Grzesiek

Użytkownicy
 • Content count

  37
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Grzesiek last won the day on March 29 2013

Grzesiek had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About Grzesiek

 • Rank
  Boss
 1. Bardzo proszę o pomoc! Szukam nośnika do big bagów o maksymalnym udźwigu 2400 kg. Może znacie kogoś kto sprzedaje lub sam produkuje? Za wszelkie info wielkie dzięki P.S. A poniżej dołączam link do filmu, na którym znajduje się takie przykładowe narzędzie do ładowarki
 2. 70 ha? 23 ha rzepak ozimy (co 3 lata) 6 ha strączkowych (np. bobik, łubin, groch itd.) -> spełnienie zazielenienia 41 ha pszenica ozima
 3. Największy problem w branży? hmmm... jestem kawalerem ;) ... z resztą daję sobie radę ;)
 4. Jeśli uprawiasz co najmniej 4 rośliny to warto pomyśleć o działaniu rolnośrodowiskowo-klimatycznym rolnictwo zrównoważone plus ochrona gleb i wód (tzw. poplony)
 5. U mnie ziemia z ANR jest po ok. 18 tys. zl (niestety sa juz tylko działki poniżej 3 ha) a w prywatnym obrocie od 20 tys zl w góre - w zależności jak komu zależy, nie słyszałem jednak, żeby ktoś dawał więcej niż 26 tys zl za ha. Dodam tylko ze mieszkam na zachodzie warminsko-mazurskiego, a 85% ziemi w okolicy to IVa-IVb
 6. Czy jest na tym forum osoba, która stara się o taką pomoc?
 7. Czy ostatni na liście (ok. 250 rolników) z działania "przywracanie potencjału produkcji rolnej..." dostaną pomoc finansową po spełnieniu wszystkich wymogów formalnych?
 8. URSUS jest w 100% Polski! Nie oznacza to jednak, że używa wyłącznie polskich komponentów (wręcz przeciwnie, często wykorzystuje renomowane lub mniej renomowane części innych producentów także z poza Polski). To niestety standard w dzisiejszych czasach. Tak, jak otwieranie montowni w innych krajach. P.S. Pytanie zagadka - kto wymieni najwięcej marek producentów wytwarzających skrzynie przekładniowe do ciągników rolniczych. ;)
 9. Większość z Was nie stosuje zabiegu T3 ???
 10. Pomóżmy... mając odrobinę* więcej wiedzy powinniśmy pomóc rodakowi. ;) MłodyFarmerze sprawdź sobie w necie info na temat John Deere`a 6M i 5M, jeżeli podołasz finansowo polecam bardziej sprawdzony wariant.
 11. Czy teraz jest ok, czy na forum nie można używać żadnych nazw marek? Czym różni się porównywanie marek ciągników od marek banków? ;) a propos... zastanawiam się czy umożliwianie edycji postu po jego napisaniu nie jest złym rozwiązaniem? Rozumiem, że można go usunąć, ale zmiana treści powoduje całkowitą zmianę sensu wypowiedzi, co (jak pokazał przykład powyżej) prowadzi do złych konsekwencji.
 12. Gdzie można za dobrą cenę sprzedać duże ilości owsa (Bingo)? Z góry dzięki za info.
 13. Polecam owieczki ras do których przysługują dopłaty (hodowla zachowawcza).
 14. Chcesz wejść w ten program (Rolnictwo ekologiczne w przypadku realizacji wariantu 2.3/2.4 - trwałe użytki zielone) z koniem? ;)
 15. MYLISZ SIĘ -> odsyłam do najlepszego źródła -> http://www.arimr.gov...-2013-roku.html a co do "Specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych" http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/obowiazujace-stawki-platnosci-bezposrednich-w-roku-2012.html