west

Ceny zbóż i rzepaku

2023 postów w tym temacie

Mnie interesuje konsumpcja pszenica, ta podrożała nieznacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Między 14,5 a paszową różnica w cenie jest ogromna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2024 o 00:20, lokizom napisał:

(...) Ciężko coś kupić teraz, każdy już praktycznie posprzedawał i nie wierzę w żadne nadwyżki zboża typu 6-9 mln

Przyjedź do nas, obkupisz się do oporu. Nie ma gdzie sprzedać, ludzie mieli dwuletnie. Myślisz, że po co my na tych granicach staliśmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę, jak @lokizom pisał, że ciężko mu kupić pszenicę to giełda w Paryżu od razu zareagowała. Trzeci opór krótko i długoterminowy pokonany. Hossa jak ta lala, może na żniwa będzie cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie za wczesnie zeby przesadzac czy te opory pokonane. 

Radziłem @jarki aby w poniedziałek sprzedać pszenice bo widziałem co działo się po raporcie USDA i to mogła być najwyższa w maju. Dzisiaj ostry zjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w sobotę cenę zaklepałem wszystko sprzedane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lokizom napisał:

Narazie za wczesnie zeby przesadzac czy te opory pokonane. 

Radziłem @jarki aby w poniedziałek sprzedać pszenice bo widziałem co działo się po raporcie USDA i to mogła być najwyższa w maju. Dzisiaj ostry zjazd

Mi sie wydaje, ze to tylko realizacja zyskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Może być ale zostało jeszcze 2 tygodnie maja żeby sprzedać i dostać 300 zl

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Zmiotki pszenicy paszowej wypycham, cena skoczyła z 560 na 750 netto.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bliżej portu, zawsze mieliście lepiej. U nas do tego było zapchane niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że to była propaganda na zbicie ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, cena poszła do góry przecież, ssanie na pszenicę się zaczęło. Ostatecznie sprzedałem to co mi zostało po 780 netto. A to nie jest tak, że został przerwany łańcuch dostaw? Drogami nic nie wjeżdżało do Polski przez 2 miesiące przecież. Transport kolejowy też dzięki protestom na granicy został mocno zredukowany. Tak mi mówili strażnicy graniczni tam na miejscu, że od kiedy staliśmy i zaczęliśmy się interesować co wjeżdża to dużo mniej wjeżdżało wagonów. Do tego ujawnione spleśniałe zboże i wzmożone kontrole to wszystko dzięki protestom na granicy. Boją się już wysyłać tego syfu bo coraz się słyszy o zawróconych transportach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas poprostu ua ma juz mniej toewaru do handlu. Ktos wypowiadal sie na poczatku wiosny, ze do maja praktycznie wszystko wyprzedadza.

Ale z drugiej strony kolega maszynista, mowi, ze co chwile cos na litwe ciagna, i zboza i rzepak.

A w ubieglym roku na poczatku lipca pszenice gdzies pod łotwe sprzedalem, bo wszystko wyprzedali a pozniej im brakowalo:)

w tym tyg kolega sprzedal na mlyn, bialko 13.2 po 96 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Cargill sprowadza statek qq do Polski na czerwiec, 40k ton, także towaru zabrakło. 

Mam jeszcze pszenice 400t kupowana po niecale 900 zł. Myślałem że na niej stracę i cały czas dokupowalem bo było coraz to taniej a ta zostawiałem. Z Agroloku ja kupowalem w maju-czerwcu 2023. Dałem ja do zbadania dla jaj troche dzisiaj i wyszła mi ta najwyzsza konsumpcja 14,5%. Podejrzewam że mieli to z Ukrainy wtedy a cena paszowki i konsumpcji była ta sama to wozili. Gestosc ponad 80. Opadanie też duzy zapas. Na dziś jest warta 1200 netto na podworku

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja teoria może być słuszna. Rynek zareaguje po pewnym czasie, można zobrazować to przykładem wody w rurze. Gdy zamkniemy dopływ wody utworzy się bańka powietrza i zanim ona dotrze do odbiorcy minie trochę czasu. Najbardziej podrożała pszenica i kukurydza, owies nietknięty, dziwne co? Poza tym słyszałem od kilku, że będą trzymać mimo tych obiecanych dopłat. Tylko jak to się przełoży na ceny mięsa? @lokizom jak widać da sobie radę bo ma na czym czapkę nosić i wie jak ogarnąć sobie zapasy ale w nieskończoność też tak się nie da. Tylko żeby nie było tak, że będą rezygnować kolejne hodowle bo naprawdę udusimy się tym zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że wszystkie teorie są .... warte 

Trzeba mieć szczęście lub sprzedawać w różnych terminach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ostatnio ciężko coś przewidzieć i zgadzam się, dywersyfikacja dostaw to klucz w ostatnich latach, raz drożej raz taniej, z dopłatą, bez dopłaty. Tak też robię obserwując mniej więcej rynek ale przewidzieć teraz nic się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1950 netto za rzepak z odbiorem z podworka to aktualnie dobra cena? jakie perspektywny na nadchodzacy miesiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bardzo trudno jest ostatnio coś prognozować na dłuższy termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisalismy ze mial dojść do 500 euro i wtedy opór. Do tyle doszedł, teraz wahania 470-500 i tak zostanie conajmniej do zniw.

Pszenica jak pisze Marciniak ma jeszcze pole do 300 euro ale muszą być dalsze negatywne prognozy z Rosji i Morza Czarnego. Sprzedawalbym 1/3 w zniwa, 1/3 grudzien/styczeń i reszta później. Trzeba łapać lokalne górki cenowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak też i robię a rzepak w całości idzie w żniwa.

470 to w tej chwili dobija do linii wsparcia (miesięcznej) a opór mamy na 503. W normalnych warunkach powinno być odbicie ale teraz to nic pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się