ejcz

Użytkownicy
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O ejcz

 • Ranga
  Boss

Profile Information

 • Gender
 • Location
  Podlaskie

Ostatnio na profilu byli

857 wyświetleń profilu
 1. Panowie... Rzepak siany 8 sierpien (podlaskie). Na 4-5 lisc litr caryxu, po 10 dniach caramba i tebu po pol litra. Tydzien temu z mikrusami i borem dalem 0,7ccc i 0,4 tebu. Stozek wzrostu wyglada ok, szyjka wciagnieta, rzepak kapusta. Zapowiada sie kolejny cieplt tydzien, co radzicie?
 2. 4 liscie? Podobno w okolicy Elku jes rzepak co ma juz kilkanascie lisci. Populacja zasiana po 20 lipca. Juz kilka raxy skracany ;)
 3. Według coboru najlepiej :P Miałem i jestem z niego zadowolony w tym roku chyba tylko Architecta posieję. Na słabszych stanowiskach dawał radę znakomicie, lepiej niż NK Technik który niby miał robić robotę na piachudrach. Razem z Extormem i Technikiem zrobili średnią 4,2t co do teraz mnie dziwi, szczególnie w tak suchym roku... W ogóle rzepak to niesamowita roślina, na stanowiskach gdzie pszenica ledwo rośnie w normalnym roku, to w tym roku kombajnista nie wierzył, że kosimy akurat na totalnym piachu, bo niewiele się różnił od tych lepszych miejsc
 4. Panowie jak rozpoznać prawidłowo skróconą pszenicę? Mierzenie odległości między 1 a 2 kolankiem?
 5. @przem Dzięki i sorki faktycznie teraz skojarzyłem, że był taki post wcześniej. @jarki podobny jak ten Twój. Niestety nie mam fotek. W sobotę nie zdążyłem opryskać to przez niedziele podskoczył w górę. Jest też nierówny od 10 d o 16 cm. Juz opryskany 0,8 Caramby, 0,3 Tebu. Drugi rok z rzepakiem to szczerze mówiąc o planach i celach ciężko mi mówić ;) Nawożenie za duże jak na ten rok :P
 6. Chlopaki a jaki jest optymalny termin na wiosenne skracanie rzepaku? Bo czytajac artykuly to nawet do 30cm ped główny podaja i nie ma tego jasno sprecyzowanego jak np w zbozach.
 7. Stosowałem Foxa w tym roku wiosną. Chyba nawet mieszałem z Galerą, musiałbym sprawdzić dawki. Na mokrych roślinach przypala, co niby i tak nie wpływu na plon... U mnie nawet jak kończyłem późnym wieczorem jak już była rosa to sporadycznie gdzieniegdzie było widać małe przebarwienia, " Prepaparatu nie należy łączyć z innymi środkami z formulacją EC . Nie wolno dokładać nawozów dolistnych i adiuwantów Zabieg wykonać w pochmurny dzień lub pod wieczór Nie wolno stosować na mokre rośliny lub tuż przed spodziewanym deszczem Dawka zalecana od 0,6 do 1 l/ha Minimalna faza rozwojowa rzepaku to 4 liście a najlepsza do stosowania to 6 liści Prearat FOX można łączyć z metazachlorem w celu poszerzenia spektrum zwalczanych chwastów, a także innymi mocno ograniczonymi herbicydami Fox w dawce 0,5 l/ha dodać + ew. Navigator 0,2 lub chlopyralid 0,25 (jak nie ma Maku i przytulii to taniej wychodzi czysty chlopyralid od Navigatora)- są to oficjalne zalecenia w Niemczech. Co istotne to po zabiegu herbicydem Fox nie wolno przez ok. 3-5 dni stosować graminicydów i fungicydów działających jak regulatory wzrostu (np. Caramba, Caryx, Toprex, Tebukonazole) a zabieg wykonać na suche rośliny bo to herbicyd kontaktowy. "
 8. To dlaczego nie z własnego doświadczenia? ;) Wiem, że dwa duże gosp z moich stron stosują, a znam jednego z nich to koleś potrafi liczyć i jest zadowolony z tego nawozu.
 9. A stosuje ktoś Prosan? 16% azotu forma amonowa, 5% tlenku potasu, 40%trójtlenku siarki ok 1300zł/t Zastanawiam się czy nie spróbować w przyszłym roku
 10. Dopieto 2 rok uprawiam rzepak, ale tez nie wydaje mnie sie by to bylo osiadanie gleby. Mam jeden rzepak siany 5 dni po orce, w tym czasie spadlo sporo deszczu w tym jedna ulewa i tam tez szyjki wywalone. Drugi przypadek zrobipna uprawka gruberem po rzepaku i samosiewy tez maja szyjki na wierzchu, tutaj chyba nie ma mowy o osiadaniu? Specjalnie szukalem pojedynczo rosnących sztuk, bez konkurencji dookola.
 11. @jarki dzięki za przestrogę, mam też słabszy, siany kilika dni później, np. na tym zdjęciu widać ten "za rowem" i tam trzeba będzie z caryxem uważać. Kurczę może byłoby lepiej zamienić na Toprex, ale już mam kupiony Caryx hmm.
 12. Ja się nie znam, ale dodałem na rzepak powyżej Caryx 1l, Labrador 1,2l, Micro i Bor z Procamu. Do tego wrzuciłem 200-300g /ha kwasku cytrynowego, podobno fajnie obniża pH cieczy przy stosowaniu boru, który natomiast podwyższa.
 13. http:// Panowie może macie jakieś rady jak poprowadzić taką kapuchę? Przez problemy z siewnikiem obsada jest tutaj 2,5 raza większa. Dopiero dzisiaj poszedł Caryx 1l jeśli chodzi o skracanie.
 14. Groch też masz maxi karzeł ? U mnie trzeba będzie heder po ziemi ciągać, by cokolwiek złapać. To przymrozki majowe tak go załatwiły?
 15. Kwestia odmianowa czy czymś to jest spowodowane? Za późno skrócona? Nie wszystkie kłosy są takie. Pszenica sąsiada, nie wiem jaka odmiana