Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
lolek

Kurnik

40 postów w tym temacie

Witam

Czy ktoś może mi powiedzieć jaki jest koszt postawienia brojlerni z całym wyposażeniem albo przesłać stronke na której bym mógł to znależć.

Witam. Proszę o podpowiedż z czego macie zrobione ściany w kurnikach ( cegła,itong,poroterm ), co sprawdza się najbardziej. Buduję obiekt 14x8m. i nie wiem z czego zrobić ściany. Pozdrawiam

Ja mam cegłę i nie narzekam. Materiał sprawdzony od wielu, wielu lat. Najlepsze jest bowiem to, co jest sprawdzone od wieków.

guzik prawda najlepsze dla ptactwa są budynki drewniane

bo jest w nich SUCHO :) a dla ptaków to jest najważniejsze

prócz tego dużo świeżego powietrza ale bez przeciągów

Witam,

czy jest prawdą że instalacje do hodowli drobiu nie muszą robić pomiarów hałasu, jeżeli z uprzednio wykonanych wynika, że nie hałasują za bardzo? Chodzi o te gospodarstwa które mają pozwolenia zintegrowane? Jeżeli tak, to gdzie pisać podanie o zwolenie z tego obowiązku?

Jarek

Witam. Nadszedł ten moment, że najstarszy budynek na gospodarce - kurnik - idzie do rozwałki, a w jego miejsce będzie nowy. Z tej okazji chciałbym was zapytać - z czego budować? Trochę dawno nie zajmowałem się tematem i jestem ciekaw, jak to jest u was.

To znaczy kurnik jest mojego własnego projektu, chcę zrobić taki 5x4 metry, z przedsionkiem i pomieszczeniem na narzędzia i tak właśnie się zastanawiam, czy jeszcze woliery nie zrobić.

Woliera porządna rzecz – w sumie przy każdym kurniku powinna się znajdować. Raz, że oczywiście kurki mogą chodzić po gospodarstwie, ale tak to będą miały zrobiony też wybieg.

A co stosujecie na ochronę przed drapieżnikami? Boję się, że będę miał tak, jak kiedyś, że lis zrobi mi porządek w kurniku.

No widzisz, tu trzeba kurnik dobrze zabezpieczać, np. siatkami. Ja takie ochronne na woliery kupowałem. Mają odpowiednie oczka oraz wytrzymałość

Ja też mam zabezpieczenie z siatek – to dobre rozwiązanie. Ale oczywiście o wszystko trzeba zadbać. Jeśli chodzi o sam budulec to moim zdaniem tu drewno będzie dobrym rozwiązaniem.

u nas był całe życie kurnik drewniany...niemal bajkowy, teraz u sąsiadów pojawiły sie kaltki, bo ponad 300 kur i nrmy unijne i teraz tam pojawiły sie klatki dla drobiu 😈 Czyżby czekało to każdego, lub raczej każda kurę? juz slyszymy uwagi, że nasze kury po prodwórku chodzić nie powinny, bo wychodzą poza, a tak nie powinno byc.. (skrzydła im pomagają przekroczyc linie płotu, :)

1 osoba lubi to

Witam,

zastanawiam sie nad stworzeniem własnego przydomowego kurnika. Prosze o informację jaka jest odpowienia powierzchnia kurnika dla 20 kur ?

Witam, mój wujek sam wykonał taki obiekt. Przekształcił ze stodoły. Całe wyposażenie z tego co wiem zamawiał ze sklepu internetowego. Udzielono mu także bezpłatnej porady telefonicznej, bardzo dużo mu to pomogło. Według mnie wyszło profesjonalnie, linie pojenia, paszociągi, wentylacja i oświetlenie. Samemu też da się coś zdziałać jeśli się chce :) Pozdrawiam. Podeślę jeszcze fotki jak to wygląda w całej okazałości jak zrobię :)

Jak najbardziej :) A jak wielką ilością gotówki dysponujesz? Masz już jakiś budynek do przekształcenia czy całkiem od podstaw?

Miałem ten sam problem czy warto, ale jednak warto :) Ja postawiłem na brojlery

Czasem może nie, ale satysfakcja z całkowicie własnej produkcji potrafi to zagłuszyć. ;)

Dziękuję. Trochę się boję, że gdybym oglądała te maciupkie żółte kuleczki od wyklucia, to bym się nad nimi za bardzo rozczulała. Mąż się ze mnie śmieje :lol: Na razie większy kurnik to plany na przyszłość, ale dobrze znać wcześniej cudzą opinię.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0