29 postów w tym temacie

Witam. Proszę o podpowiedż z czego macie zrobione ściany w kurnikach ( cegła,itong,poroterm ), co sprawdza się najbardziej. Buduję obiekt 14x8m. i nie wiem z czego zrobić ściany. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cegłę i nie narzekam. Materiał sprawdzony od wielu, wielu lat. Najlepsze jest bowiem to, co jest sprawdzone od wieków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

guzik prawda najlepsze dla ptactwa są budynki drewniane

bo jest w nich SUCHO :) a dla ptaków to jest najważniejsze

prócz tego dużo świeżego powietrza ale bez przeciągów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadszedł ten moment, że najstarszy budynek na gospodarce - kurnik - idzie do rozwałki, a w jego miejsce będzie nowy. Z tej okazji chciałbym was zapytać - z czego budować? Trochę dawno nie zajmowałem się tematem i jestem ciekaw, jak to jest u was.

 

To znaczy kurnik jest mojego własnego projektu, chcę zrobić taki 5x4 metry, z przedsionkiem i pomieszczeniem na narzędzia i tak właśnie się zastanawiam, czy jeszcze woliery nie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woliera porządna rzecz – w sumie przy każdym kurniku powinna się znajdować. Raz, że oczywiście kurki mogą chodzić po gospodarstwie, ale tak to będą miały zrobiony też wybieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas był całe życie kurnik drewniany...niemal bajkowy, teraz u sąsiadów pojawiły sie kaltki, bo ponad 300 kur i nrmy unijne i teraz tam pojawiły sie klatki dla drobiu 😈 Czyżby czekało to każdego, lub raczej każda kurę? juz slyszymy uwagi, że nasze kury po prodwórku chodzić nie powinny, bo wychodzą poza, a tak nie powinno byc.. (skrzydła im pomagają przekroczyc linie płotu, :)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardziej ferma drobiu niż kurnik.

 

Zajmuje się ktoś inkubacją jaj, tak na własne potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem może nie, ale satysfakcja z całkowicie własnej produkcji potrafi to zagłuszyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję. Trochę się boję, że gdybym oglądała te maciupkie żółte kuleczki od wyklucia, to bym się nad nimi za bardzo rozczulała. Mąż się ze mnie śmieje :lol: Na razie większy kurnik to plany na przyszłość, ale dobrze znać wcześniej cudzą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że małe to jest fajne. Kurczaki też. I można się do nich przywiązać jak do innych zwierząt. Ale nawet taką obawę przed odesłaniem do krainy wiecznych łowów da się pokonać, bo patrzenie na starą kurę, która już się nie niesie, innego pożytku też nie przynosi różni się od patrzenia na żółtą kulkę. Na wszystko przychodzi sądny dzień. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem, rosół uwielbiam, a skubanie kur to jedno ze zwykłych zajęć z dzieciństwa... Ale co poradzić, kiedy rozsądek mi przyćmi wspomnienie o tej żółtej kulce? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo mi teraz też fajnie się patrzy, jak z dnia na dzień pajęczyny w jajkach się powiększają, a za dobry rok te istoty jednak trafią na pniaka...

Wykorzystaj męża do tego, co mniej łatwo Ci przychodzi. Jak jest taki twardy, to niech bije ;)

Bo jeszcze trochę i rząd nakaże uboju drobiu w rzeźni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inkubator domowej produkcji jednak niestety nie zdał egzaminu. Ale moja wina, bo nieodpowiedni regulator temperatury zastosowałem. Za to od wczoraj kura siedzi na jajach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena wyposażenia jest bardzo różnorodna, zależy czy nowy budynek czy jakaś przeróbka? Chcesz mieć ekstra wyposażenie, czasem wiele rzeczy można zrobić jakimiś gospodarczymi sposobami. Ja mam odchowalnik do kaczek, potem wpuszczam je do zadaszonej wiaty, na bokach ogrodzonej siatka polietylonwa, dla kaczek to warunki idealne. Ta siatka jest na tyle dobra, bo mam oczko 2,5 cm, to chroni przed wroblami i dzikimi ptakami, szczególnie jest to ważne teraz podczas ptasiej grypy. 

Apropo inkubatora domowej produkcji, jak dla mnie troche za dużo grzebania, poza tym za cenę materiałów które musisz kupić, masz już podstawowy inkubator gotowy, taki akurat do domowej inkubacji, na własne potrzeby. Ja dzieciakom inkubuję jakieś ozdobne kurki mają potem wielką frajde :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo na temat AMNESTII w kurniku?

Kazali zamknąć NA GWAŁT a teraz mają karać za nieunijne warunki izolacji(nie wiem czy wszędzie w Polsce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec aresztu ? Też słyszałem podobno w agropierdołach mówili 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, od jutra można. Chyba ze szczęścia nie będą na noc do kurnika wracać. 

http://www.strefaagro.pomorska.pl/artykul/kury-wychodza-na-wolnosc-sprawdz-od-kiedy-mozna-je-wypuszczac

Za to wszyscy, którzy do tej pory łamali zakaz będą mogli dumnie powiedzieć "a ja wypuszczałem i nic się nie stało". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś sąsiad-kapuś dumnie przemaszerował pod płotem drogą publiczną z uśmiechem na ustach:

"-I co BALIŚTA się mnie?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się