Łukasz

Użytkownicy
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Łukasz


 1. ok.

  A lepszą metodą jest oprysk na ściernisko i wtedy jaki środek coś podobnego do "ROUNDAP"

  Ten Atribut stosuje się wczesną wiosną czy można na jesień?

  mam zakupiony środek Bizon na te kawałki gdzie nie mam problemu z perzem i teraz nie wiem czy dać teraz BIZON a na wiosne dać atribut ?


 2. 15 godzin temu, jarki napisał:

  Jeśli chcesz być poważnym rolnikiem to musisz się z perzem drastycznie uporać 

  Tu półśrodki się nie sprawdzają choć można spróbować np atribut przy okazji miotły 

  to jaki polecacie środek na perz?


 3. A ja mam mało bo około 5 ha do posiania cóż z tego jak na 2 ha nie da rady wjechać bo mokro zaorałem przed deszczami i teraz lipa jak wczoraj byłem to koleiny porobiłem a na dziś deszcz zapowiadają pozostaje chyba już tylko wiosenne a wysiewam 240kg/ha bo i tak nie wiem co wyjdzie na tych mokrych obszarach


 4. Wiem, w tamtym roku nie miałem czasu bo byłem w ciągłych delegacjach w pracy i siałem na szybkości a jak wracałem z delegacji to już było późno. W tym roku czekam mam środek już zakupiony tylko nie wszędzie równo wzeszła i nie wiem czy pryskać czy poczekać aż wszystko wzejdzie.


 5. ja siałem 18 pszenice września to tata mówi chyba oszalałem, że tak wcześnie sieje na pszenice jest czas można siać do 15 października, najwcześniej na początku października. To teraz bym nie wjechał, martwi mnie tylko żeby za bardzo nie urosła do zimy. No i jeszcze muszę poczekać bo muszę oprysk wykonać. Mam środek BIZON co o nim myślicie?


 6. a ja nie mogę utrafić, jak się mokry rok trafi to w optymalnym terminie a jak tak jak w tym roku sucho było to raczej wcześniej staram się siać czyli około 15 września. Dopiero teraz drugi dzień pada (trochę za mocno ale lepsze to nic niż) od początku września. Pszenica wzeszła ale niestety nie równo, w twardej ziemi typowo gliniastej to nie mogła się przebić w takiej normalnej to ładnie równo.