biedron

Użytkownicy
 • Content count

  312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by biedron

 1. Byliście na Zielonym Agro Show? W tym roku były wg mnie fajne i na pewno duże pokazy. Nie obyło się też bez obciachu przy zwijaniu bel :( Drugiego dnia podobno się poprawili :( Ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe foty z tej imprezy ??
 2. A jaki jest powód zakazu uboju? Handel mięsem? Czy są jakieś dane, odnośnie skali tego zjawiska? Może lepiej w jakiś sposób zalegalizować handel z przydomowego uboju, a nie wybierać najprostszy sposób - zabraniać. Ludzie nie zabijają w gospodarstwach zwierząt z przyjemności, tylko żeby mieć tańsze, dobre mięso i wędliny, nie z "extra" dodatkami.
 3. montował ktoś grzałkę w bloku U-C330? Mam zamiar to zrobić, ale nie widzę miejsca gdzie można by ją wstawić...
 4. Czy może mi ktoś powiedzieć jakieś dobre odmiany ziemniaków skrobiowych? Do tej pory miałem Hingę, nie była w sumie zła ale bardzo późna i drobna. Zgniły mi teraz sadzeniaki i szukam czegoś na ten rok, nie muszą być kwalifikowane, bo strasznie drogie.
 5. Założyłem ten temat, bo myślę o zakupie wagi, którą można byłoby zważyć palety z towarem zworkowanym np. ziemniaki lub materiał siewny lub big-bagi. Co myślicie np. o takim czymś jak ręczny paleciak z wagą elektroniczną? Na co zwrócić uwagę wybierając takie urządzenie? Jakieś inne pomysły? http://olx.pl/oferta/wozek-paletowy-reczny-paleciak-z-waga-nowy-2016-r-CID619-IDaDbvb.html
 6. http://goldap.wm.pl/77706-308724,Tragedia-na-polu-Piekne-Laki-kGoldapi,0.html
 7. Ale jazda!Polityczne zawieruchy a rolnikom nie ma komu wypłacić pieniążków... :(
 8. Czy ktoś z was ma plantację wierzby? Interesują mnie techniki zbioru tej rośliny.
 9. Ciekawe jak to dzisiaj wygląda...
 10. Opinie o konkretnych modelach tej popularnej serii i marki
 11. Jak u was jest z serwisem/mechanikami - chodzi mi głównie o starsze maszyny, tak żeby ktoś przejrzał maszynę przed sezonem, a w razie awarii przyjechał, naprawił. U mnie jest z tym problem. Może zna ktoś dobrego fachowca, który by przeserwisował Bizona przed robotą ? (lubelskie, ok. Biała Podl.)
 12. MF

  Witam, Czy ktoś z was posiada albo miał do czynienia z MF z serii 3600? Poszukuję opinii na jego temat. Ciągnik wydaje się być ciekawy.
 13. W nawiązaniu do informacji "Wielki powrót?" Myślicie, że Ursus ma szansę zaistnieć na rynku i odbić trochę klientów co najmniej takim firmom jak Zetor, czy NH?
 14. przekładnia

  Zęby i tuleje kupione. Komplet 2 zębów Waryński z tulejami stożkowymi 185 zł. Zęby zostają wspawane w płaskownik ramki widlaka. Niedługo pokażę efekt końcowy.
 15. no tak, jak na razie to rzeczywiście jest zapowiadana "zima stulecia", tyle że jeśli chodzi o ciepło
 16. przekładnia

  @miwigos 120 cm ma zazwyczaj cała ramka, kolce trzeba więc ustawić węziej, nie chwyci się najwyżej bel w sam środek, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia... Ok, kupię więc 2 zęby i tuleje do nich jeśli będą i dam znać co i jak
 17. Czy robił ktoś z was przróbkę, typu montaż zębów do słomy na ramce od paleciaka? Mam ramkę z widłami do palet Warfamy (dzisiaj Ursus) i chciałbym do niej zamontować dwa szpkilulce/zęby żeby móc przewieźć, załadować słomę. Będę to raczej robił sporadycznie więc nie chcę kupować dodatkowego osprzętu i wolałbym raczej zrobić coś takiego http://www.metalfach.com.pl/oferta/osprzet-do-ladowaczy/widly-przesuwne-do-palet-kombinowane-z-bolcami.html Pytanie do was: w jakim odstępie zamontować zęby żeby móc przewozić 2 bele jednocześnie (120 cm) ? Przytwierdzając ząb do płaskownika na ramce (płaskownik jest solidny, ma ze 2 cm grubości) muszę nawiercić dziury do przykręcenia zębu. Warto z tyłu wspawać dodatkowe tuleje?
 18. no właśnie w końcu popadało, wcześniej prawie 4 tygodnie zero opadów, Czyli sytuacja zupełnie odmienna od tej z lewej strony Wisły. Na wchodzie można powiedzieć że susza
 19. Kolega robił remont silnika w Z056 i nie wie jak ustawić koła rozrządu. Może ktoś poratować jakimś schematem albo informacją? Oczywiście sprawa pilna :)
 20. jest bez cover edge, dzięki za radę
 21. to będzie kilkuletnia prasa JD pasowa
 22. ok, dzięki za odpowiedź. W tym roku pożyczam prasę, mam do zwinięcia około 200 bel więc zastanawiałem się ile trzeba siatki, A jaką siatkę polecasz?
 23. pytanie trochę z innej beczki: ile razy najlepiej owijać balot słomy siatką? na ile w przybliżeniu balotów 1,2 m wystarczy siatka 2000 m?
 24. Trochę dało! całe szczęście że tu gdzie mam gospodarstwo i pola tylko pokropiło, był wiatr ale przeszło bokiem. Ale kilkanaście km dalej tu gdzie mieszkam była ulewa z dużym wiatrem przez chwilę. Większych szkód nie widać na razie, a deszczu wpompowało 34 l
 25. No to niewesoło. Ciekawe jak do tematu podejdzie ubezpieczycie i jak oszacuje straty