha w PL to jakie to niby maja być kwoty, skoro ekoschematy są różne ??? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to juz od tego roku ma obowiazywac? ja myslalem, ze to od lata dopiero

Tak samo jak z gnojem? rozrzuciem na jesieni i wymieszalem w ciagu 12 godzin, i kto mi to udowodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał robić zdjęcia geootagowane czy jakoś tak. Przecież to wszystko to jest chore. A przywioza wszystko ze wszystkim od tych Cargillow, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2023 o 20:06, lokizom napisał:

,,swiadomi" konsumenci???

Słusznie ten cudzysłów

Ludzie byle co jedzą i byle co mówią

Polityka rolna jest pod dyktando $$$$ podobnych do "filantropa" Billa G 

Ten  jesteś ogromnym posiadaczem ziemskim inwestującym w mięso in vitro 

Widząc obecną korupcję w szeregach decyzyjnego europejskiego lewactwa 

Mam pewność że oni mają nazwijmy to politykę zamykania rolnictwa 

Przykre jest to że komisarz wlazł między wrony i kracze jak one

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprawa bezoorkowa , przyoranie obornika , przyoranie słomy od żniw będzie się liczyło

@przem, co ci da wsiewka w rzepak nie weżmiesz kasy za przyoraniem słomy                                                                                                                                                               Tak samo poplon do 15 lutego  i nic więcej nie połączysz z przyoraiem słomy ,ani  z uprawą bezorkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się