lokizom

Użytkownicy
  • Zawartość

    5725
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    301

Wszystko napisane przez lokizom

  1. Około 1610. Ale 380 jest taka bariera przed dalszymi wzrostami, która wlasnie pekla
  2. Wkoncu przebilo 380 euro/t. Teraz to już chyba dużo nie trzeba żeby wróciło do 1800, tylko czasu. Ja swój opchnalem po 1550, nikt go nie chcial zbyt duzo zgnilizny,wilgotne partie też były i bylem zadowolony ze w ogóle ktoś go wzial a tym bardziej za tyle. Tutaj ceny oscylowaly koło 1200-1300 w żniwa
  3. Po grochu
  4. W bezorkowej nie ma nawet zastoisk a powinny być chociaż cały kawałek to piach (V klasa)
  5. Rzeczywiście bez zasobności się nie uda. Lubin urośnie a groch może nawet zaniknac. Sąsiad posial, wzeszedl i co tydzień był gorszy, aż po pewnym czasie nie zostało nic. U mnie udał się nawet na V i VI klasie ale jest ph odpowiednie,zasobności na wysokich poziomach i dużo nawozów naturalnych
  6. Mówiliscie, że szyjki nie wciągnie, ale wciągnął. Na początku była tragedia a teraz oceniłbym go jako dobry. Korzeń też jest ok. Szyjka 10-15mm zazwyczaj. Na 13 roślin jedna z lekkim objawem żerowania. A niedobór boru sami oceńcie, chyba nie jest aż tak źle
  7. 170 szt. 3-4 rozkrzewienia. Żółknąć nie żółknię, jest dobrze
  8. No ładnie posiana. Macie taki plus ze sie krzewi u was na wiosnę jeszcze a tutaj niestety pszenzyto nie chce
  9. Mówili(pisali) ze po mikro lepiej zimują. Test miałem jak wymarzalo placami, to nie było widać czy był oprysk czy nie. A powinno być widać bo jednak temperatury takie graniczne na wymarzniecie a jednak miedź i mangan nie pomogły
  10. I tak na polnocy najwiecej w pazdzierniku, ponad 170 mm juz mamy
  11. Zjezdzilem dzisiaj trochę pomorskiego w kierunku Słupska i powiem tak, conajmniej połowa rzepakow nie rokuje nadzieji, mała obsada, małe, są pola ze na większości kawalka puste miejsca, w dolkach stoi woda. Może 2-3 kawałki dobre, reszta zależy od ziemi. Zbóż posiane bardzo malo też, dużo jeszcze nawet nie wzeszło i nie wiadomo czy wzejdzie, dużo czeka na wiosnę do posiania. W październiku najwięcej opadów w roku, przebilo już lipiec i jest około 150mm juz
  12. Polidap bezkonkurencyjny, już o tym pisaliśmy w nawozach o ile pamięć mnie nie myli
  13. @barts Ty nie wciskaj kitu bo jeszcze ktoś przeczyta i zastosuje tez
  14. Korn Kali ok ale Polidap na jesieni szkoda bo jednak zapłaciłes za azot. Szkoda że nie ma dobrego fosforu bez azotu na rynku
  15. Na moich zdjęciach które wrzuciłem wyszło mi 145kg/ha i wydaje się dużo gesciejsze od Twojego, może to mylne złudzenie bo trochę równiej posiane
  16. Akurat w tym roku na jesieni w ogóle nie kropilem żadnym insektycydem. Ziemi nie mam dobrych ale za to rzepaku wkoło też za wiele nie ma to i śmietki też mało. Trafia się sporadycznie ale larw też nie zobaczyłem jedynie lekkie ślady żerowania. Wydaje mi się że była ale na początku października dopiero i za dużo też jej nie było
  17. Strasznie nierówne, szału nie robi
  18. @Brygada_RR Nie obraz się ale dla mnie uprawa soi w naszym kraju to nieporozumienie. Już lepszy jest groch, bynajmniej wcześnie schodzi z pola
  19. u mnie w pazdzierniku 112mm jak narazie, a zapowiadaja kolejne deszcze. Kto nie posiał we wrzesniu to juz nie posieje
  20. Avocado. 5 dni po oprysku Expert met +dff
  21. Siany wtedy kiedy szlo wjechac.Jadę na tym najtańszym gps-ie do rownoleglej, przy siewie ścieżek nie robię
  22. Idzie 1-2 rozkrzewienie
  23. Mój wygląda tak, też mokro ale pozzolkniec nie ma. Idzie pierwsze rozkrzewienien ten tydzień prawie nic nie urósł
  24. Odczyt ze stacji u sąsiada kilka domów ode mnie. Pewnie trochę więcej jak 100 km, do Słupska w lini prostej będę miał 60 km. Styczen, luty i sierpień cieplejsze czyli cała wegetacje było w tym roku zimniej i dało sie to odczuc
  25. Patrzac na srednie miesieczne temperatury to od marca do wrzesnia tylko jeden miesiac cieplejszy od tego w poprzednim roku (sierpien). Opady od poczatku roku 620mm. Najwiecej lipiec 123mm, najmniej maj 12mm. Wydaje sie ze bardzo mokry rok ale suma opadow wcale nie powala na kolana, W zeszłym roku opady w analogicznym okresie 597 mm. Dużej róznicy nie ma