ikcomas

Moderatorzy
  • Zawartość

    5394
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    265

Wszystko napisane przez ikcomas

  1. Eee znaczy się temat nikogo nie rusza? Spółka Złote Ziarno http://www.zlote-ziarno.eu/pl/uslugi-i-produkty/uslugi-transportowe-i-logistyczne do niej należy terminal przeładunkowy, 300 wagonów z rosyjskimi napisami firmy Erant http://www.zlote-ziarno.eu/pl/galeria w każdy wejdzie prawie 90 ton pszenicy. Ziarno w 100 procentach pochodzi z Ukrainy, nawet się z tym nie kryją specjalnie, na ich stronie można takie informacje znaleźć. Terminal uruchomiony jest od czerwca tego roku. Na geoportalu widać jak budują, zmierzyłem średnicę silosów to większe to jakieś 30 metrów a mniejsze 15. Porównując zdjęcie gościa przy wagonie a następnie wagon na tle silosów wysokość to ok 17 metrów plus stożek bina to można przyjąć 20 dla łatwiejszego liczenia. Teraz proste liczenie pole podstawy razy wysokość i wychodzi 14 tysięcy (sic!) metrów sześciennych to około 10 tysięcy ton pszenicy w jednym silosie, w sumie bazę mają na prawie 100 tysięcy ton a chciałbym podkreślić że to tylko przeładunek!
  2. ASF

    W Droblinie będą wybijać do nogi http://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/spotkanie-w-sprawie-asf a112 przypadek dzika (brak oficjalnego komunikatu ale na mapie już jest http://www.wetgiw.gov.pl/artykuly/120/pliki/20160906014201_regionalizacjapl2016safeguard.png) zapewne pokoloruje na niebiesko powiat moniecki. Tymczasem chodzą słuchy, że Zakrzewscy kupili z niebieskiej ale nie ma komu od nich kupić
  3. zaorałeś :D zapraszam do galerii http://forum.farmer.pl/gallery/album/117-rzepak-na-glebie/ na trzecim zdjęciu kontrola
  4. Bor

    nie o to chodzi, siarczan ma większe cząsteczki i podanie go razem z borem na przykład sprawi, że roślina będzie pobierała te większe (S+Mg) a mniejszych (B ) nie pobierze, myślę że nie wzięli tego z kosmosu tylko robili jakieś badania
  5. ASF

    To nic nie da bo utylizacja jest ściśle przestrzeganą procedurą. Można zrobić to gdziekolwiek, wirus nie przenosi się drogą powietrzną, musi być kontakt a do tego żadne służby nie dopuszczą
  6. Hmmm @jarki Twój rzepak rzeczywiście jest trochę blady w porównaniu z moim albo to wina aparatu. Mój pięknie zareagował kolorem na Caryx. Jestem w ciężkim szoku. Miałem jutro zrobić zdjęcia ale chyba odpuszczę i nie będę Was dołował. Może @miwigos coś wreszcie wrzuci
  7. Nie zaszkodzi, pryskamy zgodnie z sygnalizacją
  8. Bor

    A może to mój doradca ma rację w takim razie, że bor nie będzie pobrany przez rzepak w żadnej formie gdy jest suchy? A i jeszcze jedno: mówił, że jak dam siarczan magnezu i chcę przy okazji dać mikro to te dodatki nie zadziałają bo siarczan ma większe cząsteczki i tylko te będą wchłaniane a inne nie
  9. ASF

