miwigos

Użytkownicy
  • Zawartość

    7174
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    243

Wszystko napisane przez miwigos

  1. U mnie rzepaki bardzo dobre , kilka lat nie było takich plonów, 2/3 wykoszone
  2. Świetny wynik na takiej ziemi jaką masz i narzekasz, u nas gorzej kosili na dobrych ziemiach , cena 600, a ma taką dobrą gęstość , że dają 420 na skupie
  3. Ogólnie to by mogło 20 mm spaść
  4. Na 7 ha tyle roboty , czy z kurami ?
  5. Czyli nie maja prawie żadnego wpływu na Twoje życie , chyba że świnie takie dochodowe, my żyjemy z produkcji roślinnej , całe 100 % dochodu , czyli byc , albo nie być
  6. I co ktoś nie zwiazany z rolnictwem zaczyna uprawiać ziemie ?
  7. To po co ten płacz że wiecznie sucho, jeszcze nie kosimy , ale po niedzieli zaczniemy
  8. I kto kupuje tą ziemie, krasnoludki ?
  9. Susza , a plony zapowiadaja sie dobrze , tak piszecie, jak jakiś laik czyta , to może zgłupieć , co jest grane
  10. Ale 16 mm na raz to jest niezły opadm wręcz idelny
  11. U nas też wszystko zbielało , na dołkach sie zieleni, ponad 30 stopni to musiało
  12. Jutro już lipec na jęczmień ozimy , to nie jest jakoś mocno szybko, wiele razy był koszony w czerwcu
  13. Nie piszcie o gruszkach na wierzbie , mnie ogranicza woda i okresowe upały , ostatnie lata to szczyt marzeń 4,5 rzepaku i do 10 ton pszenicy mowa o arele po kikadziesiąt ha , nie wybranym miejscu , jak ustanowiaja to firmy, jak jest ponad 4 tony rzepaku o 8-9 ton pszenicy jest OK , na III kl. dla jasności
  14. To po co piszesz 12 ton
  15. Ponad miesięczny opad na raz , oj woda płyneła , nic dobrego
  16. Pszenica najwyżej tona da więcej , z reguły to jest pół tony , a ta mordęga z koszeniem jak polegnie , szkoda czasu i kombajnu, w tym roku znów kiepski i w tydzień uschnął
  17. To jak ktoś kosi 3 tony suchego , to zielonego ile by miał ?
  18. Jak to możliwe tyle ton , jak wyschnie, to ani połowa nie jest, coś mi tu nie pasi
  19. Dlatego jestem takim przeciwnikiem grochu, w moim rejonie siać go , to porażka
  20. Kompletnie na to nie zwracam uwagi
  21. Dla mnie zabobon , pierwsze słysze , na wiosne to było powiedzenie zeby zaczynać w sobote , ewentualnie poniedziałek , to miało wróżyć urodzaj
  22. A jak kosiliście rzepaki kikanascie lat temu, wszystko poszło na złom
  23. W dobrym zbożu chwast nie rośnie bo ma cień, jadąc w kierunku Gdańska z Bydgoszczy kilka lat temu zboża takie nijakie zarośniete były,to Twoje strony, jak zrobisz tak masz , mówią
  24. rzepak za 14 dni będzie
  25. U nas wszyscy dostali za przymrozki , niezależnie od firmy 8 do 10 %, pojedyncze przypadki troszke więcej, zreszta nie pierwszy raz , dlatego ubezpieczm, bo jestem na plusie