Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
PodKrak

Sprzedaż bezpośrednia

6 postów w tym temacie

Witam, mam do was moi mili kilka pytań.

Wpadłem na potencjalny pomysł małej działalności, ale i o rolnictwie nie ma zbyt dużego pojęcia, tym bardziej o przepisach regulujących działalność, a nie mam jeszcze czasu zbytnio ten temat ogarniać bo matura za pasem, ale nurtuje mnie to bardzo.

Tak więc, gdybym na mojej niewielkiej działeczce postanowił hodować pewną roślinkę i sprzedawać ją bezpośrednio do klientów i na np. straganie to jak to działa prawnie? Czy jest bardzo dużo tzw. "papierkowej roboty" żeby działać legalnie? Czy rzeczywiście takie produkty są zwolnione z podatku dochodowego? Gdzie w Krakowie można zdobyć informacje na temat takiej działalności, jakieś urzędy, poradnie?

Trochę to co napisałem jest zagmatwane ale jak możecie pomóc byłbym wdzięczny. Pozdr.

w sprawie sprzedaży bezpośredniej, w sprawie Polska Wolna od GMO i nie tylko

Witam, mam do was moi mili kilka pytań.

Wpadłem na potencjalny pomysł małej działalności, ale i o rolnictwie nie ma zbyt dużego pojęcia, tym bardziej o przepisach regulujących działalność, a nie mam jeszcze czasu zbytnio ten temat ogarniać bo matura za pasem, ale nurtuje mnie to bardzo.

Tak więc, gdybym na mojej niewielkiej działeczce postanowił hodować pewną roślinkę i sprzedawać ją bezpośrednio do klientów i na np. straganie to jak to działa prawnie? Czy jest bardzo dużo tzw. "papierkowej roboty" żeby działać legalnie? Czy rzeczywiście takie produkty są zwolnione z podatku dochodowego? Gdzie w Krakowie można zdobyć informacje na temat takiej działalności, jakieś urzędy, poradnie?

Trochę to co napisałem jest zagmatwane ale jak możecie pomóc byłbym wdzięczny. Pozdr.

Zakładasz takową plantacje i jak już podrośnie, to działalność zgłaszasz na lokalnym posterunku policji. Panowie, lub panie w mundurach bardzo miło Cie obsłużą, oraz skontrolują warunki w jakich takowa plantacja jest utrzymywana. Wszystkie papiery i tym podobne wypełnią za ciebie. Tobie pozostanie tylko je podpisać. Bonus jaki dodatkowo dostaniesz to darmowy wikt i opierunek oraz dach nad głowa za frii, niestety na czas określony. Jedyna niedogodność, to może się trafić niewyżyty i namolny współlokator.

1 osoba lubi to

Teraz właśnie wieś jest atutem bo wiele projektów na założenie działalności gospodarczej jest kierowane do mieszkańców terenów wiejskich. I nie tylko zamyka się do handlu obwoźnego.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0