west

Ceny zbóż i rzepaku

1,805 posts in this topic

dokładnie damian 9871 dobrze mowi jestem tego samego zdania. I jak mozemy i damy rade trzeba zacisnac pasa ja 2 lata temu tak zrobiłem sprzedałem tyle ile musiałem było cos koło 600 zł zostawiłem prawie 20 ton nakosiłem troszke i w tamtym roku sprzedałem zboze z dwoch lat 1280 wiec sie opłacało trzymać. W tym roku trzmam jeszcze zboze ale nie ma co sie łudzic ze powtórzy sie scenariusz ubiegłego roku jak dobije do 1000 to zajebiscie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałem, szło tak jak w cenniku. Zboża mają bardzo mało ale na polach w mojej okolicy są bardzo ładne zboża (szczególnie jęczmień ozimy i żyto - o rzepaku nie wspomnę, nigdy nie widziałem takiego na VI klasie :o ). Jak nic się nie wydarzy będzie dobry plon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tak chyba na połowie Polski jest. Żadne ozime u Was się nie utrzymało? U nas jęczmienie ozime kładą się na potęgę (oczywiście te nieskracane), rzepaki to przy podstawie mają z 5 cm średnicy, też się kładą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U moich okolicach dealer płaci rolnikom 2200 zł ale musi miec 6 % wilgotnosci lub mniej. Ale u nas rzepaki stoja dzis jeden kombajn wyjechał i wrocił bo deszcz cały czas cos pada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jarki, potwierdzam; byłem na polu k. Wrocławia gdzie akurat kończyli młócić rzepak, sypało 5,2 t/ha. Z tego co mi mówili, najgorsze plony były w okolicach 3 a najlepsze 6 t/ha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

myślałem o sprzedaży jęczmienia żeby zrobić miejsce dla rzepaku ale płacą 780

to wolę jednak sprzedać rzepak

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tym sześć to trudna sprawa ale i tak średnia była by 4,5 a średnia krajowa będzie max 2,5 t

rzepak powoli drożeje ostatnio kruszwica płaciła u nas 1929 netto a towaru NIEMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

chłopaki, duże gosp. w okolicy rzepak "jaroozimy" plonowanie 1.8-2.2 t/ha. kilkanaście km dalej , ta sama firma 2.8-3t/ha, kilkadziesiąt km dalej blisko morza 5,5-6t/ha,

Share this post


Link to post
Share on other sites

A będzie droższy ja sprzedaję zresztą muszę bo mokry 15 do 17 do bina nie nadaje się

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie co jest? Namłóciliśmy od groma a ceny jak wryte stoją w miejscu. Pszenica paszowa 800, pszenżyto 720, ceny netto loco magazyn kupującego.

A pszenica konsumpcyjna niewiele więcej 860-900 brutto ale młyny zawalone zbożem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po ile u was skupują owies? Bo u mnie (lubelskie) zaoferowali mi 480+vat z 60-dniowym terminem płatności.

Może ktoś chciałby kupić? Będę miał ze 25 ton, samochód będzie, mogę załadować

Share this post


Link to post
Share on other sites

to kiepska ta cena znajomy w żniwa sprzedawał owies po około 700 brutto,

myślę że owsa niema zbyt wiele na rynku ale popyt pewnie też jest kiepski.

ja mam jęczmień i pszenicę paszową z tą ostatnią to nie będzie problemu

u nas drobiarze w tej chwili kupują po około 900 netto gorzej będzie z jęczmieniem

bo mało pozostało ''trzodziarzy'' ale z drugiej strony patrząc to niema pszenżyta

i to miejsce będzie musiał zapełnić jęczmień

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wychodzicie teraz sprzedajac kuku znajomy mowil ze kiepsko bo bardzo mokra i cena w elewatorze 350-420 czy to mozliwe ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sprzedałem do gorzelni 520przy wilgotności 30 % ,za każdy tonoprocent -11 zł,

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja trzymam, chyba mućki zezrą. wysuszyłem do 16 % w przydomowej suszarni,w "samoróbce" podłogowej

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie cena podstawowa to: 490 zł netto , przy zachowaniu 30% wilgotności.

za każdy rozpoczęty procent powyżej pomniejszają o 15zł

zanieczyszczenia max. 10% w tym nieużyteczne max. 2%

ziarna połamane max. 8% górna granica wilgotności 40%

loco magazyn {elewator w Koronowie} zerżnąłem to z ich

strony a jak to wygląda w rzeczywistości ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywistosc jest taka ze jak zaczynaja wazyc mierzyc sitkowac to cena leci wtedy rolnik daje w lape i dostaje lepsza a wlasciwie ta ktora powinien dostac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now