west

Ceny zbóż i rzepaku

1991 postów w tym temacie

8 godzin temu, jarki napisał:

Już kilka razy sprzedawałem rolnikom na podniesienie parametrów

Nic dziwnego że wielkie molochy tak robią sporo zwykli Kowalscy kombinują

Ktoś pisał o liczbie opadania moja ma ponad 370 s dopiero poniżej 150 się nie nadaje 

Koszona przed deszczami ? , tyle ma i moja ,koszona po deszczach 300, , norma opadania jest 240, poniżej potrąceją z ceny, dosypanie takiej 300 z 150 nie pomoże , chyba że 70 % tej dobrej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszona po deszczach 14 i 15 sierpnia

Normalnemu rolnikowi zwykle nic nie da domieszka choć różnie to bywa

Z jednego gospodarstwa kosili i woziły ciągniki na pryzmę z drugiego samochody 

Ładowarka podgarniała to szło prosto na port za bardzo dobre pieniądze

Jeśli chodzi o te niby 20 złotych to jest zwykle jednak więcej

Musimy wiedzieć jeszcze jedno taka pszenica WAŻY 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kariatyda zbadana:

-11,9 wilgotność,

-72,9 gęstość,

-13,1 białko,

gluten i lop nie chciała zbadać, bo i tak:

-paszówka 760 netto.

-konsumpcja 870 netto.

Zostaje zdecydowanie na następny sezon.Dobiorę tylko na świeże rozmnożenie 100 kg x 2850 netto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale słaba gęstość i za sucha pewnie dlatego taka lekka. U mnie jak nie ma 76 to dalej nie badają. Gęstość mam od 74 do 78, białko 12,2. i już nie spełnia parametrów. Zauważyliście, że nie badają już glutenu? Wiem, że to idzie w parze z białkiem ale kiedyś to tylko gluten i gluten. Może teraz jest moda na bezglutenowe żarcie i dlatego nie badają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas też na gęstości badania skończyła.Tylko wybłagałem pozostałe.Jak ma wyglądać pszenica zbierana miesiąc po terminie i dwóch falach deszczu?

Warchlaki zamówione,będą miały żarcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja jednak po deszczach ma parametry, ta przed ma lepsze opadanie o 60 , bialko o  0,8 ,gluten o 3 ,gęstość bez zamian 78 do 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos tylko Kariatyda to mieszanka Hondii z Arkadią, dopiero się doczytałem.Arkadia też była bardzo wczesna-jeden deszcz i parametry siadały.Napisz proszę na priv,jak te twoje odmiany mają wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak że zwykle badają to co ich maszynka bada 

A właściwie to interesuje ich zawsze ten parametr którego wszystkim brakuje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki co roku dodawałeś wyniki swojej pszenicy.Może byś teraz DOBIŁ wszystkich i opublikował?

Czytam,że na całym świecie ceny pikują w dół. Ponoć wcale nie przez sytuację rusko-ukraińską."Analitycy" co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UA w tym roku szacuje zbiory 76,8 mln ton, w tamtym roku 53,9 a rekordowe zbiory zanotowali w 2021 - 86 mln ton i to te zboże z 2021 roku zalało nasz rynek. Polska o ile mniejsza a szacunki są na 34 mln. Zboża jest bardzo dużo i nie ma gdzie sprzedać. W żniwa nieco sprzedałem, teraz czekam na odbiór jak znajdą miejsce, nie czaję się na podwyżki bo takich nie będzie. Dawno nie sprzedawałem na spadku ale sytuacja się nie poprawi.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zasypane, stali klienci dzwonią i chcą sprzedać ale odwlekam bo ciągle wszystko pelne. Może za miesiąc wezmę od tych najbardziej ,,wiernych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkimi gatunkami zasypany. Tutaj na północy zostało jeszcze do skoszenia około 50-70% owsa i mieszanek, 50% lubinu. Reszta marginalnie nie skoszona. 

Kolega bez kombajnu ma jeszcze 30 ha pszenicy do skoszenia i od razu chce ją sprzedać, a pewnie nie będę miał jej gdzie wsypac, no chyba że warunki do koszenia będą po 15 września dopiero to może trochę miejsca będę juz mial. Ile za taką można będzie dać? 600-700? Bo sucha to ona pewnie już nie będzie.

Badałem moje pszenzyta na bialko to w zależności od odmiany od 14 do 17% bialka. Takich wysokich jeszcze nigdy nie mialem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tadeus, Liborius, Belcanto obok siebie praktycznie i najlepszy Tadeus. 

Transfer na innym polu dal mniej niż Tadeus ale zarykowalbym stwierdzeniem że gdyby był tam gdzie tamte odmiany to dałby najwięcej. Na pewno jest to odmiana na suche lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom biało szok jak na pszenżyto

Jak miałem jeszcze świnie to pamiętam że przy ładnym płonie było zawsze słabe biało

Z tymi cenami nie straszcie bo wszystko mam zabunkrowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się