biedron

Dopłaty polityka rolna

950 postów w tym temacie

Co będzie w tym roku z dopłatami na pola gdzie stoi woda? Macie takie? Jeszcze nie składałem wniosku bo nie wiem co robić. W niektórych miejscach nie wjechałem wcale, jeśli będzie susza to najwcześniej w lipcu się uda ale ciężko będzie. W innych pszenica nadaje się do likwidacji albo wsiewki jarej ale nawet nie próbuję bo nie mam szans cokolwiek zrobić. Wystarczy mieć tylko nadzieję, że zboża na suchszych stanowiskach zrekompensują straty w powierzchni, bo u mnie wystartowały rewelacyjnie  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dwa hektary łąki a nie mam żadnych zwierząt ,

łąka jest wydzierżawiona bratu bo jest za daleko ale chciałabym otrzymać jak największą dopłatę :o

mam tam też kilka ha użytków rolnych wszystko znajduje się na ONW

i moje pytanie brzmi z jakiego programu skorzystać  :o

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tereska, jeżeli masz łaki... i łakami one pozostana to doplata będzie standardowa - bo naleza one do JPO i TUZ wiec z tych dwoch grup dostaniesz doplate. Jesli chodzi o pozostałe użytki to w zeszłym roku najkorzystniej było zasiac cos ze strączkowych lub motylkowatych: seradele, lucerne, koniczyne, groch. Jest to specjana platność obszarowa do roślin strączkowych i motylkowatych z programu  - i  w tym roku też obowiązuje. Jezeli na Twoim polu znajda sie te rośliny to dostaniesz zarówno dopłatę do JPO, UPO i ST - czyli potrójną do tej samej ziemi, wiec to sie chyba oplaca :o!a minimalna wielkość działki to 0,1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałam że są jakieś większe dopłaty do łąk ale trzeba spełnić jakieś warunki typu koszenie od środka i w jakichś terminach ,

poza tym podobno są programy ochrony ptaków o jeszcze większej dopłacie ,

o strączkowych wiedziałam i mam je posiane :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w programie rolnosrodowiskowym łąki ekstensywne....nie wiem czy jeszcze jest ten program...ale jak masz onw to dopłaty sa niezłe :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/nowelizacja-programu-rolnosrodowiskowego,26331.html

z tego wynika że od tego roku ekstensywne trwałe użytki zielone tylko na natura 2000 :'(  :o

a ten program by mi pasował  :o

ma ktoś ten program :o

 

Doradźcie z czego skorzystać bo łąka jest daleko od mojego gospodarstwa i nie warto w nią inwestować a siano bym sprzedała okolicznym rolnikom lub weźmie brat ale większa dopłata by się też przydała bo mamy dzierżawę "na gębę"

 

da sie sprzedac siano z ekstensywnych lak podobno tych EKOLOGICZNYCH to krowy nie chca jesc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczoraj była informacja na portalu, że związki europejskich rolników dziękują komisji europejskiej za przyspieszenie wypłaty dopłat w tym roku, a wszystko przez suszę, kraje ue mogą płacić już od połowy października, a u nas, dopiero od 1 grudnia, tyle się mówi o pomocy, a jednak zaliczkowe wypłaty nie wchodzą w polsce w grę, dlaczego?:o??,

 

wiesz icomas, tam gdzie stoi woda, to nic nie zmienia, wniosek i tak musisz złożyć, nie ma na co czekać, pamiętaj, że grunty i tak masz w dobrej kulturze więc jpo dostaniesz, kłopot z upo może być, to fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozumie, dlaczego Sawicki chce "bardziej sprawiedliwych" dopłat, a nie "sprawiedliwych"? Jak było referendum o przystąpieniu do UE, to mówili, ze dopłaty będą zrównane w przyszłości. Teraz zapomnieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będą ani równe, ani sprawiedliwe, tylko bardziej sprawiedliwe. To tak jak jajeczko częściowo nieświeże. Moim zdaniem powinni w ogóle znieść te dopłaty, a uwolnić rynek żywności - bez kwot, regulowania cen, spekulacji. Ciekawe, kto by na tym stracił. Na pewno nie rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. A jeszcze Sawicki coś kręci z raportem Dess'a, który zakłada, że dopłaty do rolnictwa po 2013 i tak się nie zmienią. Tak walczą o nasze pieniądze w Brukseli. Niestety może jeszcze nie wszystko skreślone. Ciekawe czy stara Unia po tym całym kryzysie wytrzyma wsparcie dla nowych krajów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na portalu napisałem że gdyby naszym eurodeputowanym dali mniejsze wynagrodzenia niż tym z starej unii to by nas zrozumieli i nie pie.. że mamy mniejsze koszty produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro dopłaty nie są równe to i niech wypłaty dla europosłow będą nierówne, jak nowy kraj itd. to niech będą takie same jak dopłaty, niższe nić stare kraje... co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym ze eurodeputowani powinni brac tez nizsze uposazenia....a najlepiej by było aby były zalezne od wkładu jaki wniesli dla rolnictwa :o....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Artykuł jest tak napisany żeby zamydlić ludziom oczy. Ten Sawicki podpisał już wszsytko w Budapeszcie i teraz się broni jak może. To jest niesczery gość i tyle. Aby tylko siedzieć przy korytku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałem i myślę, że tak jest jak mówisz, ale apropos nie artykułu, ale faktów, mydlą oczy politycy nam, ale zobacz, kto ma krzyknąć i walnąć pięścią w stół, że tak dalej być nie może, no kto?:o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a był taki co kiedykolwiek walną  :o

hałas to zawsze i każda opozycja robi przed wyborami a jak już wygra to  się układa bo to polityka przez duże P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a był taki co kiedykolwiek walną  :o

hałas to zawsze i każda opozycja robi przed wyborami a jak już wygra to  się układa bo to polityka przez duże P 

 

 

Może Izby  :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiadasz izby  :o

ja bym to towarzystwo wzajemnej adoracji rozgonił

i nie jestem wyjątkiem bo pokazały to ostatnie wybory :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się