pasio

Koncentraty

25 postów w tym temacie

Jakie stosujecie koncentraty w żywieniu trzody chlewnej?

Tuczniki tucze na bazie Protamino Premium Forte z SANO. Przyrosty są naprawdę dobre, jednak po ostatnie podwyżce ceny koncentratu zastanawiam się nad innymi firmami ( Dobropasz LNB).

Jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sano nie daję bo nie będę płacił za ich reklamy  >:(

a tak w ogóle to wszystkie porządne firmy trzymają jakość na bardzo podobnym poziomie

karmiłem provmi {central soja}, vitfoss{prochamix}, nutrena,schaumann i jeszcze coś tam na pewno wszystko zależy od cen i przedstawicieli bo są naprawdę skrajnie kompetentni  >:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat josera

nic innego nie chcę wiedzieć

bywało że zmieniałem premiksy tak na próbę i świnie zaczynały mi ściany jeść po prostu

biorę premiksu po 4 tony jest tańszy bezpośrednio od josera   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie znów będą je robić z padłych albo chorych zwierząt i jakaś zaraza wlezie. Być może spadną ceny zbóż co mnie nie cieszy bo mam tylko roślinną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie znów będą je robić z padłych albo chorych zwierząt i jakaś zaraza wlezie. Być może spadną ceny zbóż co mnie nie cieszy bo mam tylko roślinną.

 

Wielu czeka na ponowne wejście mączek do żywienia zwierzat. Sprawa nie jest prosta, bo nie będą mogły być stosowane dla tego samego gatunku zwierząt wszystko bedzie musiało być badane. Bedą kolejne procedury, badania, papierologia itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieli to za naszej prezydencji wprowadzic ciekawe dlaczego? bo nie jest to takie proste.

Przygotowanie papierow to jedno a przygotowanie ścisłych szczelnych procedur, które beda blokowały ewentualne bledy lub machlojki - to widocznie drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ucichła, ucichła ta sprawa ciekawe tylko na którym szczeblu i czy to przypadkiem nie z powodu zaniedbania naszych urzędników?  ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawe czy mimo tych procedur bedzie to bezpieczne i czy problem z bse nie wroci

 

jak będą przestrzegane zasady krzyżowego karmienia to problem bse nie wróci ale....

według mnie większym problemem jest karmienie soją GMO choć to jest już chyba nieodwracalne  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak za prl-u wszyscy tuczyli byki paszą T2 czyli dla tuczników bo tylko taka była w dodatku była w cenie zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno w mazowieckim inspekcja weterynaryjna jest bardzo nadgorliwa i strasznie sciga rolników za maczki - wiem ze niektorzy maja kontrole za kontrola w tej sprawie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze hodowałem świnie to wiem z opowieści że niemal wszystkie "duże" fermy

tak trzody jaki drobiu jechały na mączce sam nawet to rozważałem bo jak tu konkurować

ale moja paszarnia była przy samym wejściu na teren gospodarstwo a wiadomo czuć

niektóre premiksy były wręcz stworzone do takich zastosowań

 

Tucz po amerykańsku do Polski smithfield -> animex

 

Teraz to już po chińsku WH Group !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się z prośbą do hodowców trzody chlewnej którzy kupują parzę z firmy Prowimi Polska - Cargill o opinie jakości tych pasz. Pytam ponieważ ja kupuje przez trzy lata i było dobrze do września wtedy przywieźli mi koncentrat po którym tuczników najpierw zaczęły się delikatnie gryźć potem coraz mocniej aż się zagryzały i jak z nocy nie wyciągnąłem to zjadały te zagryzione. Zgłosiłem reklamację doradcy żywieniowemu, ten przysłał swojego lekarza który zalecił zwiększyć dawkę koncentratu z 12,50 % na 15% i sprzedał farmatyl do picia, co na niewiele się zdało. Poprawiło się dopiero gdy kupiłem koncentrat z innej firmy. Reklamacji po ponagleniu po dwóch miesiącach nie uznano. Proszę o jakieś rady jak walczyć o swoje, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze,

W tym wątku chciałabym poruszyć temat pracy, czy też współpracy z firmą Wipasz. Jak widzę na filmie .....który dość niedawno został stworzony, ten największy polski producent pasz naprawdę stara się i dba o swoich pracowników, czy też Kontrahentów. A jakie są Wasze odczucia? Czyli mieliście przyjemność z nimi współpracować?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już długo z nimi handluje, chwalę sobie współpracę z nimi ale dużo zależy od przedstawiciela i kierownika regionu. W niektórych regionach na nich narzekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się