Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość misiek

Paliwo rolnicze ceny

226 postów w tym temacie

Do naszej redakcji napisał nasz czytelnik z prośbą o radę:

 

Droga Redakcjo!

 

W związku z programem modernizacja gospodarstw rolnicy kupują nowe ciągniki różnych marek. Sam skorzystałem z takiego programu i zakupiłem ciągnik CASE JX90. Wiem, że niektórzy rolnicy zaopatrują się w paliwo zimą. Sam zaopatrzyłem się w paliwo w grudniu (zimowe). W związku z tym mam pytanie, czy można jeżdzić na tym paliwie latem bez żadego uszczerbku dla silnika? Prosiłbym o opinie innych rolników oraz eksperta do spraw paliw i serwisów  lub producentów ciągników różnych marek.

 

Tomek rolnik ze świętokrzyskiego

 

Może znajdzie się pośród was ktoś kto zna odpowiedź na pytanie Tomka :(?

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tutaj odpowiedź eksperta z Shell, Andrzeja Tippe. Oto ona:

Dostępne w Polsce napędowe oleje letnie, przejściowe i zimowe różnią się temperaturą blokowania zimnego filtra (0oC, -10oC i -20oC).

Paliwo zimowe, aby sprostać wymaganiom musi mieć mniejszą lepkość, większą lotność i zawierać mniej wielkocząsteczkowych węglowodorów parafinowych, które wskutek krystalizacji blokują przewody paliwowe, filtry i pompy paliwa.

Różnice te zdaniem fachowców nie mogą spowodować negatywnych skutków podczas użytkowania oleju zimowego w czasie miesięcy letnich.

 

ps. ja jeździłem latem ciągnikiem na zimowym paliwie (co prawda niewiele) i nic się nie działo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pn.wielkopolska około 3,80.....trzyma się już dość długo ale zaraz pewnie pójdzie w gurę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę,że już czas się zaopatrzyć bo za chwilę może być tylko drożejs

sorki...dwa posty wyżej walnąłem się....tzn. nie 3,80 a 4,80 bo tyle już na niektórych stacjach u nas kosztuje ale w większości mieści się w przedziale od 4,59 do 4,79

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

narazie mówia ze jest stabilizacja na rynku paliw.....ja tez mam kupic i narazie czekac:))..ale moze opłaci sie lepiej kupowac małe ilosci....bo potem moze staniec >:()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam niewielki zapas z jesieni więc przeczekam aż się uspokoi

jeśli wszystko przezimuje to tylko opryski i nawozy

więc mało pójdzie , to jest panika bo Libia to podobno 4%

a OPEK ma rezerwę 10%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w TV mówią że mamy paliwo jak w Rumunii

bo stoimy jak Rumunia  ;D ;D ;D

 

ps.może nasz Waldi jednak dobrze z Władimirem gadał :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja musze kupic paliwo..i jednak zdecydowałem sie na wieksza ilosc bo ma isc jeszcze do góry..Zawsze mi dawali rabat..a teraz to masakra, ani sie nie dał tknac i umówiłem sie w tamtym tygodniu na 4.92...nagle zadzwonił i mówi ze jak chce to juz jest 4.95....mieli przywiezsc w piatek ale nie dotarli:))..obiecał przywiezsc w poniedziałek i po tej cenie..zobaczymy jak to bedzie w praktyce......a na innych stacjach cena przekroczyła juz 5 zł....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsza technika prowadzi do zacofania ,jeszcze troche i nie jeden przeprosi sie z konikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ta cały czas smigam na opale 2 tygodnie temu kupilem 2000l po 3.50zł za litr do jesieni mam spokój z paliwem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w sobotę kupiłem 3000 za 4 82 to drogo i nie chcieli nic w dół gadałem z trzema hurtownikami każdy mówi idzie w góre hehehe ale musiałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błogosc:)))..jeszcze mi nie przywiezli ...bo idzie w dół;D)))..wiec czasami opieszałosc jest wskazana:)..tylko co na to wszystkie prognozy które mówiły o wielkim skoku cen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś dzwoniłem 4,87 brutto jaja sobie robią na carefour stacji 4,74 chyba lepiej kupić na stacji niż hurtowo ;D) a gość z hurtowni mówi tak jest bo są duże skoki w hurcie i taniej nie sprzeda porażka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo cena jest pow 5 zl , Mam nadzieje ze przełamię się lobby  paliwowe i wejdzie  alternatywa dla ropy  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0