barkas
Użytkownicy-
Zawartość
1383 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
Wygrane dni
55
Posty napisane przez barkas
-
-
@Pałuczanin1981 wszystko mozliwe, jakies 25 lat temu byla uroczystosc poswiecenia kamienia wegielnego pod nowa szkole. jakies 2 km od mojego domu.
Rodzice dzien wczesniej zwiezil 2 fury siala i zostalo to na dworze bo nie mieli juz czasu i sily tego rozladowac. Podczas poswiecenia przyszla ogromna ulewa, ludzie nie mieli gdzie sie schowac. Ojciec wku..iony, ze bedzie musial wszystko wywalic w gnoj. Po uroczystosci wracamy do domu, a 200 m do domu coraz mniej padalo, zajezdzamy na podworko suchutko.
Ale jak dzisiaj nie popada solidnie, to pozamiatane u mnie bedzie
-
No i to fakt, bylo 5 lat opierdalania sie. I 18 mialem na studiach:)
-
Tylko u mnie na studiach ciezko bylo wyleciec. Na 1 roku byl taki, ktory 2 miesiacach zrezygnowal, w ogole na zajecia nie chodzin, a na drugim roku jeszcze wyczytywali go z listy;)
Ja mam mgr z historii, a tez wole gospodarstwo
-
Zazdroszcze
Dzisiaj 33 w cieniu bylo. Na nastepny weekend 35
Tydzien takiej pogody i zniwa za 3 tyg
-
-
z triazolami poczekaj jeszcze jak bedzie chlodniej
-
Infonito poszlo na zaraze, i signum musze kupic na alter ale od jest od fazy kwitnienia a niektorym troche brakuje
protio i difeno dobrze zwalcza alterie ale triazole przy tej pogodzie moga przypalac
azoksy jakos nie lubie bo te zprzypala
-
Poszla dawka na zaraze ale jutro bede musial kupic srodek na alternarioze, bo tez sporo brazowych plamek na lisciach
-
Nie mam soi ale database szczery opieprzyly mi lubin oraz fasole ktora zostala na wierzchu.
Z fasala mam taki problem ze to co wyjdzie odrazu usycha albo jest zjedzone
-
62.5 i mysle nad 75 ale bym musial t25 zmienic. Tez mam problem z zieleniniem ale tylko w catania bo one jakos wysoko zawiazuje byly i po descz ziemia osypana i ziemniaki odkryte. Jednak dzisiaj musze pojechal od zaraz pierwszy raz bo zaczyna szybko wchodzic.
-
Dnia 17.06.2026 o 21:39, Pałuczanin1981 napisał:Raczej:"O dwóch takich co ukradli księżyc"?
(W mojej młodości to nie było Teleranka).
Ale...Wow!50ha i na etat?
Przy samych zbozach, rzepak, qq oraz ziemniaki to etat by sie jeszcze pociagnelo bez problemu. Jak dochodza inne warzywa to nie
Kurde 20 lat temu godzina pracy 5-10 zl, pszenica 500-700, ziemniaki 0,5 zl
teraz godzina pracy 30-40 zl, pszenica 700, ziemniaki 0,5 zl
Plus ile wieksze koszty wszystkiego
-
No u mnie lacina lepsza, ale z wczesnych lipa pod krzakiem, susza, przymrozki oraz chyba zasolilem podloze
ale
te sadzone w maju sporo nawiazuja
-
Kutwa juz lepsze bylo minus 10 :)
Zycia dzisiaj na sloncu nie ma, czlowiek od ciepla sie odzwyczail i sily nie ma w taka pogode
U Was tez podobnie?
Znaku po deszczach juz nie ma, za kilka dni rosliny wszystko wypija
A jutro i pojutrze najgorzej
Jedyny plus ze rosliny sie nie ugotuja tak jak kiedys, jedynie uschna:>
-
U mnie porobili te linie swiatlowodowe, ze przy zjazdach z chodnika na pole, druga osoba podnosi linie, zeby kombajn przejechal
-
Bys mial 20 lat to bys ogladal
-
dawaj zdjecia jak bdziesz
-
Odpukac ani stonki ani jakichkolwiek przebarwien na lisciach
-
Jedz, bedziesz mial tone wiecej do detalowania:)
Dnia 13.06.2026 o 14:56, miwigos napisał:10 ton bobka by je spaliło, raczej słomiasty
tak bardziej slomiasty
-
@ikcomas chyba bedziesz mial racje z ogorkami, za coraz mniejsze pieniadze sprzedaja rumuna i nasze
Ziemniaki na gieldach juz wyschodza z cena po 15/16 zl woreczek
kapusta zaczyna tez leciec
Czosnku nasciagali z egiptu, plus idzie hiszpan, kazachstan i peru
A to dopiero poczatek sezonu
Chyba trzeba bedzie wrocic na etat bo i te 50 ha razem z warzywami nie pomoze
-
Niestety ale masz racje.
2 lata temu bylo sucho, spadlo na poczatku czerwca 60-80 l w kilka dni a pozniej znowu 30 stopni i na polowa lipca po zniwach
-
-
Wczoraj 5 dzisiaj 4, łacznie 85
jutro jeszcze cos nadaja i na weekend upal kilka dni
-
To u mnie pewnie przez susze, pozniej przymrozki, nie zawiazalo na wczenie sadzonych a pozniej deszczu dostalo i w lety poszlo (70-80 cm) zamiast w bulwy
tylko ja nic nawozu sztucznego nie dalem
Jedynie ze 60-80 ton podloza i 10 kurzaka
-
duze straty? tu przeszlo wszystko bokiem
w Tematy ogólne
Napisano · Zgłoś post
i pozamiatane na ten rok,
gg nie wiem czy bedzie re
szkoda sil zeby w to dziadostwo sie bawic