ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

dostał wody zassał azot i odbija po bokach od nowa, w okolicy bardzo znany widok, tymczasem fajne żniwa się szykują, w sobotę miałem próbować ale pewnie do wtorku, środy się zejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak zaczęty plon okolo 3,5 t ,bo nieskończone pole,czyli nie najgorzej jak na ten rok ,pszenice licze na 6+ , a jęczmień 5,5 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na 2-3,5 tony ,ale zaczętyten najbardziej uszkodzony przez mróż ,myśle że te lepsze 4 tony dadzą,OBY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wczoraj zaczął młócić rzepak i mówi że około 2t

Podobno widać ogromne uszkodzenia po śmietce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

location:WĄSOSZ/k.Szubina-1,7t...i gdzie ty miwigos masz swoje 4t-napisać to możesz wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak ok 2 ton ze względu na obsade i mocne zniszczenia mrozowe, tam gdzie była obsada nie było tak źle niestety mało takich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Narazie średni plon 3,4 tony ten co wyglądał na 4 tony dal 3,5 bo bardzo lekki 1,5 tony mniej na zestawie przyczep dzisiaj stoimy bo pogoda nie dopisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół wsi po zbiorach i nikt nie przekracza 2t(najczęstszy komentarz:"K...wa co Ci będę gadał")tylko masę osypało w czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pod wieczór sąsiad ruszył w żyto. Aż miło posłuchać zgrzytu sprzęgła w Bizonie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak pewnie dopiero sobota albo niedziela. Na górkach ma 12, na płaskim 15 a w dolkach 18 wilgotności. Dobrze ze się jeszcze nie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mile zaskoczenie jak na to jak wyglądał czy wyglądał na wiecej. Jak pisałeś że gradobicie 50% to by były 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglądał na więcej-50%osypało się tylko na części dobitej glifosatem- reszta mnóstwo odrostów,z perspektywy kombajnu rzadzizna...we wsi PiZetU nie uznaje gradu tylko,że wiatr i deszcz nawalny osypał rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś pod wieczór kilka maszyn nieśmiało się na polach pojawiło

Jakoś specjalnie zadymy za nimi nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu rąbią na całego od niedzieli...i zwykłe i roundupowane- zadyma to może i jest,ale plonu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak w końcu ścięty jedyny plus to że nie muszę już na niego patrzeć.

Plon 1,5t/ha cena 1600zł/t (ale i tak na tyle nie liczyłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wogole słońca nie ma i nie chce dojść, a od poniedzialku deszcze co 2 dni, więc chyba Rohana będę cisnal od niedzieli, ale będzie miał koło 10-13 wilgotnosci, trochę kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj też pochmurno,rzepak wilgotność 10% zanieczyszczenia 1% cena po potrąceniach 1570. Ale na co było dłużej czekać jak deszcz tylko wisi w powietrzu,u mnie już żyta i przenicę zaczynają uciąć, podobno marnie sypie i ziarno przysuszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się