przem

Użytkownicy
 • Content count

  1,550
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  63

Everything posted by przem

 1. https://doba.pl/dza/artykul/protest-rolnikow-na-razie-w-zabkowicach-nie-stosujemy-pelnej-blokady-drog-/32904/0 https://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/47311,unijna-polityka-zniszczy-ziemie-i-polskiego-rolnika-protest-rolnikow-na-krajowej-osemce-foto
 2. Pamiętam protesty z 5 dla zwierząt mój powiat silnie w nim uczestniczył ale uważam że nie miały takiej skali jak teraz w DE. Dlatego uważam że w Polsce musi nastąpić zmiana myślenia nie tylko rolników ale całego społeczeństwa i to co napisałem wcześniej plus to aby nikt nie miał ochoty utopić drugiego człowieka w łyżce wody. https://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/47055,rolnicy-z-powiatu-zabkowickiego-protestuja-na-granicy-z-ukraina Mój powiat wsparł Oszukana Wieś w trakcie blokady na granicy. Tylko jak to piszą moi koledzy z grupy na whatsapp chęci pomału się wypalają bo niestety ale jest garstka osób, które się angażują a reszta ma wywalone. "Widocznie jest jeszcze za dobrze dla reszty." ale do składania wniosków w arimr byli pierwsi.
 3. Chyba tak ?? opowiadaj jak było na granicy. @arszczecin
 4. A wielcy tego swiata dalej realizują swoje cele.
 5. W dupie to mam. Chleba i igrzysk. Podobnie było w 2014 jak ABW wpadła do redakcji Wprost, tylko ciemny lud już tego nie pamięta. W brukseli przegłosowali pakiet migracyjny. Dla Świata jesteśmy "Pigmejami z Nowej Gwinej" odpowiadającej za 0,68 % PKB. Walka plemion.......
 6. Ziemia nie zmarzła, w tamtym tygodniu w środę i w czwartek kopali jeszcze buraki jak pierwszy śnieg zaczął się topić. U mnie może i biegun ciepła ale zimno idzie z gór. Jak i również opady. Mapy KBW od 2023 zakończone w pierwszym tygodniu sierpnia. Przedgórze Sudeckie - Mezoregion: Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie. Klimat Klimat podgórski typowy dla większości obszaru Dolnego Śląska, gdzie mieszają się cechy klimatu oceanicznego kontynentalnego i górskiego. Jest to klimat ciepły, łagodny, o umiarkowanej wilgotności. Przeważają wiatry zachodnie i południowo-zachodnie. Średnia temperatura w skali roku wynosi 8 °C. Najniższe temperatury notuje się w styczniu, najwyższe w lipcu. Średnioroczne opady wynoszą około 650 mm, maksymalne opady notuje się w lipcu, minimalne w styczniu., z tego suma opadów w okresie wegetacyjnym wynosi około 400 mm. Czas zalegania pokrywy śnieżnej wynosi około 50-60 dni. Wilgotność powietrza jest umiarkowana i sprzyja wegetacji roślin. Okres wegetacyjny wynosi około 220 dni i jest jednym z dłuższych w Polsce.
 7. From the album Listopad 2023

