ikcomas

Pomidory i papryka

266 postów w tym temacie

Czosnkiem, na razie jeden raz, bo nic jeszcze nie widać i dopiero zacząłem, a w sumie zostało mi z oprysku na mszyce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem odżywki z miedzianem w ogórkach i pomidorach. Tak prewencyjnie. Dlatego mnie naszło to pytanie czy też coś działacie. 

Edytowano przez sapek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marecki napisał:

Miałem przędziorki na jednym ogórku, to prysnąłem cały tunel. 

Jak mam mszyce na co 100 buraku to nie pryskam, jak na jednym było je pozbierać , albo wyrwać

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jesteś starszy ode mnie, to masz wzrok lepszy, jeśli chcesz przędziorki zbierać... Jeden na sto, to bym wyrwał, ale to sałatkowy, jeden z dwóch, bo dwa krzaki mi starczają, ale pozbyć się jednego, żeby się pozbyć na chwilę robactwa? 

@ikcomas  tak, pomogło. Nie wiem, na ile wystraszyło, a na ile zrobiło coś inaczej, bo jednak niby siarka z czosnku ma działać, ale krzak jest czysty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Je same można jedynie cudem zauważyć. Widać je po pajęczynach, które tworzą i po skutkach żerowania, czyli żółknących liściach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marecki jak dolne liście na ogórku szklarniowym(pewnie to też ten sałatkowy?-owoce gładkie i długie)żółkną od brzegu to jest ten robak.Reszta nic...dopiero pierwsza mizerna ze śmietaną była w niedzielę-trza dbać!

Dynia-cukinia zielona zrzuca kwiatostan bez nawiązania owoców...rok pod psem...leczo nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, sałatkowy. A robactwo malutkie, że tylko po pajęczynie i żółtym liściu je widać. 

Kwiaty opadają, ale chyba wiesz o tym, że te rośliny mają pędy kwiatowe męskie i żeńskie, męskich jest więcej i na nich nigdy nie będzie owocu, a tylko na żeńskim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha...to się zdrzemnąłem w zaocznym TR na ogrodnictwie. :)

Faktycznie teraz są owoce za kwiatem.To moje trzecie cukinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to widać na cukinii, bo żeński kwiat od razu jest gruby od łodygi, a męskie są cienkie ok 6mm. A już np patison ma wszystkie cienkie i dopiero pod samym kwiatem ma zgrubienie. 

Pomidory powoli żółkną, tzn pierwsze owoce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To smacznego!W tym roku później sadzone to i na zbiór se poczekam.

Aż tak bardzo to po ogrodzie nie dreptam żeby kwiaty obserwować.Urwę czasem jakiego dla żony-co by się nie darła. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się