west

Ceny zbóż i rzepaku

1,638 posts in this topic

@Pałuczanin81 jestem pewien że nie policzyłes wszystkich kosztów. 

100 wapno

100-talerzowanie

100 siew

200- gruberowanie/orka

150-materiał siewny

100-chwasty

500-azot

2 grzybowki-250

1 skracanie -50

Koszenie i zwozka-300.

1850 zł. To są 2 tony. No i bez NPK. Taniej ciezko

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lokizom

Znowu zakręciłem!

Te 1,5 t to się rzepaku tyczyło:+/- 2000 brutto,bo ja ostatni we wsi "ryczałtowiec" vat jestem.

Chciałem napisać,że się rzepak bardziej opłaci jak pszenica,przy tych cenach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kruszwica dziś na kwiecień 1920. Maj 1930. Podobno wczoraj po 1900 sporo kupili bo ludzie się wystraszyli że pójdzie ostro na dół. 

Ja daję sobie jeszcze tydzień, dłużej nie wytrzymam nerwowo już chyba

Edited by lokizom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lokalnie:

-pszenica konsumpcyjna 830+vat,

-pszenica paszowa 810-830+vat,<-Po co się "wysilać" skoro ceny równe.

-pszenżyto 670-700+vat

-jęczmień paszowy 670+vat

Wszystko ilości NIEcało samochodowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

830 PZZ w Żninie dają ? 

we wtorek mieli bodajze cenę 800, z ciekawości miales jakąś propozycję na porty(pytam bo mamy podobną odległość) ? 

Edited by jarki
Połączenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja płacę koledze 900 brutto za konsumpcje i paszowke na styku i muszę przywiezc za około 10-15 zł za tonę. Tutaj dawali nawet 960 netto z podworka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak jesteś tutejszy to mamy podobną odległość to OCZYWISTE?

(a teraz @jarki będzie sprzątał)

 

@lokizom aż takie ceny?

Z daleka to wozisz.

Ciekawe za ile by ode mnie pojechali-wg google 235 km.

Edited by jarki
Połączenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceny zbóż bardzo ciekawe pytanie jak to się może dalej rozwinąć

Edited by jarki
Rozwinąć

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode mnie transport do portu 40 -50zł/t tyle płacą przewoznikom. Mam 50-60 km do portu. Natomiast soje przywoze mi za 20 zł. Więc jest przebitka na zbożu. 

Kolejna sprawa to to że na porcie teraz 950-970 zł. Było 960 na podwórku bo sasiada fakturę widziałem, to był chyba listopad. Może wróci ta cena, oby nie. 

Ja na szczęście mam prawie zboża do zniw, brakuje mi może 10-15% całej ilości jaką potrzebuje na cały rok. Zawsze ktoś przywiezie też jakieś mieszanki czy żyto ale za pszenicę niestety muszę przepłacic. Jak była tania to karmilem jej dużo, teraz jadę więcej pszenzyta. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, lokizom napisał:

Ja płacę koledze 900 brutto za konsumpcje i paszowke na styku i muszę przywiezc za około 10-15 zł za tonę. Tutaj dawali nawet 960 netto z podworka

To nieżle kolega traci ,taki dobroduszny że Ci sprzedaje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ma załadować do portu i wrócić mu transport i wydać 50 zł a nie sprzedać to lepiej trochę taniej a bez potrąceń, itd. Poza tym traf akurat w cenę 960 netto, ona była tylko kilka dni.

Handluje z nim już pewnie 20 lat i nigdy nie narzeka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka kiepska że maja być potrącenia ,zresztą tak o vat jest do tyłu  czyli 63 zł nawet jak odjąć koszt transportu , coś mi drogo za 50 zł o tony za tyle to wożą ode mnie 250-270 km, zresztą za 60 zł to bym sam woził te 60 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli ten koszt transportu 15 zł/T to Ty płacisz.Jak wezmą ode mnie 50zł,ja płacę tylko 35zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To naprawdę są już bardzo przyzwoicie ceny zwłaszcza przy plonach 

Pytanie co jest przyczyną bo na pewno nie Polska czy Europa 

W dobie kryzysu żywność jest najważniejsza ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj pszenica na porcie 990 netto.

Dzisiaj tez raport USDA na temat oleistych. Jutro pewnie albo dużo na dół albo do gory

Edited by lokizom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrze,że się wyzbyłem prosiąt po 89zł/16kg.

Przynajmniej pszenica nie będzie z BANIAKA ubywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now