Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Tadeusz

europejski system jakości żywności

12 postów w tym temacie

Było tyle krzyku o rejestrowanie produktów w unijnych systemach. A teraz ucichło. Wiecie, jak to działa? Czy np. ktoś, mając owce na Mazurach, może robić oscypki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widziałem w TV że jakaś grupa chyba koło gospodyń sprzedawało twaróg więc chyba można  :o

ale oscypek to jako regionalny produkt chyba  :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wędliny, miody, sery, alkohole, zsiadłe mleko i ciasta, w tym słynne fefernuszki. Ogółem chyba 25 produktów uznanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jako produkty regionalne Warmii i Mazur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lena27, masz 36 produktów zarejestrowanych w europejskim systemie http://uniaeuropejska.org/36-polskich-produktow-zarejestrowanych-w-europejskim-systemie-ochrony-produktow-regionalnych-i-tradycyjnych/

 

Lista produktów tradycyjnych według województw http://www.minrol.gov.pl/Jakosc-zywnosci/Produkty-regionalne-i-tradycyjne/Lista-produktow-tradycyjnych

Edytowano przez jarki
połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Powiedziałem ogólnie alkohole, ale jednak ta pychota zasługuje na wyróżnienie imienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tu aktywna grupa z Pałuk . Zazdrościłem Wam pieczywa z tamtych stron . Znałem sympatycznego starszego pana z piekarni w Gąsawie robił wspaniały chlebek ( a jakie łatwił węgorze :) ) . Teraz odkryłem że w Inowrocławiu spółdzielnia Rolnik ze Żnina ma sklepik swojej piekarni . Doskonały chleb nasze watowe chlebo-podobne produkty z solą drogową - wiecie o co biega ?- się nie umywają do tego rarytasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2016 o 22:18, witch5 napisał:

Jest tu aktywna grupa z Pałuk . Zazdrościłem Wam pieczywa z tamtych stron . Znałem sympatycznego starszego pana z piekarni w Gąsawie robił wspaniały chlebek ( a jakie łatwił węgorze :) ) . Teraz odkryłem że w Inowrocławiu spółdzielnia Rolnik ze Żnina ma sklepik swojej piekarni . Doskonały chleb nasze watowe chlebo-podobne produkty z solą drogową - wiecie o co biega ?- się nie umywają do tego rarytasu .

Wuj w Rolniku szefuje radzie nadzorczej-długo bronili się przed polepszaczami i w końcu wysiedli ekonomicznie-chleb pełnoziarnisty 8zł..

a w "Pie...siu" to papier tualetowy i stoperan powinni w pakiecie sprzedawać

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 zł za chleb pełnoziarnisty to taki... prawdziwy to wcale nie jest zła cena. Chyba, że mowa o kosztach produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0