ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Kosił już ktoś? U mnie jeszcze słoma zielona i zaczyna się delikatnie pochylać mimo skracania i usztywniania. Liczyliśmy z kolegą z tego forum, że łącznie z przedplonem ma jakieś 200 kg N ale nie liczę na duże plony bo jest różnie na polu, to wymokło, to przypaliło, zobaczymy czy w ogóle się da zebrać. Gluten to już i tak szlag trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To standard, w tamtym roku też miały być dobre plony. Muszą tak mówić, żeby nie siać paniki. Póki co stoi na polu i nic nie wiadomo. U nas rzepaki prawie pokoszone, jęczmień ozimy już w magazynach, jary wcześniej siany czas zebrać ale ciągle pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tu się nie denerwować  >:o >:o

nie dość że byle jaki  to jeszcze rośnie  :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie też coraz gorzej  mimo ze desykowalem rzepak zaraz zacznie się osypywać a pszenice widać optycznie zaczynają tracić na jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

desykowany jeszcze lepiej się osypuje  :o

w takich warunkach nic nie pomoże

żadne sklejanie rewelacji nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tydzień takiej pogody i można pług czepiać. 3 tygodnie codziennie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiat zawierciański (śląskie). Pszenżyto porośnięte w kłosach - kiełki ok 2 cm długości, porastać zaczyna pszenica. Duże żniwa jeszcze nie rozpoczęte. Na niedzielę zapowiadane silne opady. Młynarze muszą zapomnieć o ziarnie o parametrach konsumpcyjnych z tegorocznych zbiorów (pytanie - czy do nich dojdzie ?), a rolnicy o kwalifikowanym materiale siewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w piątek jeden bizonował jęczmień jary. Wilgotność przeciętna, plon ok. 4 tony - nieźle zważywszy na to, że jedyny oprysk to herbicyd i z góry nie wyglądał na tyle chociaż kosy nie było widać. W sobotę zaczęło lać i bizon w stodole.

U mnie pszenżyto Woltario zaczyna rosnąć, Borwo jeszcze jako tako się trzyma (niedojrzałe jeszcze i pewnie dlatego). Pszenica Mewa nawet nie patrzyłem żeby się nie wkurzać bo i tak pewnie pójdzie tam pług a nie kombajn (siana w październiku w błoto, od tamtej pory do maja stała woda, jakim cudem się tam nie utopiłem to nie wiem) obsada marna, nie rozkrzewiona, sama MTZ i duże kłosy nie nadgonią zbyt dużo, Ostroga późna odmiana nie widziałem żeby rosła, liczyłem na gluten powyżej 30 ale teraz to chyba ze 20 będzie  :-\. Jedynie łubin jako tako, strąki zaczynają brązowieć, trochę się nawet pokładł ale to nie to co w tamtym roku, chwasty mi się wrzuciły bo jest niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi chyba o avatara. A wracając do żniw to już gorzej chyba nie będzie. Owies sąsiada:

post-3364-1325010850,27_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że ładne zboże jak w kłosach pełno porośniętych ziaren (nawet w łubinie):

post-3364-1325010850,32_thumb.jpg

post-3364-1325010850,38_thumb.jpg

post-3364-1325010850,44_thumb.jpg

post-3364-1325010850,49_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam  :o

tak chodziło o avator

i o pogodę

 

u nas to samo wszystko porośnięte, choć woda nie stoi i zaczynają młócić  wszystko po trochu  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dziękuję :o  robaczek "pożyczony" od farmera, ale mam nadzieję nie będą mnie ścigać ;b

 

a pogoda znowu ma się psuć na weekend, zapowiadają niż nadciągający z zachodu  :o  chyba pszenica jakościowa będzie tylko z importu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd zaimportują

Rzepaki zakończone 3 tony z ha

wilgotnosc w przedziale  8 , 13

teraz pora na pszenice  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sama pszenica, z której nic nie będzie bo kombajn będzie mógł wjechać najwcześniej w następnym tygodniu zakładając że nie spadnie deszcz:/

Ale jeśli komuś się uda to na stronie www.hurtowniarolnicza.pl jest konkurs na zdjęcie z akcji żniwnej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3t/ha :o poważny plon kolego jak na ten rok.gratulacje

 

bardzo poważny bo u mnie ani pół tego nie będzie :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M@ciej ja nie sieję rzepaku bo mam 60 km do najbliższego punktu skupu ale z tego co widzę i obserwuję, i co inni mówią to rewelacja na ten rok, pszenicy życzę 12 ton. Jarki u Ciebie tam na dole też będzie 12 ale góra i mozaiki zredukują znacznie  :o. Dojrzała już czy jeszcze zielona?

Ja zacząłem zbierać pszenicę i dała mi 6 ton na IV klasie (też mozaiki), moim zdaniem nieźle bo u mnie przeciętnie w tym roku zbierają do 3. Jęczmień jary lepiej bo do 4t/ha ale ja nie sieję. Poniżej zdjęcie, oceńcie fachowym okiem czy warto jechać do młyna i sprawdzać parametry?

post-3364-1325010850,66_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oj będą nas brzuszki bolały po chlebie :o

pszenica jeszcze na polu słoma w dołkach zielonkawa a w kłosach porost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się