jarki

Pszenżyto

557 postów w tym temacie

Troche dziwne pytanie, ale... jak rozpoznac ze pszenzyto kwitnie? bo nie chce pryskac od grzyba podczas kwitnienia, zeby pylnikow nie zalepilo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6668504adde27_large.IMG_20230607_151640_62.jpg.c529e3372688b542e370b99fdc179d90.jpglarge.666850201e52c_IMG_20230608_174401_62.jpg.277a3fc320e91e137d1ba004a8b5e396.jpgchyba jakoś tak. To z ubiegłego roku, w tym sezonie nie mam pszenżyta. Pylniki są na wierzchu widocznie. Chyba, że to nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam to wychodzi, że owies i jęczmień kwitną razem z  kłoszeniem, a pszenica i pszenżyto to chyba najpierw się kłoszą, a potem kwitną. W sumie dobre pytanie zadałeś... Nigdy się głębiej nie zastanawiałem nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej końcówce też nigdy nie pryskałem jeszcze trochę czekałem 

Natomiast pszenicę to owszem od początku kłoszenia można 

Edytowano przez ikcomas
autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie pszenżyto czy bliżej mu pszenicy czy żyta. Żyto kwitnie na zewnątrz a pszenica w wewnątrz kłosa. Dlatego dla pszenicy nie ma znaczenia okres kwitnienia bo gdy pylniki wychodzą z kłosa to są już zapylone. Pszenżyto to tak pomiędzy ale niektóre są bardziej żytnie a inne pszeniczne i kwitnienie też tak samo. Dlatego dla zasady nie pryskamy pszenżyta jak są pylniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się