    Nic nie słychać o nowych przypadkach ale chodzą ciekawe plotki, że to sabotaż. PIWet odmawia udzielania jakichkolwiek informacji, odsyła do GLW. Do tego te tępe barany u mnie zamiast jeździć po matach to je slalomem omijają, nie wiem czy celowo czy nieświadomie
  10. Tylko, że Ty masz jednostrumieniowe, do dwustrumieniowych potrzeba jednak trochę gęstszych
  11. pierwszy "deszcz" od miesiąca - 1mm jakby to przeliczył na hektary to już nieźle bo to 10.000 l/ha
  12. ASF

    http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1670436,ASF-koniec-hodowli-w-strefie-zagrozonej cyt. "Na terenach zagrożonych rolnicy powinni przestać hodować świnie." panie Marku Wisła proponuję, żeby pan przestał wykonywać zawód lekarza weterynarii, a z czego żyć powiesz? no toż wystarczy się przekwalifikować, to takie banalne przecież.
  13. Ponoć kwasek cytrynowy niedobry bo ogranicza rozpuszczanie innych substancji w opryskiwaczu, proaqua z intermagu przy minimalnej dawce lekko zakwasza, zwiększenie dawki nic nie daje powoduje nawet odwrotny efekt, nie spełnia swojego zadania. W tym roku testuję to na bazie kwasu fosforowego, czyli po prostu koncentrat coca-coli ;D
  14. Ja pryskam takimi i właśnie fioletowe, dlaczego to @witch już objaśnił, ciśnienie przy eżektorach musi być trochę wyższe, ja daję 4,5 bar. Koniecznie trzeba wymienić filterki przy końcówkach najlepiej na te ze stali nierdzewnej mesh 80 i będzie pan zadowolony
  15. Chloropiryfos niestety nie działa na robale śmietki, żyje i ma się znakomicie, działa tylko na muchę. Jedyny skuteczny sposób to zaprawa lub jechać co dwa dni chloropiryfosem ale ile się nagromadzi wtedy substancji w roślinie ???
  16. Mój dostał 0,9 caryxu i trochę tebu, pojęcie "na glebie" nabiera zupełnie nowego znaczenia
  17. Bor

    Twierdzi, że to nie zadziała ani chelat ani kwas, boroetanoloamina, proszek nie proszek, czy nawet w postaci aminokwasu, wyrzucone pieniądze, jechać tylko z rosą i mniej wody. Temperatura też chyba nie jest najważniejsza tylko pora dnia, w środku dnia rośliny mają zamknięte pory, to jest ich naturalny mechanizm obronny, nawet jak jest pochmurno - nie przyjmie
  18. chodzi mi o to, że może rzepak wychodząc zza grudy szuka światła i dlatego tak się wyciąga, może jeszcze za głęboko posiany
  19. hmmm, chociażby tutaj https://adob.com.pl/files/cultivations/9244cbf55fa98f914ad130ae1cf5714f.pdf
  20. Bor

    doradca twierdzi, że bor tylko jak jest mokra roślina, inaczej nie pobierze w żadnej formie a więc zabieg na rosę lub w nocy
  21. grudy tam widzę
  22. aj tam, gitara jest. Mój rzepak dwa lata temu na zimę miał 14+ liści i wszystko przetrwało, w tej chwili te najwcześniej siane mają 7-8 liści. Oprócz skracania według mojego doradcy trzeba dać molibden, zmniejsza ilość pobieranej wody i azotu co w efekcie powoduje mniejsze uwodnienie tkanek.
  23. Największy rzepak ma bite 6 liści i jeszcze nie odchwaszczany niczym, sucho bardzo a chwasty rosną jak głupie, czekać na deszcz czy jechać samym navigatorem? Ten późniejszy ma 4 i dostał metazachlor przedwschodowo. Jest lepiej ale nie jestem zadowolony z działania, jednak jeszcze jest chwila czasu na poprawkę
  24. Kupiłeś ciągnik używany i może komuś się zapodział kluczyk od czegoś innego (garażu, piwnicy itp.)? P.S. Zajrzyj na temat ASF, pytałem jak tam nastroje w niebieskiej
  25. ASF

    Niedługo nie będą potrzebne kolczyki. 20 przypadek ASF, zapowietrzą mnie prawdopodobnie a wy dalej sobie róbcie jaja, chyba czas wypchnąć zboże bo zostanę z towarem. Zmiany stref się nie szykują bo dzika chorego nie ma a przypadek wystąpił w niebieskiej, chociaż kto wie co UE wymyśli. Powoluśku zaraza idzie na zachód