ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  3,065
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  117

Posts posted by ikcomas


 1. Ja mam ten https://agro-factory.pl/produkt/agregaty-talerzowe-thor-at/ tylko z normalnymi wyciętymi talerzami o średnicy 560 i wałem rurowym. Większe talerze lżej ciągać ale ja wiem czy gorzej mieszają? Ja jestem zadowolony, głęboko też idzie zrobić po tak zwaną "ramę". Talerze muszą być pod dużym kątem, u mnie jest prawie jak w lemkenie. Ale z kolei im większy kąt tym więcej trzeba mocy. No i tam gdzie gruber nie da rady to tym zrobię.


 2. Ach te poznaniaki, chyba ktoś na złość zrobił tą szerokością. Przerób go na 3 albo 2,5 metra - zyskasz znacznie więcej możliwości.

  Moim zdaniem wał oponowy to tylko do siewu. Znam Twoje ziemie - zasklepisz sobie wałem oponowym, jakby jeszcze jakiś drapak był za tym to OK.


 3. Byłem dzisiaj w hurtowni i zakupiłem tyle ile potrzebuję na ten sezon. Legalnie tego nie można będzie wykorzystać więc zapasu nie robię a sprawdzić czy stosuję można chociażby po tym jaką łunę smrodu robi za opryskiwaczem. Zostało już tylko 26 litrów Dursbanu i chyba 13 Pyrinexu w litrowych opakowaniach i koniec więc proponuję zdjąć kapcie i udać się sklepu. Nie pytałem o Proteusa ale ten powinien być chociaż też dobrze będzie zakupić. Następny sezon trzeba będzie szukać, najgorzej będzie z płatkiem i szkodniki łuszczynowe ale coś się wymyśli.


 4. Dobrze, że nie mam rzepaku na sprzedaż to się nie stresuję i nie patrzę na giełdę ale widzę, że ruch w interesie to przeanalizowałem. Zwróćcie uwagę jeszcze na wartość OI - Open Interest oznacza nie zakończone transakcje. Jeśli rośnie to kupujący czekają na lepszą cenę, jak spada wzrasta ilość kupujących, jak stabilnie to trend się utrzymuje. Okres od 22 października do 12 grudnia to stabilizujący się trend rosnący. Ilość otwartych kontraktów przy wzroście ceny charakteryzowała się niewielkim wzrostem idącym w kierunku stabilizacji. Następnie był wzrost ceny a OI zaczęło spadać a więc więcej było kupujących. Jak jest więcej kupujących to już prawa popytu i podaży się kłaniają. Wzrost podaży w takiej sytuacji wiąże się tylko z jednym. Krach Panowie!

  P.S. Dla łatwiejszego zrozumienia tematu przyjmijcie za wartość Volume - podaż, za Open Interest - popyt. To nie jest dokładnie to samo ale mechanizm taki sam.


 5. @jarki ja wiem czy dobrze? Przeszła już jaryzację czy czeka na zimę? Bo też mi się wydaje, że wcale się nie zatrzymała, moja grudniowa niebawem będzie na wierzchu. Też mam taką jaśniejszą i to na najlepszym polu, czort wie dlaczego.

  P.S. Te samosiewy na tym drugim zdjęciu to groch? A tak generalnie to bieda jakaś, co zepsułeś już na starcie?


 6. 21 godzin temu, ansu napisał:

  tą datę wymyśliłem i podałem dla „beki”    

  ale trafiłeś, bo jak zacząłem liczyć to mi tyle wyszło

  21 godzin temu, suzin napisał:

  Ja licze dwa cykle sześć lat chude potem sześć lat tłuste.

  no i dobrze liczysz, bo to mniej więcej okres zmian na Słońcu, najpierw 5,5 roku wzrostu aktywności, potem 5,5 spadek czyli prawie 12.

  21 godzin temu, suzin napisał:

  Te 28 dni to coś jakby z biorytmów wzięte.

  Kiedyś kobiety nie znając kalendarza patrzyły w Księżyc i wiedziały kiedy ;-)

  Mniej więcej tyle liczy kalendarz Księżycowy, wszystko się wokół tego kręci tylko liczba miesięcy nie pasuje. Moim zdaniem powinno być ich 13, wtedy by prawie równo z Księżycem szło. Tylko ta trzynastka uznawana jest za liczbę zła, ciemności, szatana itp.


 7. Cykl słoneczny trwa 11 lat i faktycznie jesteśmy teraz na minimum aktywności. Każdy z cykli słonecznych ma większą lub mniejszą aktywność również sinusoidalnie. Teraz mamy jedną z najniższych aktywności od początku roku 1800. Średnio 6-7 cykli się powtarza. Za 3 cykle będzie maksymalna aktywność. A więc 3x11=33 dodać należy jeszcze 5,5 roku 11-letniego cyklu Słońca do maksymalnej w danym cyklu a więc @ansu brawa!!!! tadam!!!!! wychodzi 2058


 8. Hahahaha, dobre. Przez 4 godziny nikt się nie połapał. U mnie też Trzech jest, miało być 6 stycznia a wyszło jak zawsze ;-) Ktoś chyba już tak powiedział, jakiś polityk chyba