 8. 28 listopada było -13, wczoraj -17 a dziś -19. Do tego 27 cm śniegu
 9. To jest wersja bezpłatna dla wszystkich. Jak chcecie dokładniejsze to trzeba kupić abonament i naj prawdopodobnie będzie to samo.
 10. https://dataspace.copernicus.eu/browser/?zoom=13&lat=51.10923&lng=17.04234&themeId=DEFAULT-THEME&visualizationUrl=https%3A%2F%2Fsh.dataspace.copernicus.eu%2Fogc%2Fwms%2Fa91f72b5-f393-4320-bc0f-990129bd9e63&datasetId=S2_L2A_CDAS&fromTime=2023-09-27T00%3A00%3A00.000Z&toTime=2023-09-27T23%3A59%3A59.999Z&layerId=1_TRUE_COLOR&demSource3D="MAPZEN"&cloudCoverage=30 Poszukajcie swoich pól i pomyślcie co na nich robiliście od żniw wiem że technologia nie od dziś znana jak np. z SatAgro i wskaźnik NDVI ale wszystko widać czy ktoś posiał rzepak w bezorce czy orce. Fajnie widać w zakładce "Fałszywy kolor". Urzędnicy podczas kontroli z podobnego "zasobu" będą korzystać bo będą bazować na tych samych satelitach Sentinela. u mnie fajnie widać różnice w posianym poplonie o równe 7 dni
 11. Już to główny redaktor pisał. "Chleba i igrzysk". Ciemny lud to kupuje maja temat do rozmów a tylnymi drzwiami wprowadzimy wygaszenie produkcji. Paranoja to co się porobiło. Dlaczego nie opublikowali tego wcześniej tylko zostawiają kukułcze jajo następcom. Gówno zawsze prędzej czy później wypłynie na wierzch a Z Brukseli już idą wytyczne do przywracania gruntów na cele bioróżnorodności, zalewanie mokradeł, zakaz stosowania SOR na obszarze Natura 2000, ograniczenia stosowania reszty skutecznych substancji czynnych, teraz ustawa o wywłaszczeniu pod budowę OZE, osłabienie Orlenu bo stał się zbyt dużą konkurencja itd itd. Mamy dalej być kolonia Zachodu i Wschodu. ale tak Poliniaki wybrali. Podobnie jak Pigmeje myśleli że na coś mają decyzje i że coś się zmieni na lepsze a tu zdziwienie. Na przykładzie teraz świeżego tematu dotyczącego tańszych nasion kukurydzy, mamy upaść. Mamy mieć tak wysokie koszty aby nic nam nie zostawała tylko "dopłaty" na przeżycie. A później wykup majątku przez fundusz inwestycyjny i zostanie niewolnikiem w białych rękawiczkach. Zauważcie że teraz to strasznie przyspieszyło. Wszystkie pomysły są wprowadzane naraz w różnych dziedzinach życia.
 12. A bo u Was w Wielkopolsce jest inny świat. Serio. Tłuką się jeden przez drugiego aby tylko mieć. Z całym szacunkiem i bez obrazu do żadnej z osób. U mnie na okolicy znajdzie się kilku wariatów ale u Was to "wszyscy". Tutaj brakuję rąk do pracy Wrocław ściąga wszystkich i po studiach bardzo mało osób wraca. Na przykładzie rozmowy z kolega który dostarcza SOR, może to już pisałem ale na te wszystkie gospodarstwa które obsługuje to jest tylko około 10 % rolników gdzie najmłodsze pokolenie poniżej 25 roku życia ma pasję, interesuje się wszystkim, jest przy podejmowaniu decyzji itd. itd. kolejne 10 % procent zostanie na wsi przejmie gospodarkę ale to nazwał bym ich jest to jest, "robię bo muszę". a reszta czyli 80% brak następców. Wystarczy popatrzeć co się zaczyna dziać na okolicy. Gospodarstwo 180 ha zmarł ojciec, pracownik popracował rok została jedna osoba, gospodarstwo 550 ha na 5 osób które pracuje za 2 lata zostaną dwie osoby bo emerytura i powiedzieli że już nie będą robić bo już siły nie maja, kolejny przykład gospodarstwo około 40 ha oddało całe pole w dzierżawę sam poszedł na kombajn gdzie w tym roku miał płacone 100 zł na godzinę, bo nie ma ludzi. U mnie za 5 lat zniknie 50% procent gospodarstw. Dokładnie tak ansu uzależnić od dopłat. Abyś nie miał większego zysku, kasa tylko na przeżycie abyś był zależny. A jak jesteś zależny od kogoś to jesteś niewolnikiem nie postawisz się w pracy, nie pójdziesz na strajk czy nie postawisz się rządowi. Pamiętacie jak w 2012 roku cała Polska strajkowała przed ACTA, sądzę że nie. To teraz będziemy mieć wersje jak w Chinach, jak nie wierzycie to zobaczcie co teraz się dzieje w Londynie np. z abonamentem za użytkowanie auta.
 13. Dokładnie tak uważam @ansu ja nie o tym miwigos że jest dużo czasu wolnego tylko o tym że nie będzie miał kto robić na tej ziemi.
 14. Powiem więcej. Myślę że jesteśmy ostatnim pokoleniem które tak pracuje. Każdy jest w różnym wieku ale rolnictwo w przeciągu kolejnych 10 lat bardzo się zmieni. Wizja autonomicznych robotów jak w filmie Interstellar może nam nie grozi (ślepa uliczka jak z elektrykami, lub wersja druga kto to dniami i nocami będzie pilnował) ale cyfryzacja rolnictwa, coraz większe maszyny, sztuczna inteligencja spowoduje ogromne "przetasowania" w strukturze gospodarstw. Z Europy zrobią "zielona łąkę". a reszta świata będzie produkować na potęgę. @Pałuczanin1981 z tych 4 prawdziwych gospodarstw czy są następcy ? albo czy Ci następcy chcą pracować w polu ?!
 15. a czy to będzie złe ?!
 16. @Pałuczanin1981 coś jest, można powiedzieć ze jedno wielkie Gó...... okaże się na wiosnę co będzie na polach. @jarki to że ukryłem rzepak to wątpię. Bo gryzło u wszystkich jednakowo. Jedyną wersja wydarzeń jest że robactwo gryzło wsiewkę i rzepak i coś z tego rzepaku zostanie na wiosnę to co pieprzą firmy nasienne to o kant dupy można rozbić. "a wszelkie szkodniki musiały szukać roślin rzepaku w łanie." https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rzepak/rzepak-w-towarzystwie-poplonu,133289.html W tamtym roku urosły i nie miałem żadnego problemu z koszeniem. Najlepsze jest to aż się zdziwiłem że po zastosowaniu talerzówki na początku sierpnia i na początku września na ściernisku po rzepaku, rosły "samosiewy koniczyny" ta która przeżyła zimę . Zobaczymy jeszcze jaka zima będzie. Czas wszystko zweryfikuje @miwigos jak chcesz mogę Ci pokazać rzepak siany z okolic 25 września. Nie realne. Ale u mnie tak ludzie jeszcze siali. Bo wcześniej było już wszystko zjedzone
 17. Chlorpyralid na wiosnę w pszenicy zniszczył w poplonie około 90% łubinu nawet nie wszedł, wyka coś urosła ale się męczyła. Poplon stan na 23 października. Siew 1 sierpnia: 3,8 kg Facelii, 9,2 kg słonecznika, 15 kg wyki, 23 kg łubinu.
 18. Tutaj właśnie widać jak nakładały się lance Zobaczymy również ile jest siebie warta wsiewka w rzepak przy tej anomalii robactwa. Posiała ją drugo raz na 50% areału rzepaku Na dwóch polach kilka przejazdów oraz jedno całe pole.
 19. From the album Listopad 2023

 20. From the album Listopad 2023

 21. From the album Listopad 2023