biedron

Użytkownicy
 • Content count

  312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by biedron

 1. Czy ktoś z was ma plantację wierzby? Interesują mnie techniki zbioru tej rośliny.
 2. A jaki jest powód zakazu uboju? Handel mięsem? Czy są jakieś dane, odnośnie skali tego zjawiska? Może lepiej w jakiś sposób zalegalizować handel z przydomowego uboju, a nie wybierać najprostszy sposób - zabraniać. Ludzie nie zabijają w gospodarstwach zwierząt z przyjemności, tylko żeby mieć tańsze, dobre mięso i wędliny, nie z "extra" dodatkami.
 3. http://goldap.wm.pl/77706-308724,Tragedia-na-polu-Piekne-Laki-kGoldapi,0.html
 4. Ale jazda!Polityczne zawieruchy a rolnikom nie ma komu wypłacić pieniążków... :(
 5. Opinie o konkretnych modelach tej popularnej serii i marki
 6. Jak u was jest z serwisem/mechanikami - chodzi mi głównie o starsze maszyny, tak żeby ktoś przejrzał maszynę przed sezonem, a w razie awarii przyjechał, naprawił. U mnie jest z tym problem. Może zna ktoś dobrego fachowca, który by przeserwisował Bizona przed robotą ? (lubelskie, ok. Biała Podl.)
 7. MF

  Witam, Czy ktoś z was posiada albo miał do czynienia z MF z serii 3600? Poszukuję opinii na jego temat. Ciągnik wydaje się być ciekawy.
 8. Byliście na Zielonym Agro Show? W tym roku były wg mnie fajne i na pewno duże pokazy. Nie obyło się też bez obciachu przy zwijaniu bel :( Drugiego dnia podobno się poprawili :( Ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe foty z tej imprezy ??
 9. W nawiązaniu do informacji "Wielki powrót?" Myślicie, że Ursus ma szansę zaistnieć na rynku i odbić trochę klientów co najmniej takim firmom jak Zetor, czy NH?
 10. przekładnia

  Zęby i tuleje kupione. Komplet 2 zębów Waryński z tulejami stożkowymi 185 zł. Zęby zostają wspawane w płaskownik ramki widlaka. Niedługo pokażę efekt końcowy.
 11. no tak, jak na razie to rzeczywiście jest zapowiadana "zima stulecia", tyle że jeśli chodzi o ciepło
 12. przekładnia

  @miwigos 120 cm ma zazwyczaj cała ramka, kolce trzeba więc ustawić węziej, nie chwyci się najwyżej bel w sam środek, ale to chyba nie powinno mieć znaczenia... Ok, kupię więc 2 zęby i tuleje do nich jeśli będą i dam znać co i jak
 13. Czy robił ktoś z was przróbkę, typu montaż zębów do słomy na ramce od paleciaka? Mam ramkę z widłami do palet Warfamy (dzisiaj Ursus) i chciałbym do niej zamontować dwa szpkilulce/zęby żeby móc przewieźć, załadować słomę. Będę to raczej robił sporadycznie więc nie chcę kupować dodatkowego osprzętu i wolałbym raczej zrobić coś takiego http://www.metalfach.com.pl/oferta/osprzet-do-ladowaczy/widly-przesuwne-do-palet-kombinowane-z-bolcami.html Pytanie do was: w jakim odstępie zamontować zęby żeby móc przewozić 2 bele jednocześnie (120 cm) ? Przytwierdzając ząb do płaskownika na ramce (płaskownik jest solidny, ma ze 2 cm grubości) muszę nawiercić dziury do przykręcenia zębu. Warto z tyłu wspawać dodatkowe tuleje?
 14. Jakie macie sposoby na odśnieżanie placów, dróg (oprócz łopaty :(? Może jakieś fotki ciekawych samoróbek pługów itp. Ja zaczynam na wesoło :( Oto rolniczy sposób firmy Krone
 15. no właśnie w końcu popadało, wcześniej prawie 4 tygodnie zero opadów, Czyli sytuacja zupełnie odmienna od tej z lewej strony Wisły. Na wchodzie można powiedzieć że susza
 16. Kolega robił remont silnika w Z056 i nie wie jak ustawić koła rozrządu. Może ktoś poratować jakimś schematem albo informacją? Oczywiście sprawa pilna :)
 17. jest bez cover edge, dzięki za radę
 18. to będzie kilkuletnia prasa JD pasowa
 19. ok, dzięki za odpowiedź. W tym roku pożyczam prasę, mam do zwinięcia około 200 bel więc zastanawiałem się ile trzeba siatki, A jaką siatkę polecasz?
 20. pytanie trochę z innej beczki: ile razy najlepiej owijać balot słomy siatką? na ile w przybliżeniu balotów 1,2 m wystarczy siatka 2000 m?
 21. Trochę dało! całe szczęście że tu gdzie mam gospodarstwo i pola tylko pokropiło, był wiatr ale przeszło bokiem. Ale kilkanaście km dalej tu gdzie mieszkam była ulewa z dużym wiatrem przez chwilę. Większych szkód nie widać na razie, a deszczu wpompowało 34 l
 22. No to niewesoło. Ciekawe jak do tematu podejdzie ubezpieczycie i jak oszacuje straty
 23. Kurcze, no nie wiem. Bałem się o jęczmień. Zaraz będę pryskał od grzyba na kłos, to może dołoże jeszcze trochę pumy
 24. U mnie w sobotę w końcu porządnie popadało - prawie 34 l, padało przez cały dzień, lubelskie A było już bardzo sucho
 25. Poszła Puma w delikatnej dawce niespełna 0,6 l/ha + klej. Jak będę widział efekty to napiszę albo jakąś fotkę wstawię. Wczoraj też zobaczyłem pszenżyto jare którego nie widziałem z tydzień. Jest to samo a nawet jeszcze gorzej - miejscami zboża nie widać wśród miotły. Co proponujecie w tym przypadku? Puma? Atribut? ...?