Pałuczanin81

Farmer-chat

2754 postów w tym temacie

Tak jak mówisz . Po co wozić wodę na pole ? Ona już tam jest . Aparatura lotnicza żeby kolein nie robić , dawka i do przodu ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba patrzeć kogo się na podwórko wpuszcza jak gość upierdliwy zadawać dużo trudnych pytań 

Gwarantuje działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie z tzw. innej beczki, dotyczące dopłat rolniczych, czy ktoś mnie oświeci, czy teraz do 15 maja aplikuje się o dopłaty za to co jest właśnie obsiane na polu (w sensie zasiane zboże jesienią 2016 r.), czy za to co będzie obsiewane jesienią 2017 ?

dziękuję z góry za pouczenie laika :-)

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, zboże (żyto), ale to pytanie ogólne, zastanawiam się nad strączkowymi, bo jest większa dopłata i nie wiem czy mam to zgłosić teraz we wniosku, który składam do 15 maja br., czy obsiać jesienią 2017 r. i wnioskuję o tą dopłatę we wniosku składanym w maju 2018

dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatność do roślin strączkowych  przysługiwać będzie do uprawy łubinów, soi, grochu pastewnego oraz bobiku. Wsparciem objęte będą powierzchnie upraw, z których dokonano zbioru ziarna.

próbuję zmaksymalizować dopłaty z mojego małego gospodarstwa, które prowadzę z sentymentu do ojcowizny, nie prowadzę hodowli, tylko uprawa na 5 ha ornych i 1 ha łąki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydzierżaw to po 2500-3000zł/ha jak Żygmunt-który pisze pierwsze komentarze pod każdym artykułem NA PORTALU

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serio pytam :-) 

w mojej okolicy nie ma praktyki, że ktoś zapłaci za dzierżawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To CO TO za okolica????księżyc,mars :) w tym kraju dadzą tyle nawet za piach z sosenkami np.tu-8t/hax700zł z ANR

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydzierżawię tego :-)

Więc wracając do mojego pytania ? Jak to jest z tymi wnioskami i dopłatami ? Strączkowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do roślin do, których są dopłaty za rok 2017 muszą być na polu pomiędzy 15 maja  a 15 lipca, więc za rośliny wysiane jesienią 2016 i wiosną 2017 należą się dopłaty. Do strączkowych są dodatkowe płatności tzw. P STR strączkowe tj. groch, łubin,bobik,soja, oraz P PAS tj. koniczyny, wyka lucerna itd.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nie trawię chamstwa żerującego na dopłatach!

Gdybyś miał sentyment do ojcowizny, to byś się normalnie do roboty wziął. Dużo nie masz, ale mało też nie. Dwie krowy przynajmniej byś utrzymał, od nich opasy. Byłby sens uprawy i sentyment. Ale przy tym trzeba robić, do tego śmierdzi, nie? A robić ci się nie chce. Aha, chce ci się, ale tylko dla kasy. Jak zasiejesz, to planujesz to w ogóle zebrać, czy będzie taka norma wysiewu, że zbierać nie będzie co, a zająca w życie na drugim końcu pola zobaczysz? Weź się normalnie do roboty, ta widocznie nie jest dla ciebie. Pewnie ci nie pasi, co tu gadam. Trudno. Ale dla mnie sianie dla dopłat to nie jest rolnictwo, tylko złodziejstwo i pasożytnictwo. Tyle powiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pauczan 10.7 ha za całe 1q. Bez licytacji. Anr. :)

Edytowano przez arszczecin
Skleroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin-w ANR to jakie mają kwoty a pszenicę?RYNKOWE bo te 8 ton za IV kl.jeszcze budowlańcy S5 tę działkę przetną...

no chyba,że chodzi o odszkodowania itp.SZCWANIACZKÓW tu nie brak,a taki wydzierżawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 hours ago, Andrzej208 said:

Do roślin do, których są dopłaty za rok 2017 muszą być na polu pomiędzy 15 maja  a 15 lipca, więc za rośliny wysiane jesienią 2016 i wiosną 2017 należą się dopłaty. Do strączkowych są dodatkowe płatności tzw. P STR strączkowe tj. groch, łubin,bobik,soja, oraz P PAS tj. koniczyny, wyka lucerna itd.

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Marecki said:

A ja nie trawię chamstwa żerującego na dopłatach!

Gdybyś miał sentyment do ojcowizny, to byś się normalnie do roboty wziął. Dużo nie masz, ale mało też nie. Dwie krowy przynajmniej byś utrzymał, od nich opasy. Byłby sens uprawy i sentyment. Ale przy tym trzeba robić, do tego śmierdzi, nie? A robić ci się nie chce. Aha, chce ci się, ale tylko dla kasy. Jak zasiejesz, to planujesz to w ogóle zebrać, czy będzie taka norma wysiewu, że zbierać nie będzie co, a zająca w życie na drugim końcu pola zobaczysz? Weź się normalnie do roboty, ta widocznie nie jest dla ciebie. Pewnie ci nie pasi, co tu gadam. Trudno. Ale dla mnie sianie dla dopłat to nie jest rolnictwo, tylko złodziejstwo i pasożytnictwo. Tyle powiem. 

W ogóle nie kumam Twojej odpowiedzi. Zapytałem się na forum grzecznie, bo szukałem pomocy. Wydaje mi się, że każdy według siebie powinien oceniać czym jest dla niego sentyment do ojcowizny. 

Jak nie chciałeś pomóc, wystarczyło nie odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o twoją ojcowiznę, tylko o uczciwość. Zależy ci tylko na szybkim zysku, najlepiej bez kosztów. Jak stonka w ziemniakach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ogóle się nie rozumiemy ...

Mam jakiś majątek, więc chce z niego mieć zysk w granicach prawa. Wcale nie musi być szybki (w ogóle o tym nie pisałem), ale skoro może być wyższy niż jest, nie widzę w tym nic nieuczciwego, bo nikogo nie okradam ani nie oszukuję. 

Jak masz pieniądze na lokacie i przeniesiesz je na inną, na której będzie wyższy procent, to będzie to nieuczciwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o sianiu dla dopłat. Mi już to wystarcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co mam zrobić ? zostawić odłogiem ?

zajmuję się czymś innym, a gospodarstwo traktuję jak hobby, bo się w nim wychowałem i pracował na nim mój dziadek i ojciec, taką sobie wybrali drogę życia, ja trochę inną

mierzysz wszystkich swoją miarą po prostu, a ludzie są różni, jeśli jest to Twoje prywatne forum, to jest to ok, ale jeśli nie jest, to podstawowa kultura wymaga albo życzliwości dla ludzi, którzy potrzebują pomocy, albo nieaktywnej "zlewki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rolnictwo – jeden z działów gospodarki, którego głównym zadaniem jest dostarczenie płodów rolnych. Rolnictwouzyskuje produkty roślinne i zwierzęce dzięki uprawie roli i roślin oraz chowu i hodowli zwierząt.

Tylko o to mi chodzi. Jak się skończą dopłaty, to ci hobby upadnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się