ikcomas

Moderatorzy
 • Content count

  3,537
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  150

Posts posted by ikcomas


 1. Bo u Was jest bogaty park maszynowy. U nas sprzętu nie mają, jak przygotowywałem pole pod siew bezorkowy to klient był w szoku, że tak mało zapłacił bo sam gdyby orał i uprawiał to by go więcej kosztowało, nie wspominając już o czasie pracy oraz piekielnej grudzie po orce.


 2. Jak teraz posieję pszenicę i mi wymarznie rzepak tak jak przewiduję to na wiosnę zostaję z trójkątem pszenicy w rogu pola. Jarej nie będę siał, tylko jęczmień lub kukurydza.

  P.S. Ten co później powschodził dopiero łapie 1 liść...


 3. Dobra, a co teraz robić? Przesiałbym pszenicą ale pszenica tu już była to raz, dwa rzepak pewnie i tak nie przezimuje. Poza tym jak tu zgłaszać do ubezpieczyciela areał? Nie robić nic i czekać do wiosny? A jak będzie niesamowicie ciepło? Może by tak posiać rzepak dla picu żeby coś było dla ubezpieczyciela. To jakieś pół hektara tylko, mam trochę swojego, dodam coli. Wiem, że to niemożliwe wiem, tego nie musicie mi tłumaczyć. Taki głupi pomysł przeszedł mi przez głowę bo siedzieć z założonymi rękoma nie umiem. Chodzi mi tylko o to, że jak będzie łaził po polu likwidator to żeby chociaż ślad był po rzepaku.


 4. U mnie za zimno na grzyby. U sąsiada leży pryzma podłoża spod pieczarek, pewnie było coś nie tak i wyrzucili. Pieczarka brązowa ta lepsza, niektóre okazy to jak duże prawdziwki. Jakby wziąć wszystko to nie wiem 100 kg? Może więcej bo jak tylko odkrywa się warstwę to pod spodem pieczaki. Małe, duże jakie chcesz. Tysiące.


 5. No i git, teraz jest ok. Starajmy się aby forum było profesjonalne bez skrótów myślowych. Moje zdanie w tym temacie się nie zmieniło. Nadal uważam, że powinniśmy operować nazwami substancji czynnych ale sam zacząłeś podawać dawki nn środka zamiast czystego składnika. Ja na samosiewy rzepaku po bezorce będę dawał niezmiennie 6 gram tribenuronu metylu. Może pole brzydko wygląda w listopadzie ale tak ma być. Rzepak jest trącony a na wiosnę jak przetrwa to tylko formalność.


 6. Kurde, do jasnej ciasnej, piszmy nazwy środków albo chociaż zawartości substancji czynnej bo nic już nie wiadomo. Ile chcesz podać? 15g substancji czynnej, 15g środka 50 WG, czy 15g środka 75 WG? Granstar miał chyba 50 to jak chcesz dać 15g to będzie 7,5g substancji. Jak chcesz dać 15g substancji to pełna dawka wychodzi. Pogubiłem się już chyba. Jak ktoś to będzie czytał i się uczy za nic w świecie nie zrozumie.