biedron

Dopłaty polityka rolna

958 postów w tym temacie

No chyba tak, zaraz za kombajnem, który w razie czego tylko tnie i rozdrabnia resztki a plonu nie zbiera i wysypuje na ziemię, ale po tym ugorze miałem rzepak siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ugór to co tam kombajnem chcesz robić, jak zostawie ugór to raczej  2-3 razy trzeba bedzie potalerzować , chyba że na stałe to raz w roku ziele skośić rotacyjną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasrane kombinacje żeby rolnik musiał się głowić jak wyruchać urzędasów 

Ten kołchoz musi kiedyś pierdyknąć tylko może być już za późno na nasze rolnictwo 

Dziś doskonale widać jakie POPLONY ogromną większość zasiała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko im też BAT się kończy:sankcje to jakiś %dopłat...a ile ich obecnie dostajemy?

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopłat (tak jak my to rozumiemy) będzie mniej i mniej 

Natomiast będą pseudo eko bonusy za spierdzielanie rolnictwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ikcomas napisał:

Facelię na ziarno, żeby cokolwiek z tego zostało.

? warto ryzykować, to bym wolał nie zostawiać ugoru, jak ryzyko to ryzyko

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to zostanie na polu, bo pewnie nie będzie czego zbierać albo się zachwaści, albo nie zechce mi się po prostu w to bawić. To tylko takie luźne myśli w tej chwili bo co mi zostało. Nie chcę chwastów uprawiać a ta facelia chociaż po sobie coś zostawi. Z tego co rozumiem to posiać można cokolwiek ale nie można tam prowadzić produkcji rolnej tj. stosować środków ochrony roślin, nie można tego zebrać ani wypasać. Ale kto mi zabroni zastosować zabieg kombajnem zbożowym w celu pocięcia i rozdrobnienia roślin? Nie wiem co będzie można we wniosku wpisać, bo jeśli zaliczą facelię sianą solo do miododajnych i trzeba utrzymać to do 31 sierpnia to lipa. Jak będzie jako zwykła roślina na ugorze to po 31 lipca mogę z tym zrobić co zechcę. Aby zaliczyli uprawę do miododajnych to chyba trzeba to zadeklarować i musi być minimum 2 gatunki. Tak mi się wydaje a jak będzie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaznaczysz miododajne we wniosku to nie zaliczą z automatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja,że popuszczą dzięki Macronowi i strajkującym żabojadom?

Jutro komisarz ma przedstawiać nowe założenia...teraz głowią się nad handlem z niemco-ukrainą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? W tym roku i tak na straty ten ugór. Do tego nie ma całkowitego zwolnienia tylko pod pewnymi warunkami. 7% powierzchni trzeba przeznaczyć na strączkowe i zakaz oprysków. To już wolę ugorować i przetalerzować zanim chwasty wydadzą nasiona. Przecież równie dobrze mogę teraz posiać te 4% łubinem. Nic nam to nie daje, poza tym dlaczego tylko w 2024? Znowu nie wiadomo jak rozplanować zasiewy na następny rok.

Oni są jeszcze czelni nam warunki stawiać? Mają nas za idiotów? Zakaz ugorowania i koniec a nie jakieś tam warunki.

Idąc dalej domagamy się likwidacji wszystkich norm GAEC, czyli tzw. Zielonego ładu. Może chciałbym np. całość gospodarki posiać rzepakiem a za rok pszenicą, potem jęczmień. Zmianowanie jest? Jest? Kuźwa, dzielić działki tylko dlatego, że komuś się ujebało w durnym łbie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pewnie 7% polonu na dwa miesiące, u nas prawie nikt nie zostawiał na ugór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale to za długo czekać. Jak przyjdzie dobry moment na siew pszenicy to po co czekać do października? Nic to nie daje, ma być zniesiony i koniec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak skosimy rzepak koniec lipca to koniec września można siać ,tak by było OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.farmer.pl/fakty/wyciekly-dane-beneficjentow-arimr-znalazly-sie-w-darknecie,141144.html

Tak tylko informacyjnie nie zapamiętujcie haseł w przeglądarkach i nie wchodźcie w podejrzane linki albo strony dla dorosłych. Przynajmniej na tych komputerach gdzie przechowujecie ważne dane lub logujecie się do ważnych serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na stronie agencyjnej co maja mi zabrać, sobie sprawdzą , jakie wnioski złożyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ikcomas napisał:

"JAK" skosimy. Ostatnio rzadko się tak udaje.

To zgłosisz założenie poplonu na formularzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem sprawdzą na zdjęciach satelitarnych, że tam jeszcze nie zebrana uprawa a już poplon rośnie. @miwigos do tych złożonych to nic nie zrobią ale mogą Cię do jakichś programów zgłosić albo w przyszłości wycofać Twój wniosek. Będziesz sprawdzał co 5 minut czy ktoś czegoś nie pozmieniał? Poza tym tam są pełne dane osobowe a to słaby temat. Dlatego tak usilnie jestem przeciwny wszelkim elektronicznym rozwiązaniom. Owszem fajnie ale w przypadku wycieku danych to już tak sobie.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wy boicie sie wycieku danych osobowych , one sa powszechnie znane , z tym rodo to przesadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie tak powszechnie, kredyt można śmiało wziąć jak masz pełne dane. Wyrobienie falsyfikatu dokumentu to żaden problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imie nazwisko i pesel wystarczy żeby wziąc kredyt , nie żartuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się