Skocz do zawartości

stawy rybne

2 odpowiedzi na ten temat

#1 radek_iwanski

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 0 Postów:
  • LocationWarszawa

Napisany 21 sie 2008 - 19:16

Czytelnik farmer.pl, pytał nas o dofinansowanie na budowę i utworzenie stawów rybnych, czy są takie możliwości. Zapytaliśmy o to Biuro Prasowe ARiMR, oto informacja na ten temat z agencji płatniczej:
Aktualnie nie ma możliwości dofinansowania projektów dotyczących budowy
stawów. Projekty tego typu były realizowane w ramach programu SPO
"Rybołówstwo i przetwórstwo ryb 2004 - 2006", lecz program ten jest już
zamykany. ARiMR zakończyła prowadzenie w ramach limitów środków finansowych
tego okresu proces naboru wniosków, ich rozpatrywania i zawierania umów.
Większość beneficjentów, którzy zawarli umowy z ARiMR w chwili obecnej już
otrzymali refundację lub są w końcowym okresie realizacji inwestycji i do
końca tego roku złożą wnioski o płatność.  Z zapisów Europejskiego Funduszu
Rybackiego, wynika, że dofinansowanie tego typu inwestycji będzie możliwe
również w nowym Programie Operacyjnym, jednak o warunkach dofinansowania
będziemy mogli mówić dopiero po zatwierdzeniu przez UE dokumentów
programowych - prawdopodobnie IV kwartał br. lub pierwszy 2009.
BP ARiMR

#2 Iskra

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 0 Postów:

Napisany 04 kwi 2012 - 16:27

Witam
Posiadam dzialke dosyc duza,na ktorej chce wykopac staw.Tylko nie wiem jakie musi miec wymiary,czytajac rozne fora internetowe o stawach to zdania sa podzielone.Jedni pisza ze musi miec 30m2,a powyzej tych wymiarow musi byc projekt i pozwolenie.Staw nie ma byc przeplywowy i posiadalby wymiary oklo 50m2.Prosze o rade.

#3 GregKrak

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 0 Postów:

Napisany 24 maj 2013 - 14:12

Witam,
zamierzam kupić działkę wybudować dom a obok niego wykopać staw o powierzchni około 500 m² i mam kilka pytań:

1. Czy staw mogę wybudować na działce rolnej czy musi być to koniecznie działka budowlana ? Wiadomo że ze względów finansowych lepiej kupić małą działkę budowlaną pod dom a drugą rolną pod staw – tylko czy na rolnej mogę go wybudować

2. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu działki aby spełniała odpowiednie warunki pod budowę stawu – jak ziemia najlepsza, itp. ?

3. Staw o którym myślę będzie stawem zamknięty ( nie przepływowym ) więc czy musze mieć jakieś pozwolenia ? Jeśli tak to jakie ?

4. Czy jeśli staw byłby wyłożony folią, a więc woda z niego nie przedostawała się dalej to jakie w tym przypadku muszę mieć pozwolenia i dokumenty aby go wykopać ?

5. O co pytać w urzędzie lub w Gminie przed zakupem działki abym miał pewność że mogę na niej wykopać staw ?

6. Czy są różnice w wymaganych dokumentach i pozwoleniach między stawem wyłożonym folią a bez niej ? Jeśli tak to jakie ?

7. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie i porady dotyczące budowy stawu oraz formalności prawne jakie musze pod tym kontem załatwić.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

1 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych użytkowników