west

Ceny zbóż i rzepaku

1991 postów w tym temacie

Przy Ukrainie teoretycznie 1800 brutto, ale  pszenica podrożała nawet ponad 700 brutto można dostać. 
Ale olej jedzie cały czas to rzepak niepewny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle usłyszałem cenę przez telefon. W najbliższym skupie cena 1820 netto i na razie bez zmian. Poinformowałem, że najbliższa olejarnia płaci na dzisiaj 2130 netto. Jaki kuźwa rozrzut, na skupie chyba walą w zielonego krasnala. Niemożliwe żeby nie wiedzieli o skokach na MATIF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas na skupach widza MATIF tylko jak cena spada:)

 

poszla reszta pszenicy po 820 zl netto

 

Dzisiaj mialem koscic rzepak bo kolo 7-8% a padac zaczelo, 5,5 litra

Edytowano przez barkas
dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to powinni teraz widzieć bo właśnie spada.

edit:

Ale tam się kotłuje, znowu na zielono. Co sekundę kilkanaście nowych ofert (pszenica). Zakończenie będzie pewnie na plusie.

Edytowano przez ikcomas
dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin1981 u mnie niektóre pszenice to jeszcze całe zielone. uschły tylko na 5 klasie. Rzepak planowany mniej więcej do koszenia na poniedziałek.
@ikcomas Piękna analiza.

Kilka km dalej koszą rzepaki. I pochwalę się plonami 7 ton z 4,6 hektarów, 25ton z 11hektraów itd itd nikt na tą chwilę nie przekroczył 2,6 t/ha.

Będzie jedno wielkie zdziwienie na wadze. 

 

Skupy w tej chwili odbiją sobie zakup drogiego rzepaku. Marża ponad 300 zł na tonie to grupa przesada po inne lata było około 100 zł różnicy

 

Zapomniałem jeszcze napisać że jeden po rozliczeniu rzepaku gdzie był nawóz brany w krechę po wystawieniu faktury wyszedł z długopisem. 

Edytowano przez przem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość o sobie przypomniała, dla niektórych to będzie ostatni sezon w  karierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy potwierdzenie. Wolumen 82k pszenica, co prawda czerwony czyli niższe ceny zamknięcia niż otwarcia ale to gra na spadki. Inwestorzy czekali na niższą cenę by złapać lepsze kontrakty. Dzisiaj znowu będzie się działo. W rzepaku korekta w dół ale trend krótkoterminowy rosnący przypieczętowany wolumenem. Otwarcie o 10:45 lub jak kto woli o 3:45 czasu CT.

@przem ile? a co tam się porobiło?

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba wyznaczyc z analizy technicznej pierwszy opór. Tam się pewnie cena zatrzyma na dłuższy czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie to gra na spadki, brak kupujących co wcale jeszcze nie oznacza że to koniec trendu. Spadki nie mają potwierdzenia w wolumenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to TY odczytujesz, makler jesteś ?

 

Dnia 20.07.2023 o 20:32, przem napisał:

@Pałuczanin1981 u mnie niektóre pszenice to jeszcze całe zielone. uschły tylko na 5 klasie. Rzepak planowany mniej więcej do koszenia na poniedziałek.
@ikcomas Piękna analiza.

Kilka km dalej koszą rzepaki. I pochwalę się plonami 7 ton z 4,6 hektarów, 25ton z 11hektraów itd itd nikt na tą chwilę nie przekroczył 2,6 t/ha.

Będzie jedno wielkie zdziwienie na wadze. 

 

Skupy w tej chwili odbiją sobie zakup drogiego rzepaku. Marża ponad 300 zł na tonie to grupa przesada po inne lata było około 100 zł różnicy

 

Zapomniałem jeszcze napisać że jeden po rozliczeniu rzepaku gdzie był nawóz brany w krechę po wystawieniu faktury wyszedł z długopisem. 

Na farmerze piszą że na Dolnym  Śląsku gdzie nie zabrakło wody to plony do 5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomasNie mam pojęcia co tam się porobiło. Na jednym polu była miotła zamiast rzepaku a na drugim mak. inne pola to pewnie taki mikro klimat albo opcja z brakiem ochrony przed pchełkę na jesieni gdzie na wiosnę były larwy w każdej roślinie. U siebie planowałem jutro coś zacząć na próbę ale dzisiaj spadł deszcz. (kolejne 7 mm) 
 

@miwigosPewnie i tak że plony pod 5 ton. Tylko mogli napisać gdzie dokładnie. Czy w połowie województwa ? Czy w powiecie X ? Czy tylko w jednej gminie Y w wiosce przy obniżeniu terenu, gdzie obok płynie Odra i jest pierwsza klasa <....>
Bo jeśli chodzi o tamten rok to u mnie w promieniu 30 km większość rzepaków plonowała od 4 do 5,5 tony. a znowu w stronę opolskiego rzepaki sypały od 2,5 do 3,5 tony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Ukrainie cienko: 
„Według wstępnych prognoz rolnicy spodziewali się wysokich plonów roślin oleistych, jednak oficjalne dane wskazują, że średni plon rzepaku jest nadal niski — 1,2-1,3 t/ha.”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos Gdybym był maklerem to bym tu nie siedział. Mam po prostu wykształcenie ekonomiczne i umiem czytać wykresy bo to lubię. Korzystam ze strony barchart, wchodzę w wykresy i na dole są wolumeny. Trochę trzeba nad tym posiedzieć i obczaić co do czego ale potem już wszystko staje się jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z barcharta jak sobie rysuje linie. Często kupuje śrutę sojowa z wyprzedzeniem, lapiac dolki. Na wykresach często zdarzają się ceny poruszające się w kanałach. Okolo 80-90% ilości razy udaje się kupić w cenach lepszych niz byłoby to kupione w dniu przyjazdu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawiał kolega mego dziadka:"Kiedyś na wiosce zostawał najmłodszy, głupi Jaś- teraz trza najmądrzejszego zostawić reszta niech idzie do miasta". :)

Oczywiście w kontekście uznania dla was PANOWIE.

Może dziś się uda zebrać rzepak i odstawić.Po ile stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale otwarcie. Tak jak pisałem w piątek, spadki nie miały potwierdzenia w wolumenie czyli gra na przetrzymanie ale długo tak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też rzepak 1850 netto.

Pszenica 850 brutto

Pszenżyto 710 brutto

Jęczmień 710 brutto

Owies 720 brutto

Żyto 660 brutto

Dzisiaj na giełdzie znowu niski wolumen powinno pomału się stabilizować na trendzie rosnącym. Jutro otwarcie będzie pewnie na podobnym poziomie co dzisiaj czyli jakieś 488 euro (kontrakt listopadowy).

@lokizom na barchart kanały sam wyznaczasz? Znalazłem tylko Parabolic SAR - nawet fajnie to pokazuje. Pivot wraz z poziomem wsparcia i oporu aż do trzeciego poziomu można zarówno statyczne jak i dynamicznie (tu tylko pierwszy poziom) wyznaczyć korzystając z przycisku Study.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję na zbombardowanie szerokich torów 200 m od naszej granicy.Tak, jak z rumuńską zrobili.

Aż dziw, że firma "D.." dała mi 14-dniowy termin przelewu.Wyszło średnio po 1980 brutto.

Zboża,łącznie z pszenicą to łaciatki zjedzą.

Edytowano przez Pałuczanin1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się