Sign in to follow this  
Followers 0
jarki

traktor na LPG

8 posts in this topic

zainteresował się ktoś na poważnie tym tematem ?

wydaje się być ciekawy przy dzisiejszych cenach ON

zwłaszcza dla tych którzy spalają więcej paliwa niż przysługuje z dotacją

Share this post


Link to post
Share on other sites

na to pyt odpowiem ci za 2 lata, jak sąsiad-daleki, uruchomi biogazownie planuje valtrę na bio wziąć :) ( on, nie ja ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że temat LPG jest zbyt świeży aby mówić tutaj o jakiś wsioskach. W art. prasowych dot. techniki rolniczej pojawiają się informacje o rolnikach, którzy poprzerabiali stare ciągniki na LPG. Nawajżniejszymi zmiennymi, które określą opłacalność inwestycji będzie z pewnośćią zużycie paliwa i wzrost/spadek kosztu amortyzacji. Jako stałą przyjmiemy oczywiście koszt instalacji. Dodatkowym minusem jest konieczność dojazdu do stacji LPG co pociąga za sobą koszty związane z paliwem i utraconym czasem. Z tego co się orientuję to koszt instalacji to 6 - 9 tys. zł.

 

Jeżeli są osoby, które mają doświadczenie w tym zakresie proszę o podanie informacji o kształtowaniu się wymienionych zmiennych i koszcie instalacji. Ważne będą również opinie co do jakości pracy maszyny. Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba mieć też na uwadze, że cena LPG może ulec zmianie - wystarczy, że rząd albo UE zaczną mieszać w temacie i postanowią na tym zarobić. Nagle się okaże, iż inwestycja wcale nie była taka opłacalna. Najgorsza jest właśnie ta niepewność sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, niekoniecznie trzeba jeździć na stacę, bo można sobie taki zbiornik w tej chwili postawić na podwórku, skoro można samemu tankować. Nie orientuję się, jakie wymogi trzeba spełniać, ale podejrzewam że wielkich problemów by z tym nie było. Zresztą skoro pronar zaczął montować w swoich maszynach takie instalacje, to coś musi być na rzeczy. Tak samo Kamaz do swoich wywrotek wkłada gaz za dopłatą ---> http://gazeo.pl/na-biezaco/wiadomosci/2013/Kamaz-na-LPG,wiadomosc,6789.html Ja się zastanawiam nawet nie tyle nad gazowanie ciągnika bo aż tyle nim nie robię, tylko bym sobie elteka przerobił, auto jest z 2005 to jeszcze by wartało, a na giełdę sporo jeżdzę to i spalanie wysokie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0