jarki

Pszenżyto

550 postów w tym temacie

Przecież najniższą krajową dostaniesz od stycznia.Prawie sześciokrotność ceny pszenżyta.

Ostatnio w okolicy plonem pszenice przebijają pszenżyta.Nakład ten sam...a cena wujowa.

Kto ma dobrą ziemię przestał siać.

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie daj Boże pszenżyto po 500 netto.

Generalnie nikt z siewem się nie śpieszy.W prognozach brak znaczących opadów.Koniec września,a wszyscy się ociągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze o Tadeusie, ale Pałuk już siał i jak zwykle mu się nie udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tadeus chyba najlepsza odmiana pszenzyta na tą chwilę, jako jedna z nielicznych przeszła bez szwanku przez ostatnie dwie zimy. Niby ciezka ja dostać teraz. Jak na piaski to Transfer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet na moich ziemiach to najlepiej plonuje Belcanto.W tym roku była mieszanina tych dwóch.Liczyłem na kontraktację buraka i dlatego pszenżyto wypadło z płodozmianu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą, tylko sieję na własne potrzeby. Posiałem wczoraj, zwiększyłem dawkę o 20% ze względu na późniejszy termin. Moim zdaniem za późno nie ma co, bo nie zdąża się rozkrzewić, a wiosną już tego nie nadrobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze staram się zasiac do 25 września. Później nie próbowałem. Jak zimna jesien i siane bardziej 30 września to jest wtedy zazwyczaj rzadkie.

Chociaż z drugiej strony to zawsze najlepiej sypały te rzadkie pszenzyta (400-500), niż te gdzie było 550+ klosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam gościa co sieje jeczmień w polowie listopada , wcale żle nie wtgląda , ale rekordów nie ma wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też jak jeszcze uprawiałem pszenżyto to do około 25-27 

Październik wydawał się zbyt późnym terminem ale dziś jesienie długie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś było, że pszenżyto do dobrego krzewienia potrzebuje mieć ciepło, chyba ok 15 stopni, a nocami nie powinno spadać zbyt nisko, bo zwyczajnie rozwój się zatrzymuje. Wrzesień był bardzo piękny, teraz już jednak idą chłody i może być różnie, na dobre rozkrzewienie czas już raczej minął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sporo dzierżawy do wyboru. :)

Każdy rzuca ponoć, jak taka opłacalność.

Przez 22 lata tylko opisane dwa przypadki,reszta pszenżyto siane zawsze przed pszenicą,w połowie września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dwóch różnych polach pszenzyta ozimego po rzepaku mam po jednym takim placu na każdym z tych pól. Na jednym z nich w najlepszym miejscu praktycznie, gdzie jest taka glinka. Co podgryza te rośliny?

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.10.2023 o 08:15, barts napisał:

@jarki 

Ty się zastanawiasz czy siać a moje ma już po 3 rozkrzewienia

Nie nie ja się nie zastanawiam nad pszenżytem

Ja obserwuję i widzę że późne pszenżyto kiepsko rokuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom sam dobrze wiesz, że możliwości jest wiele. Najprędzej to rolnica. Wiadome jest jedno; masz dwie nieprzespane noce: jedna z latarką zobaczyć co to jest, druga pryskanie w zasadzie tylko w tych miejscach chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się