uzytkownik00

Ceny trzody chlewnej

265 posts in this topic

Czy tylko na małą hodowlę?brak miejsca-masz mój przykład grochu,czy buraków.Jeśli otworzą Dino to wydzierżawię po żniwach. 

@jarki

Masz rację w 100% procentach. Sporo gospodarstw funkcjonuje tylko dlatego że mają niskie koszty własnego utrzymania, to jest przykre niestety

Miejsce może kiedyś się znajdzie dla małych specyficznych hodowl 

Pod warunkiem dalszej zmiany przepisów i wzbogacenia się społeczeństwa 

Powiedzmy na zasadzie przyjeżdża bogaty miastowy zobaczy co będzie mógł zjeść 

Tylko czy znajdzie się ktoś kto będzie chciał temu miastowemu uslugiwac. Niby za pieniądze wszystko, ale może nie aż to

Kuzynka na Śląsku Cieszyńskim ma eko-gospodarstwo.Pokazuje im szczęśliwe świnie.Do przerobu jej mąż kupuje belgijskie półtusze.Przepisy wymagają zmiany.

Ceny "podskoczyły" na 4,2zł to dokładka tylko 80 zł./szt.Wg firmy tuczników ponoć brak?i ubyło 1/3stad w ich rejonie skupu.

Gobarto/Agri załata lukę.W promieniu 10 km mam już trzy fermy.Zostawię dwie młode łódzki,knurka i dołożę dwie Złotnickie pstre.Mam nadzieję,że w ramach RHD nie wrzucą mnie do ZUSu.

Podobno Animex ma w planie wykończyć małe rzeźnie podnosząc teraz specjalnie szybko cenę a mają teraz 80% swoich świń do bicia kupionych po 110 zl za warchlaka w grudniu. Także te 20% kupione drogo za bardzo nie podniesie im średniej ceny zakupu tucznika ale małe zaklady beda kupowały 100% towaru ,,drogo"

To może znów prosiaki sprzedam nie tanio.Niektórym właścicielom rzeźni się to należy.W grudniu z szyderą było:"debili-dostawców jeszcze mi nie brakuje!"

Od dzisiaj cena już 6,40 WBC, tj. około 5 zł na żywą. Przez 10 dni poszło 90 gr do góry, ale Nas okradali przez ostatnie pół roku

Dnia 24.11.2020 o 23:07, lokizom napisał:

Ale za dużo osób do tego się stosowalo i ostatnie lata cena była największa w lutym-marcu. 

Wczoraj te 40gr. to miał być prezent od firmy dla stałych klientów.

Edited by Pałuczanin81

Dziś zrobiłem konkretne zakupy trochę się zdziwiłem żadnej podwyżki na mięso 

Ale jak znam tą ubojnię a znam bardzo dobrze to oni zawsze wolniej reagowali 

To za ciężką Puławską z 800zł powinni bulić.Znów chcieć nie będą albo kombinować.