Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
malec

kupno używanego ciągnika

43 postów w tym temacie

Pomysł z notariuszem niegłupi. I jak druga strona nie będzie chciała to od razu wiadomo, o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Chcę kupić ciągnik używany zastanawiam się nad Landini , Ferguson , Zetor .

Chodzi mi o awaryjność , spalanie itp . Rok produkcji 80-90 , Moc 60-80 cena do 40 tyś . Który jest lepszy ?? i który warto kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie roczniki to już loteria przeważnie maszyny z tych lat nadają się na żyletki, ciężko będzie coś poczciwego znaleźć. Landini i ferguson mają silniki perkinsa według mnie mało palą ale do ciężkich prac się nie nadają trzeba uważać żeby go nie przegrzać. Tanie masz fergusony seri 30xx ale zawsze jest coś przy nich do porobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz za taką kasę te +60KM i na tyle ha

To ja Ci proponuję zetorka 7211(45) maszyna pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tutaj wyczytałem, że silniki perkinsa lubią się grzać i przegrzać, a jak się w tej dziedzinie mają silniki deutz chłodzone cieczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja swego czasu miałem nieprzyjemność uczyć MIASTOWEGO jeździć :D:P

takimi zetorkami (5245 i 7711) tym drugim zajefajnie się prasowało zetką

 

Artykuł farmera na temat 7211

One miały 62,5 KM

"23 letni Zetor 7211 z przebiegiem około 11 tys. mth na hamowni uzyskał moc maksymalną 61,9 KM, świadczy to o solidnej konstrukcji czeskiej jednostki napędowej"

 

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/uzywany-zetor-7211-8211-zwinne-66-km-z-lat-80,54201.html

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Chciałbym kupić Reno Ares'a moglibyście doradzić mi jaki model wybrać, na co zwracać uwagę przy kupnie, ile pali na godzinę itd. Co wy o tym ciągniku myślicie -opine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też w zeszłym roku chciałem Aresa 620 630 ale wsiadłem do paru i mnie rozczarowała przekładnia biegi wchodziły nie precyzyjnie i kupiłem JD 6800 silnik ten sam ale skrzynia biegów lepsza . polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dołóż dychę i kup JD

W mojej okolicy paru na renie jak jadą to skrzynia rzęzi jak u MTZa

Po 2003 powinno się to zmieniać bo Claas wykupił pakiet większościowy

No ale wiadomo nie odrazu Kraków zbudowano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam...Zamierzam kupić ciągnik Marki Reno np(145.14). moc od 130 do 150 KM ( kwestia co lepszego mi sie trafi) Swoje pytania kieruje do użytkowników tych maszyn.Na co zwrócić uwage przy pierwszych oględzinach? Jakie spalanie mają te ciągniki np.w orce.? Czy orientuje się ktoś w cenach części ? np.regeneracja pompy wtryskowej... Z moich zebranych informacji wynika że najlepiej by było kupic z mechaniczną skrzynią i reversem:) Dodam tylko że jestem mechanikiem...Wiec mechanicznie nic mnie nie powinno zaskoczyć...jedynie cena części :) Z góry dziękuje :) przydadzą mi sie każde informacje...

PS. Budżet przeznaczony na zakup ciagnika to ok.50tys. Może mi coś lepszego doradzicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0