west

Ceny zbóż i rzepaku

1991 postów w tym temacie

I masz miejsce na  tegoroczne zbiory 

Jednak tu nikt nie lubi sie pochwalić za ile sprzedał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.06.2023 o 13:38, miwigos napisał:

1400 nie dostaniesz do września ,masz takie magazyny na dwa lata

Jak zostanę zmuszony to pomieszczę, tym bardziej ze prowadzę zdywersyfikowaną produkcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy nasi zareagują na ostatnie duże wzrosty

Nooo w piątek Rola dość dobrze zareagowała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się ruch bo do końca miesiąca chłopy chcą wywieźć

Do tego jeszcze obniżki na giełdach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się też wydaje ze najwiekszy ruch był 2-3 tygodnie temu. Większość ma już magazyny ze zbozami wyczyszczone, jedynie trochę ludzi rzepak jeszcze trzyma, sam kilkunastu znam którzy nie sprzedali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę jeżdżą ale już mało. Niedawno widziałem desperata, który 30-ką targał rozrzutnik jednoosiowy z zakładkami i przyczepę z zakładkami. Oczywiście bez hamulców partyzant jechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak idzie ostatnio do góry. To jest podpucha przed zasiewami aby zasiali go wogole chociaż dostateczną ilość bo gdyby nie to areał spadłby chyba o 50%. Na północy kraju jest sporo kily, praktycznie wszyscy ,,kilarze" zrobia sobie przerwę w tym roku

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem ale ja wiem czy to jakieś mocne wzrosty? Ale tak, masz rację bo za rok będzie dużo mniej rzepaku posiane. U nas dużo badziewiarzy posiało w tym roku bo jak posłuchali ile dostaliśmy za rzepak to na hura sieją metodami sprzed pół wieku nawet. Kuzyn przyjechał jak kosiłem bo też w tym roku chciał spróbować i zobaczyć jak to wygląda. Teraz widzę, że to nie dla niego ale jak był u mnie wtedy to chciał ode mnie dla znajomego rzepak z przyczepy. Miało być na 2 hektary, no 20 kg to maks maksów myślę bo jeszcze oczyścić trzeba i tak na oko wsypałem do worka i niech spada ale kurde chciał więcej. Nasz klient nasz Pan. Posiał tamten 20 kg na hektar rzepakiem mieszańcowym starym konnym siewnikiem. Kurtyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas "maczek" i łuszczycy krótkie.Jak będzie trzy tony(z 1,5ha :))to max.Jęczmień leży na hali, chciałem trochę sprzedać i np.DeHeus zapchany,a reszta po 600 netto.Też się zastanawiam nad ekoschematem "struktura upraw" bez rzepaku.

 

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wczoraj 1820 netto i jak pisałem to biorą w depozyt.Zaroiło się od kombajnów.Co ciekawe rżysko zielone aż śmierdzi,a wilgotność 7% po kombajnie.Mój DK Excitet próba w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto tak mało , wczoraj 1870, dziś 1860, Lechpol nie chętnie przy ilości 50 ton bezpłatny do końca września , więc nic to nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eksperci wieszcza że szału na ceny zboz i rzepaku nie będzie nawet jak Putin będzie blokował porozumienie. Dzisiaj gielda ostro w górę, jak przybędzie kapitalu spekulacyjnego to będzie znów drogo. Dziś było nawet +20 euro na pszenicy. Na rzepaku już ponad 20 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te skoki na giełdzie to efekt zerwania tzw. czarnomorskiej umowy zbożowej gwarantującej bezpieczne korytarze przez Morze Czarne. Nasze embargo i wizja jego przedłużenia też dorzuca trochę do tego ale w nieznacznym stopniu bo tranzyt jest dozwolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą duże wahania cen, nie aż takie jak w zeszłym roku bo jednak Ukraincy znalezli inne drogi transportu, bynajmniej do wyeksportowania okolo połowy swoich plodow. Trzeba szukać okazji do sprzedawania, jeśli potrzebujesz gotówkę powiedzmy do listopada to warto pewnie czesc (20-30%) sprzedac w ciągu 2 tygodni bo zwyżkuje. Poszukac maksymalnej ceny w najbliższym czasie ale raczej jeszcze nie jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz rynek jeszcze nie reaguje, czekają na korekty ale się nie doczekają bo wraz ze wzrostem wchodzą inwestorzy i rzecz jasna kapitał. W przypadku rzepaku kontrakt jest wygasający więc naturalnie wolumen spada ale słupki na zielono co oznacza wyższe zamknięcia cenowe niż otwarcie. W kontrakcie na listopad wyraźny wzrost wolumenu z 13k na 19k, na luty już lepiej bo wzrost dwukrotny z 1700 na 3400 ale to za małe wartości żeby cokolwiek wyrokować. Jednak co się dzieje w pszenicy to rzecz rzadko spotykana. W kontrakcie na wrzesień wzrost z 33k do 68k a w kontrakcie na grudzień z 19k na 68k. Moim zdaniem trend dzisiaj się utrzyma z tego względu, że wraz ze skokiem idzie wolumen. Jeżeli to się potwierdzi to jest początek hossy. Warto podkreślić, że dla nas kontrakty sierpniowe rzepaku czy nawet wrześniowe dla pszenicy są już nieaktualne bo one dawno już są zawarte fizycznie a nie tylko przez maklerów. Giełda swoją drogą a towar swoją drogą, to dwie różne rzeczy ale działające zależnie od siebie. Nas interesują kontrakty listopadowe i grudniowe. Inwestorzy najpierw zawierają kontrakty na giełdzie ustalając cenę w zależności od obecnej sytuacji. Dopiero potem dochodzi do fizycznych transakcji a żeby tak było to towar musi być zmagazynowany i czekać bo jeśli go nie ma to presja wzrasta. Jeżeli jest wysoki wolumen kupna to oczywiste jest, że wzrasta popyt przy niewystarczającej podaży w danej chwili. Zobaczymy co giełda dzisiaj powie ale wszystko wskazuje na to, że trend powinien być rosnący.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas mam skończone policealne technikum rolnicze,bez matury...napisz to w zrozumiałym języku. :)

Pszenicę(jeśli jest) to zawsze w BINa.Pszeżyto,czy jęczmień łaciatki zjedzą.Dylemat tylko z rzepakiem... bo za burak to KGS wpływu nie mamy.

Wczoraj nawet pszenżyto 785 netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień wzrostów, za wcześnie na cokolwiek. Jak masz możliwość depozytu to zostaw. Wzrosty będą na pewno tylko nie wiadomo ile i kiedy. Wszystko pomału się wyklaruje w przeciągu najbliższych dni. Najgorsze są nerwowe ruchy w takich sytuacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się