uzytkownik00

Ceny trzody chlewnej

321 postów w tym temacie

Powiem Wam tak za świniaka 120 kg jak @Pałuczanin81 i inni sprzeda i dostanie 300 zł to chłop idąc do roboty takiego świniaka może przynieść do domu kazdego dnia za wypłatę. Jak mawia mój Ojciec: ,,coś tu nie gra"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już tylko 8 szt. i czekamy z 50szt. na WALENTYNKI.

Jedni wieszczą stabilizację na pierwszy inni na czwarty kwartał 2021.

Prośne są cztery maciory więc przeżyjemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kwartał to jeszcze żadnej stabilizacji nie bedzie bo ludzie dopiero zaczynają zmniejszać maciory, a zanim się duchowa to pół roku.

Pod koniec roku i na początku stycznia będzie apogeum najniższych cen. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jak za dawnych czasów 

Moja głowa zakodowała że zawsze przełom roku dwa miesiące w plecy 

Bywało często że dwa miesiące zysku sierpień i wrzesień tak było zbyt często 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki

Tak zazwyczaj było z tą sezonowoscia cen. Zawsze nastawialem tak żeby zdążyć sprzedać we wrześniu bo cena nieraz lubiala ostro spaść już 20 września ale zazwyczaj kolo 10 pazdziernika były ostre zjazdy cen. Ale za dużo osób do tego się stosowalo i ostatnie lata cena była największa w lutym-marcu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Boże zatrzymaj świat...ja wysiadam!

W przyszłym tygodniu jadą kolejne maciory.

O zgrozo!w Hallowen przywiozłem dwie młode "łaciatki",na dolew świeżej krwi.

Aczkolwiek kondolencje tym co mają program rolno-środowiskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będą faktycznie ZA DARMO?

Od poniedziałku 2,95 netto i lista zapisana na dwa tygodnie.

Dziś moje pojechały.Będą wyśmienite szynki na lockdown to dorzucił  aż 3,25 zł.

Edytowano przez Pałuczanin81
dziś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety u nas w sklepach na wsi tylko zagraniczne mięso, między innymi  np z Portugalii. Chętnie bym adoptował taką blondynkę na święta, ale każdy się boi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Ci serce nie wytrzyma z nadmiaru wrażeń przy takiej blondynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno mięso schodzi bardzo dobrze i jest teraz wyśmienity czas dla rzeźni. Oni tylko rozpowiadaja że jest kolejka na 3 tygodnie a tak naprawdę szukają świń. Psychologia tłumu niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W górę!Z cen roku 1992 dobrnęliśmy na pułap 1994 roku.Jeszcze 26 lat do nadrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ceny na tuczniki to dali COVIDOWE,na wyrównanie.I miastowe znów będą psioczyć.

@lokizommasz już kasę przy cyklu otwartym?

4 godziny temu, miwigos napisał:

Najlepiej żadnych dopłat tylko uczciwie za wszystko zapłacić ,według mnie to najtaniej by wyszło

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej kasy. A ta kasę która rzucili to raczej za dużo nie pomoże. Firmom wypłacali po 3 dniach od złożenia wniosku a tutaj czemu nie płacą? Czemu firmy dostały po 3,5 mln a duży rolnik który ma np. 50 tyś świń bo znam takich dostanie tylko 20 tyś? Przecież oni zatrudniają podobną liczbę pracowników. Kpina z rolnictwa i rolników

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą 50 tyś świń to nie rolnik tylko firma ,rolnikiem jest ten co z Żoną i dziećmi zrobi sam, jak zatrudnia się pracowników na stałe to firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś 40 gr do sztuki? Przecież nawet byś nie składał wtedy.

@miwigos

Ta ,,firma" to trzech braci i pracują tam tylko ich żony i dzieci. To wtedy jest to gospodarstwo czy firma? Jak dla mnie gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że zatrudniają ludzi , ale dochodzili do tego latami, więc ogólnie nie mogą narzekać chyba , teraz wiadomo  sytuacja jest  bardzo nieciekawa ,oni na pewno nie trzymią w ciemno ,maja podpisane umowy z cena gwarantowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom-chodzi o ten limit max.23800zł powyżej 200szt.?Nie czytałem założeń-byłem pewien,że wszystkie sztuki objęte pomocą.Z reguły jako "dziad kalwaryjski "składam na wszystko co się da urwać,bo ugospodarzyć to już bez szans.Do roboty też nie pójdę.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos

Tak mają podpisane na ceny gwarantowane jak inni rolnicy zakontraktowane zboża na przyszły sezon. W swiniach nie ma cen właściwie cen gwarantowanych, chyba że podpisać takie że wychodzi się na około ,,0".

Znam takich co mają 50 tyś świń, bardzo uczciwi, ich kobiety pracowały w Niemczech i od tego zaczęli. Mieli 10 ha a dziś 50 tyś świń. I nie jeżdżą mercedesami. Ale znam i tak co mają 50 tyś i 30 osób zatrudniają. Ciężko dziś odróżnić rolnika od firmy, taka prawda.

@Pałuczanin81

Tak dostaną 23800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jednego dużego hodowcę i nie narzeka , zawsze jest do przodu ,ale to nie moja bajka nie mógł bym pracować w świniarni ,ten smród by mnie zabił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczailbys się. Taka jest natura człowieka. Ja tego smrodu na codzień nie czuje, podobnie jak moi sąsiedzi ale jak się przyjedzie z podróży i się wjeżdża to rzeczywiście czuć. 

@miwigos

Ogólnie nie narzekam ale rok 2020 był naprawdę bardzo zły, chyba najgorszy odkąd się zajmujemy świniami. A pomocy niestety zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się