jarki

Ceny zbóż w Polsce i nie tylko

566 posts in this topic

i uważasz ze zrobiłes biznes sezonu czy jak to cie zaskocze bo okoliczna miszalnia pasz skupuje po takiej samej cenie a tyg wczesniej był 780. Tylko u nasz prawie nikt nie sieje jeczmienia ozimego, kto czyci magazyn wywozi jeczmien jary wiec biora wszystko jak leci. Spokojnie ta cena i na giełdzie i w skupie jeszcze spadnie.

no to nie dobrze bo odniosłem takie wrazenie jak bys chciał sie pochwalic... w jakiej cenie u was rzepak? bo u mnie w detalu 1580 było obecnie 1530 do 8% wylgotnosci. i dopiero zaczeli kosic wiec nie ma rewelacji było wielkie bum na rzepak i klapa. a kontraktowany był 1880 -1850 i tylko nie liczni zakontraktowali.

Od jakiegos czasu są zauważalne wzrosty cen ale na konkretne podwyżki to trzeba jeszcze sporo poczekać myśle że minimum do końca roku

Co to za podwyżki? z 600 na 640 i to z wielka łaska biorą. Jak im taniej sprowadzic z Węgier i Ukrainy niz dac jakis ochłap dla chłopa. Ale to jest bardzo dobra polityka nawozy NPK nei schodza ponizej 2000zł/t a pszenica w tamtym roku o tej porze była 800 a teraz 600 ale nawozy nie tanieja gaz potaniał nawozy nie bo po co? To co sie dzieje w sektorze gospodarki woła o pomste do nieba, dziwie sie ze to jeszcze nic nie pierdolneło w ten rzad i to chore myslenie.

Czy naprawde Ukraina moze tak namieszac w cenach zboz czy raczej to tylko propaganda? Nieszybko bedzie czlonkiem Unii o ile kiedykolwiek bedzie bo blizej jej do Rosji niz do zachodu.

niewątpliwie Ukraina może wiele więcej wyprodukować ale to jeszcze potrwa

zachód boi się tam inwestować bo wiadomo jak można skończyć :lol:

Co się dzieje na MATIF? 192,50 EUR

W najbliższym skupie ceny zbóż paszowych:

pszenica - 710

pszenżyto - 650

jęczmień - 710

owies - 430

żyto - 450

kukurydza - 630

ceny netto, płatność 60 dni

Od października zdrożało jedynie pszenżyto o 40 zł netto. Ruch zerowy, cisza jak po śmierci organisty.

W następnym tygodniu udaję się na rajd po młynach.

u mnie dla płatników VAT (przelew 30 dni) dla rolników ryczałtowych (przelew 14 dni) Pszenica paszowa 760,00 zł/t Pszenżyto 665,00 zł/t Jęczmień 750,00 zł/t Żyto 540,00 zł/t oczywiście netto

ciekawostką są ceny jęczmienia

Koledzy czy moglibyście podać mi stronę internetową giełd, jak sprawdzacie ceny zbóż i rzepaku, bo ja zawsze jestem jeden dzień do tyłu z cenami a tak mógłbym sprawdzać sobie ceny na bieżąco.

Ceny lekko w górę ale w zasadzie zależą od jakości i ilości towaru. Niewielki ruch w skupach, jeśli ktoś przywozi to znikome ilości (przyczepka 4T bez zakładek i to bez "górki"). Jęczmień u mnie już wyżej niż pszenica, w niektórych punktach brak ceny jęczmienia i informacja "do negocjacji".

Dla zainteresowanych notowania dnia na MATIF:

http://www.insidestocks.com/futexch.asp?code=BSTK&exch=matif

kolejno: rzepak, kukurydza, jęczmień, pszenica, mleko.

Notowania ułożone są w kolejności od nabliższego do najdalszego kontraktu.

Po kliknięciu na którykolwiek można uzyskać szersze informacje i wykres, który można powiększyć i przeanalizować (na dole wykresu jest tzw. wolumen czyli ilość zawartych kontraktów). Ceny oczywiście w EURO.

Jak coś pomyliłem to proszę o poprawkę.

Tak jest właśnie. Kursy wrzucają po zamknięciu giełdy. Nie spotkałem się z notowaniami godzinowymi.

Jeśli chcesz dokładniej wejdź na wykres, u góry masz notowania dnia (1 Day). Najnowszy kurs pszenicy w tej chwili jest z 6:20 194 EUR.

wczoraj podpisałem umowę na pszenicę. z PZZ 730 zł/ t. netto. dzisiaj mają podstawić samochody.

Długo trwały rozmowy ;)

Ja na razie największą ofertę miałem 750 netto ale loco magazayn kupującego i dużo kilometrów.

Aktualnie jestem w trakcie negocjacji z odbiorem u mnie.

była była warta mnie się śniło 800 więc na ziszczenie muszę teraz jeszcze poczekać >:(

A ja jestem na obszarze zakażonym ASF (tzw. strefie buforowej) i robi się nieciekawie chociaż jestem ponad 100 km w prostej linii od miejsca gdzie znaleziono zarażone dziki. Paranoja jakaś, efektem tego jest brak zainteresowania zbożem paszowym ze względu na brak nowych wstawień.

@ikcomas rozmowa była krótka, dali najlepszą ofertę. kasa będzie mi potrzebna. za rzepak i kuku już się skończyła, a dopłaty jeszcze nie ma.

Chodziło mi o godzinę napisania Twojego posta ;)

Tymaczasem na MATIF spokojnie, jakby lekko do góry 198,50 EUR

Bądźmy dobrej mysli teraz kazdy wywozi taki okres co roku. lepiej poczekac do maja bedzie wiadomo ile nie przezimowało a to moze jakas powódź i pojdzie do gory. na giełdzie 198 euro a w skupach obnizaja ceny do 700 zł/ td specjalna zagrywka.

takiej dobrej myśli był mój brat, rok temu, trzymał do maja. w tym roku nie czekał, sprzedał miesiąc temu 760zł/td netto. @ikcomas wyjątkowo wtedy, smakowała mi kawa, i tak to się skończyło.