jarki

Kiszonki-sianokiszonki

87 postów w tym temacie

Wymówkę przed Brukselą ?

Czyli żyto zakiszone i co teraz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymówka w tym sensie, że niby powinienem zbierać je za ok miesiąc, przy mlecznym zgaśnie, bo wtedy jest największa wartość pokarmowa. Chociaż moim zdaniem wtedy już zdecydowanie zwiększa się zawartość suchej masy, a teraz po tym deszczu niedawnym było fajnie naciągnięte wodą. Teraz trochę poczekać i za ok miesiąc można karmić. Przy dobrych opadach o sianie z łąk dopiero za miesiąc najwcześniej mogę myśleć. Dlatego na przyszły rok musi być więcej żyta, gdzie się tylko zmieści na polu. Teraz obornik, uprawa i wreszcie dynia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w moich okolicach to idzie zawsze po życie kukuryku, a w tym roku to nawet w takim samym terminie co ta siana w czystym siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś brukiew, potem buraki, ziemniaki... Przy brukwi najmniej pracy było, ale to sadzenie, gułag. I do wszystkiego najlepiej żeby była cała rodzina razem z dziadkami. Kichę ogarnę sam bez problemu, karmić też łatwiej. A ja leniwy jestem :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem jak w załączonym zdjęciu. 

Czyżby to była pleśń? Skąd się wzięła? Pierwszy raz się z tym spotkałem. Sąsiad gada że to przez złe ubicie chociaż wierzyć mi się w to nie chce. Widły ledwo idzie wbić. Widziałem artykuł o grzybach tylko nie chce strzelać.

Kiszonka z kukurydzy z 2018 roku. 

https://zapodaj.net/dc2c2a5d20588.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wpływ może mieć ubijanie? Co roku robimy to w ten sam sposób i nie było jak dotąd problemów. Albo gdzieś został popełniony błąd. 

2018 rok był strasznie suchy i na początku września jak kosiliśmy to kukurydza była już taka złocista, brązowa. Może nie w całości, ale dobra połowa na pewno. Czy to może być przyczyną? Czy szukać problemu gdzie indziej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się