Sign in to follow this  
Followers 0
lokizom

Plony

10 posts in this topic

Jakie obstawiacie u siebie w tym roku?

U mnie zboza ozime rokują od 4 do 6t. Będzie to wynik poniżej średniej wieloletniej. 

Zboza jare to jeszcze zbyt duża niewiadoma.

Rzepak ma jeszcze szanse na średnia wieloletnia, która pewnie jest nieco ponizej 4t. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

rzepaki na okolicy 1-2 tony beda, 3 tony bardzo rzadko

zyto 3-5, dosc krotkie klosy wychodza, opady zaczely sie dopiero 12 maja

za to pszenica ozima oraz jare na chwile obecna maja bardzo fajny potencjal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pszenica to max.5t-mimo,że teraz leje... nawożenie N zakończyłem na:180kg saletry i 150-200 saletrzaku(2 maja),obyło się bez poprawek po Cezaro,a ochrony fungicydowej jeszcze nie robiłem.Będzie:0,65l Promino i 0,5HeptaPlant.Rzepak zaorany 7 kwietnia. Jęczmień jary do 4 ton,oparskany Triben Super i bez nawożenia azotem.Dostanie to samo w ochronie T2/T3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie toolotek  żeby obstawiać , spadł pierwszy deszcz , pytanie czy wilgoci nie zabraknie juz do żniw, jak bym to wiedział , to mogł bym coś strzelać

Share this post


Link to post
Share on other sites

O właśnie takie wróżenie chodzi, jakby już do końca było idealnie. Czy możesz jeszcze liczyć na 8t pszenicy i 4t rzepaku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzepaku 2-2,5 , pszenica 8 , po kuku 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pszenica ozima nawet spoko, jestem trochę w szoku jak ona jeszcze to wytrzymuje, 7 jest realne, rzepak bardzo kiepski no ale te 2-2,5 powinno być.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze względu na braki w agrotechnice obstawiam mniej niż więcej.Pszenica zaczyna się kłosić przy 50cm.

(Chociaż w ubiegłym roku rzepak przy nawożeniu 400kg saletry dał 3,88t.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korekta zyto.

Zostalo mi z oprysku pszenicy i wjechalem w zyto

Bedzie 2-4 Tony. Miejscami jedna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korekta rzepak 1,5-2 po oprysku na płatek. Miejscami zero.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0